Дмитро Сінченко

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Чому Кіровоград «не вставав»?

Posted Автор: Створено: в Політика

Цієї весни опозиція проїхалась Україною із закликом «вставати». Опозиційний тріумвірат Батьківщини, Свободи та УДАРу відвідав Вінницю, Ужгород, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Чернівці, Житомир, Київ, Луцьк, Рівне, Харків, Полтава, Черкаси, Чернігів, Суми.

Як видно з переліку, «повстання» чомусь виявилось дуже вибірковим. Опозиціонери повністю проігнорували Південь, Схід, і навіть частину Центральної України (Кіровоград і Хмельницький), що традиційно підтримувала опозиційні партії… До фінальної акції у Києві (18.05.2013) ця ситуація вже не зміниться.

Чим же викликана така вибірковість? Може, опозиціонери вважають, що «несвідомий електорат» не варто закликати до повстань і в чомусь переконувати? Чи, може, навпаки, області, до яких не завітали «повстанці», не потребують жодних закликів, і повстануть без жодних умовлянь? Щось не віриться…

На справді ж, причин може бути одразу декілька. По-перше, опозиція виявляє свою організаційну неспроможність. На прикладі Кіровограда ми можемо спостерігати за повністю деморалізованою опозицією:

1.                           ВО «Батьківщина», на додачу до «зрадника кіровоградців» Валерія Кальченка (який у 2006 році відмовився від посади міського голови на користь депутатства у ВРУ), отримала аж 2-х «тушок-Табалових». Вона вже майже повністю втратила джерела фінансування і, внаслідок внутрішньопартійних конфліктів – людський ресурс. Партія не бере участі в масових заходах, адже може забезпечити участь у них виключно своїх штатних співробітників.

2.                           ПП «УДАР Віталія Кличка», на додачу до постійних внутрішньопартійних конфліктів (там чи не щотижня когось виключають з партії або знімають з посад), отримала репутацію партії «кидал». Майже всі, хто працював на партію під час парламентських виборів 2012, в один голос заявляють про відсутність розрахунку з ними за жовтень (в окремих випадках мова йде і про всі інші місяці виборчої і передвиборчої кампанії). До фінансових зловживань додаються обґрунтовані звинувачення у зливі кампанії та діях на користь Партії регіонів. Партійну організацію лихорадить від постійних протестів колишніх співробітників і війни компроматів.

3.                           ВО «Свобода», хоч і не має видимих внутрішніх проблем і скандалів, завдяки чому почувається найбільш впевненою у мобілізаційному плані і не припиняє своєї активності, але має ряд інших негараздів. Партія хоч і стала парламентською, але на місцевому рівні продовжує бути маргінальною. Вона єдина з поміж опозиції, хто може у будь-який момент вивести на вулицю від 30 до 50 своїх відданих прихильників. Однак на цьому її людський ресурс обмежується. Вона має відверто слабких місцевих очільників і не має стабільного фінансування.

Отже, кого зможе зібрати опозиційна трійка на свій мітинг у Кіровограді? 50-60 чоловік? Мабуть, замало…

Чи прийдуть звичайні люди поспілкуватись з опозиційними лідерами? Думаю, що так. Але не для того, щоб висловити їм свою підтримку, а щоб поставити незручні питання, або і взагалі роздерти на шматки… коротше, малоприємна перспектива.

По-друге, з переліку вже відвіданих міст видно, що опозиціонери підіймають виключно свій традиційний електорат (Харків став виключенням лише через розташування Качанівської колонії). І не лізуть у вотчину регіоналів. Ба більше – вони свідомо здають позиції (Кіровоградську і Хмельницьку області). Це може свідчити про існування певних домовленостей із владою.

І, на решті, по-третє - не зовсім зрозумілі самі мотиви і цілі цієї акції. Підготовка справжнього повстання? У це не вірять навіть самі «винуватці урочистостей». Мобілізація електорату? Вибори ще не скоро. Спроба злякати владу? У ПР до такого вже виробився імунітет. Спосіб «випустити пару»? Можливо, але вірять їм все менше, тому і ефективність механізму падає…

Опозиції (якби вона дійсно прагнула домогтися змін у державі) варто було бити на сполох, використати всі можливі засоби масової інформації, щоб виставити більшість в ролі заколотників, котрі наплювали на Конституцію. Переходити від звинувачень до дій. В багатьох українців залишились негативні асоціації зі словом Путч, на чому опозиція змогла б вигідно зіграти. Втім, ПР і КПУ знали про абсолютну неготовність своїх суперників до радикального перебігу подій, тому повели себе нахабно і відчуття безкарності остаточно розв'яже їм руки. В опозиції лише два непродуктивних інструменти: грізний погляд і рішучі заяви. Рухатися далі вони бояться, певно є що втрачати, тому і переходять від радикальної риторики, до... радикальної риторики. 

Для мене міф про "Повстань, Україно!" остаточно розвіявся коли переляканий Сєня почав торочити про покарання власних же активістів за славнозвісні сніжки.

Але між злом і боягузами обирати не доводиться. Якщо ситуація із псевдо повстанням продовжуватиметься, для мене їх прапори будуть однаково ворожі з регіоналівськими. Далі тягнути нікуди. Або з народом, або не заважайте.

Бездіяльність — зрада!

Дмитро Сінченко

Коментарі  

 
0 # snaiper 18.05.2013, 17:53
Надежда,всё нормально.Смотр ите,когда "Форбс" опубликовал фамилии самых богатых евреев украины,что сделал Порошенко?а ведь он-умный человек!Вместе с тем;Вы смотрели какую гадость отмочил Гурвиц на "Шустере"?И какая реакция была как публики ,так и представителей оппозиции?Я к чему:паскудства регионалов -это их паскудства!Увер ен:Кировоградск ую обл.они уже проиграли!И начал "валить" областных регионалов,"гор ячо любимый"Ларин!Т уда им и ему дорога!
Цитата
 
 
0 # Надія Паливода 18.05.2013, 18:30
Після "Уберите градусник с екрана" не дивлюся Шустера і вам не раджу - це шоу ідіотів існуватиме доти, доки матиме рейтинг. Можна скільки завгодно обурюватися нечесними правилами гри з боку Савіка і регіоналів, постановочними ходами і відрепетирувани ми сценами, але нічого не завдасть їм удару сильнішого, ніж наші вимкнені телевізори.
Цитата
 
 
+1 # snaiper 18.05.2013, 19:38
Ну и зря!Нельзя других людей,даже явных подлюг и идиотов,игнорир овать!Привожу пример:посмотри те на Берозкина,ведь явно что-то не так,но нардеп!)А что такое нардеп?Мешок денег и минимум серого вещества,верно? Но даже у нардепа,есть слабые места,патологич еская жадность напр.Можно этим "достоинством"в оспользоваться? Да конечно же!И вот здесь Вам,как привлекательной и умной женщине и карты в руки!" :lol:
Цитата
 
 
0 # Надія Паливода 18.05.2013, 00:11
Звідки така впевненість, що все повинно продаватися й купуватися? Ту ж "Свободу" ви називаєте зараз найсильнішою на Кіровоградщині (і не тільки в нашій області) організацією - а чому? Тому що навколо неї - єдиної - зараз люди об"єднуються без грошей, але з конкретним наміром щось робити зі злочинною владою.
Ви думаєте, кіровоградці - настільки ниці духом, що ніхто не прийде на мітинг за "безплатно", а просто за справедливість?
Наведіть якесь підтвердження тому, що в Кіровограді може повстати лише 50-60 чоловік. Ви проводили опитування на вулиці чи в мережі?
Ви мали би знати, що з боку північного сусіда платяться чималі гроші за замовні статті на зразок "Украина уже не способна на новую революцию" або "Експерт: люди не хотят выходить на улицу, они не видят в этом смысла".
Так хитро нам формують "настрої суспільства".
А ви безкоштовно це робите.
Чи вам теж заплатили?
Цитата
 
 
0 # snaiper 17.05.2013, 11:10
Успокойтесь,Дми трий...Многие без особого восторга относятся к оппозиции,но выбора у народа нет!"Свобода",н евзирая на паскудства от ПР продолжает обзаводиться сторонниками,да и "УДАР" невзирая на своих гниловатых "командиров " областного уровня,по крайней мере симпатий среди избирателя не теряет."Батькивщина"..Тут-вопрос!
А вот регионалы,после начавшихся скандалов ,типа Н-арх-ка,Бобрин ца,Компанеевки, ГАИшников,а сколько их ещё будет!,стремите льно доверие избирателей теряет.Так что посмотрим.Но тенденция к потере голосов регионалами устойчива!С чем их и поздравляю!)
Цитата
 
 
+4 # Дмитро Сінченко 17.05.2013, 13:28
Власне, Снайпере, я так і написав. "Свобода" на Кіровоградщині наразі почувається найбільш впевнено... вона не припиняє активності і не має внутрішніх конфліктів, однак перехвалювати їх не можна, адже, щоб здобути владу - цій партії варто ще багато працювати...
Цитата
 
 
+2 # PoisoN 16.05.2013, 21:08
цікаво, що це пише Дмитро Сінченко, який сам особисто працював в штабі "УДАРу"
Дмитро, а з Вами розрахувалися в УДАРі, чи ні ?
Цитата
 
 
+7 # Дмитро Сінченко 17.05.2013, 13:23
Ні.
Цитата
 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори