Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

ДЕ ГРОМАДСЬКИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ ЗНАЙТИ «КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ»?

Posted Автор: Створено: в Суспільство

Реформа децентралізації передбачає не тільки надання якісних послуг (освітніх, медичних тощо) якомога ближче до місця проживання людини. Це ще й зосередження фінансових і владних повноважень на місцях, в об’єднаних територіальних громадах. І от тут без сильного громадянського суспільства не обійтися.

У Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020» зазначається про необхідність синергії зусиль органів влади, бізнесу та громадянського суспільства для просування України у світі. Одныэю ыз найголовніших умов реалізації Стратегії є суспільний договір між владою, бізнесом та громадянським суспільством, де кожна сторона має свою зону відповідальності. Відповідальність влади – провести реформи, забезпечити баланс інтересів між громадянським суспільством, державою і бізнесом, просто прозоро та якісно працювати за новими підходами, гарантувати дотримання прав людини. Відповідальність бізнесу – підтримувати й розвивати бізнес-середовище, державу та громадянське суспільство, сумлінно сплачувати податки, здійснювати ефективні інвестування в економіку держави, дотримуватися принципів чесної праці та конкуренції. Відповідальність громадянського суспільства – контролювати владу, жити відповідно до принципів гідності та неухильно додержуватися Конституції і законів України. Це, звісно, красиві і правильні слова. Тільки от як вони реалізуються на місцях?

Фактично у більшості об’єднаних територіальних громад Кіровоградської області громадська активність і результативна взаємодія між владою, бізнесом і громадою знаходиться на низькому рівні. Класичні інструменти впливу громади на владу, такі як моніторинг просування соціально-важливих питань, адвокація, громадська експертиза тощо, майже не використовуються. Громадські ради при органах влади та місцевого самоврядування не повною мірою застосовують свої можливості для результативного впливу на формування та реалізацію регіональної політики.

Чому склалася така ситуація? Впевнені, що тут відповідальність лежить не тільки на владі та бізнесі. Громадським активістам, зі свого боку, просто потрібно ставати більш професійними.

Експерти Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» готові максимально допомогти тим громадським організаціям, які працюють в районах Кіровоградської області. Задайте нам запитання, заповнивши реєстраційну форму, і ми одразу із Вам зв’яжемося.

На базі КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» діє Ресурсний центр розвитку місцевої демократії. І саме тому у громадських активістів є можливість звернутися по допомогу і отримати її.

Користайтеся шансом!

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори