Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

ДЛЯ ЧОГО МІСТУ ҐЕНДЕРНИЙ ПОРТРЕТ?

Posted Автор: Створено: в Суспільство

В Україні триває реформа децентралізації. Територіальні громади отримують більші фінансові й управлінські повноваження, самостійно планують політику, розвиток, розподіл ресурсів і реагування на наявні проблеми. Громади не є однорідними. Вони складаються з чоловіків і жінок, людей з різними ресурсами, перспективами, пріоритетами та відправними точками. Але для кожної громади вкрай важливо бути економічно успішною. Саме тому така велика увага приділена місцевому економічному розвитку.

Що ж таке цей «місцевий економічний розвиток». Єдиного визначення немає. А от описово місцевий економічний розвиток виглядає приблизно так:

 

  • колективний і рівноправний процес, у якому беруть участь різноманітні зацікавлені сторони
  • відбувається на певній території, межі якої збігаються з адміністративними кордонами
  • це завжди процес «знизу – вгору», коли місцеве населення приймає місцеві рішення з місцевих питань
  • здійснюється для досягнення поліпшень у економічному добробуті

 Зрозуміло, що якщо «виключити» із прийняття рішень або господарської діяльності якусь одну групу населення (на вибір), то так чи інакше недоотримуватиме уся територіальна громада. Саме тому важливо знати, чи повною мірою чоловіки та жінки мають можливість реалізуватися у тій чи іншій громаді, наскільки вони включені у соціально-економічний розвиток території.

Саме на з’ясування таких аспектів і спрямовано документ аналізу політики (в значенні police) «Ґендерний портрет міста».

У документі має міститися статистична інформація у розрізі жінок та чоловіків за різноманітними показниками. Це дає можливість визначити проблемні галузі або напрями, оцінювати динаміку перетворень аби впливати на поліпшення становища як дівчат/жінок, так і хлопців/чоловіків.

Формат ґендерного портрету адміністративних одиниць (області, міста тощо) за останні роки став поширеним в Україні, він надає можливість максимально конкретизувати поняття «населення», збагативши його зміст інформацією щодо демографічних показників, громадсько-політичної активності, участі у прийнятті рішень, стану здоров’я, освіти, економічної  діяльності тощо. 

Завдяки ґендерному портрету органи державної влади та місцевого самоврядування можуть дізнатися про реальне становище жінок і чоловіків, отримати можливість приймати рішення та здійснювати політику в інтересах жінок та чоловіків, можуть оцінити результати своєї роботи у короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективах, порівняти ці показники з показниками інших регіонів і країн, а також простежити динаміку власного розвитку. Статистична інформація є також інструментом оцінки того, чи призводить робота у сфері ґендерного інтегрування до бажаних результатів.

Розробка та використання ґендерно розділених статистичних даних є важливою і відповідальною частиною підготовки стратегічних документів, місцевих цільових програм, розробки системи їх моніторигу та оцінки, а також проведення оцінки ґендерного впливу. 

Головними сферами вимірювання ґендерної рівності за офіційно наявною статистикою є структура населення та його зміни, шлюбний статус, народжуваність, здобуття освіти, охорона здоров’я, економічна діяльність, доходи, політичні повноваження, насильсво щодо жінок / чоловіків тощо. 

«Ґендерний портрет міста Кропивницького» формують експерти Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення». Реалізація цієї ініціативи стала можливою завдяки фінансовій підтримці Міністерства міжнародних справ Канади, яке підтримало спільну діяльність Асоціації міст України (АМУ) та проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який в Україні впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ).

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори