Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

ДЛЯ ЧОГО ОБ’ЄДНУВАТИСЯ ГРОМАДСЬКИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ?

Posted Автор: Створено: в Суспільство

Мій досвід роботи в громадських коаліціях почався у 2008 році. Саме тоді громадська організація, в якій я тоді працювала – Творче об’єднання «Технології оптимального розвитку особистості» - очолила всеукраїнську громадську коаліцію. І мені пощастило керувати секретаріатом цієї коаліції. Ми проводили моніторинг вступних кампаній по вузах країни. Аналізували, як приймальні комісії враховують або не враховують результати зовнішнього незалежного оцінювання під час вступу. Найголовнішим результатом моніторингу стало удосконалення Міністерством освіти і науки України Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2009 – 2010 роках на основі рекомендацій громадських експертів.

Чи могли б ми досягнути тоді таких результатів, якби діяли одні? Впевнена, що ні.

Кожна громадська організація унікальна. Її створюють активні люди, яким завжди не все одно, що відбувається. І, на мою думку, величезна ілюзія громадських активістів полягає у переконанні, що одна громадська організація зможе змінити все і вплинути на всіх. Нажаль, це тільки ілюзія.

Так, ми особливі і унікальні, ми дуже різні і саме через це нам так важко об’єднуватися разом. Але тільки об’єднавшись ми можемо дійсно кардинально вирішити соціально-гостру проблему, а не припудрити її.

Що нам свого часу допомагало об’єднатися? Декілька простих кроків:

  1. Спільні цінності.
  2. Спільна ціль.
  3. Спільний план дій.
  4. Спільні правила гри.
  5. Спільна, чесна і відкрита комунікація.
  6. Спільне розуміння того, що наше об’єднання тимчасове і потім ми будемо зустрічатися друзями або гарними знайомими.

Громадська коаліція – це завжди горизонтальний зв’язок. Ніхто нікому не начальник і не підлеглий. Просто хтось тягне більше навантаження, бо координує процес.

У коаліції, як і у будь-якої організації, є свій життєвий цикл: початок, розквіт і згасання.

Якщо знаєте дієві громадські коаліції, які працюють в Кіровоградській області, поділіться контактами в коментах. Буду дуже вдячна.

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори