файно

Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Чи потрібна така медична реформа?

Posted Автор: Створено: в Суспільство

Вважаю, що тема реформування медичної галузі у місті Кіровоградістосується, без перебільшення, кожного мешканця міста. Всі ми пам’ятаємо,що у липні 2011 році Верховна Рада України прийняла зміни до Закону «Прооснови законодавства України про охорону здоров’я». Саме цими змінами  медичну допомогу у країні було розділено на:

  • екстрену (бригади швидких»);
  • первинну медичну допомогу (надають сімейні лікарі у амбулаторіях та фельдшерсько-акушерських пунктах);
  • вторинну (спеціалізована допомога вузькопрофільних спеціалістів, що надається у багатопрофільних лікарнях, хоспісах, консультативно-діагностичних центрах);
  • третинну (високотехнологічна допомога).

Ввести ці зміни в дію передбачається згідно цього ж закону з 1 січня 2015 року.


Але, щоб не ставити експеримент над всією Україною, законодавець обрав у якості пілотних три області: Вінницьку, Дніпропетровську, Донецьку  та місто Київ. Для цих пілотних регіонів було навіть прийнято окремий Закон «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві». І кінцевий термін реалізації цих пілотних проектів чітко визначений  – 31 грудня 2014 року. Саме подивившись на результати реформування медичної допомоги, що були б отримані у цих регіонах і повинно було б прийматись рішення, чи необхідно воно у такому вигляді для всієї Україні.


Але, як часто буває в нашій країні,  вирішили лізти поперед батька в пекло і не дочекавшись кінцевих результатів реформування у пілотних регіонах деякі міські і районні ради почали приймати рішення, спрямовані на реформування медичної галузі на місцевому рівні. На жаль, не став виключенням і Кіровоград.


30 травня на розгляд сесії міської ради вноситься проект рішення «Про зміну найменування 5-ої міської поліклініки та комунального закладу «Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини», який передбачає створення на базі поліклінік двох Центрів первинної медико – санітарної допомоги.
Я виступаю категорично проти ухвалення такого рішення і ось з яких причин:


Перша – у місті Кіровограді відсутні у достатній кількості фахові сімейні лікарі. Адже, щоб отримати нормального спеціаліста, сімейного лікаря, то йому необхідно закінчити медичний вуз, закінчити інтернатуру і попрацювати мінімум п’ять років. Скажіть, Ви бачили багато таких лікарів? Я – ні. Не зможе виправити ситуацію і направлення лікарів на курси на півроку, після яких вони отримають сертифікат сімейного лікаря, але навряд чи отримають знання у необхідному обсязі.


Друга причина – це фактичне знищення на первинному рівні педіатрії. Тобто, Вам з Вашою дитиною треба буде йти до свого сімейного лікаря, котрий, згідно з навантаженням, повинен обслуговувати 1200 дорослих та дітей, чекати в загальній черзі і потім потрапити на прийом до лікаря, який прослухав курс педіатрії ще коли навчався у медичному вузі та кілька лекцій на піврічних курсах. А як ми знаємо,   анатомія дитини та особливості фізіології мають свою специфіку.


Знищення педіатрії одна з найголовніших проблем цієї реформи, про що свідчать масові акції протесту батьків у пілотних регіонах.


Третя причина – ліквідується загальнодоступна спеціалізована медична допомога, яку переводять на другий рівень. І якщо зараз ми у поліклініці без проблем можемо попасти на прийом до хірурга, уролога, травматолога, ендокринолога, інфекционіста, кардіолога, ревматолога, невропатолога, то після реформи такої можливості уже не буде.


Четверта причина – реформа не вирішує головних проблем, а саме, не підвищується розмір оплати праці лікарів та  за ними залишаються функції по веденню звітно – облікової документації, якій лікарі присвячують більшість свого робочого часу.


Маю сподівання, що здоровий глузд переможе над партійною дисципліною партії Регіонів і у Кіровограді 30 травня не почнеться реформування медичної галузі.

Коментарі  

 
0 # Павло Топчій 05.07.2013, 09:45
Вчора, 4 липня вдруге розглядався вищевказаний проект рішення. Результати голосування: ПР – 33, ФЗ (СД) – 6, позафракційні – 4, всього 43. Рішення про створення трьох центрів медико – санітарної допомоги – прийнято.
Цитата
 
 
0 # Павло Топчій 31.05.2013, 10:12
Вчора міська рада не підтримала проект рішення, яким фактично запроваджувалас ь медична реформа у Кіровограді. За рішення проголосувало 36 депутатів від партії Регіонів та 2 позафракційні. Не вистачило реформаторам одного голосу.
Цитата
 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори