Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

24 грудня – день народження В’ячеслава Чорновола

Posted Автор: Створено: в Політика

24 грудня 1937 року в с. Єрки на Київщині народився український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в'язень радянської системи, лідер Народного Руху України, один із творців Конституції В’ячеслав Чорновіл.

Сьогодні в Україні, напевно, немає жодної людини, яка б не визнавала неоціненний вклад В’ячеслава Чорновола у боротьбі за Незалежність України. Його шлях боротьби був ознаменований неодноразовими ув’язненнями за «антирадянську пропаганду» (1967–1969, 1972–1979, 1980–1988), поневіряннями у мордовських таборах суворого режиму і засланнях.

Сімнадцять років життя борець проти радянської системи, автор Акту проголошення Незалежності України провів в ув’язненні!

В місті Кропивницькому є вулиця, яка була перейменована на честь В’ячеслава Чорновола. На одному з будинків цієї вулиці встановлена пам`ятна дошка на його честь, адже він неодноразово відвідував наш обласний центр. Крім того, в свій останній шлях він виїхав до столиці саме з міста Кропивницького (тоді – Кіровограда).

Очевидно, що його смерть не була випадковою – п’ята колона Кремля вже тоді здійснювала свою гібридну війну. Всі ті «путіни» і «медведчуки» вже тоді діяли на теренах України, вбиваючи цвіт нашої української нації, та готували масштабне вторгнення і окупацію.

Тож, визнаючи всі ті звершення та здобутки, які були досягнуті українською Нацією за активної участі В'ячеслава Чорновола, ми маємо пам’ятати і щорічно вшановувати його пам’ять. Не лише покладати квіти до пам’ятників, але й відстоювати ті конституційні норми, та закони, які заклав своєю законодавчою діяльністю В’ячеслав Чорновіл.

Сьогодні Україна постала перед черговим викликом: Конституцію України – одне з найдовершеніших творінь В’ячеслава Чорновола та інших достойників української нації – щоразу намагаються «переписати», «виправити», заперечувати, ігнорувати і системно порушувати в ім’я так званих реформ.

Ми, українські соціал-націоналісти Кропивниччини, визнаючи героїчний чин В’ячеслава Чорновола і його державотворчий талант, докладаємо всіх зусиль, продовжуючи боротьбу за збереження і дотримання Конституції України.

Так, в числі свободівців Кропивниччини маємо двох політв’язнів – захисників Конституції, які 31 серпня 2015 року виступили проти «переписування» Основного Закону України в угоду Кремля. Я – один із них. Разом зі мною переслідування й утисків зазнає депутат Кіровоградської обласної ради Максим Дескат. Ми неухильно відстоювали і відстоюватимемо право українців бути захищеними Основним Законом.

Річниця народження видатного провідника українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х – 90-х років ХХ століття – це привід для кожного з нас зупинитися і переосмислити його боротьбу, щоб надихнутися незламністю духу і продовжувати торувати шлях до здобуття соціальної і національної справедливості для українського народу.

 

Слава Нації!

 

Ігор Степура, захисник Конституції, заступник голови Кіровоградської обласної ради.

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори