varto2

Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Чи потрібні такі орендарі?

Posted Автор: Створено: в Економіка

У 2004 році цілісний майновий комплекс державного комунального підприємства теплових мереж «Кіровоградтепло» було передано в оренду ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА».  Договір оренди було укладено  строком на 25 років. Розмір орендної плати – шість відсотків від вартості ЦМК.

Як повідомив сайт Кіровоградської міської ради,  починаючи з 2008 року наявний борг за договором оренди у розмірі 12,5 млн. грн. було реструктуризовано строком на 10 років ( рішення МВК від 27.01.2009 р.). На даний час  поточна заборгованість ДП "Кіровоградтепло" ТОВ "ЦНТІ УНГА" за договором реструктуризації у розмірі 5,4 млн. грн. погашена повністю. Зокрема, з початку року від орендаря отримано близько 1,3 млн. грн. Залишок заборгованості у розмірі 7,1 млн. грн. згідно графіку погашення має бути сплачений до кінця 2018 року.

Ще слід зазначити, що у міської ради з 2009 року була дуже сумнівна практика приймати рішення про звільнення орендаря – ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» від сплати орендної плати.

Аналогічне рішення  прийнято Кіровоградською міською радою і в 2012 році (рішення Кіровоградської міської ради від 11.12.2012 року № 2100). 

Депутатська фракція ВО «Батьківщина» виступала категорично проти такого рішення. І саме завдяки зверненню депутатів нашої фракції до прокурора міста, на вищевказане рішення було внесено подання. Міська рада подання задовільнила, але замість того, щоб міський бюджет отримав  3 960 000 грн. за оренду ЦМК у 2012 році, як того вимагають умови договору оренду і як того вимагала фракція партії «Батьківщина»,  отримає, завдяки голосуванню Партії регіонів  лише 330 тис. грн., тобто в 12 разів менше.

Та міська влада і тут не може заспокоїтись. Вже розроблено проект рішення, яким і на 2013 рік планується надати пільгу по орендній платі ДП «Кіровоградтепло» замість орендної плати у 6 відсотків, будуть намагатись   встановити - 0,5 %. Це знову призведе до того, що міський бюджет не отримає більше 3,5 млн. грн.

Тобто, лише за 2012 та 2013 рік міська влада подарує ДП «Кіровоградтепло» - 7 млн. грн., це при тому, що ці гроші вкрай необхідні місту.   

Так ось,  хотів би почути Ваші думки з приводу того,  чи потрібен такий орендар,  який не може стовідсотково виконувати  свої обов’язки за договором  і якому весь час повинні надаватись пільги, або ж потрібно радіти тим 330 тис. грн. щорічно, що будуть поповнювати міський бюджет.  

0

Коментарі  

 
0 # Таня 03.04.2013, 12:38
А чи не стане - це приводом підвищення плати за тепло кіровоградцям?
Мені, здається, що все до цього іде.
Цитата
 
 
+1 # Павло Топчій 04.04.2013, 10:38
Так, підвищенням плати за тепло вже почав лякати заступник міського голови Василенко. Якщо орендна плата буде фактично сплачуватись Кіровоградцями, як складова тарифу на тепло, то навіщо така оренда?
Цитата
 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори