Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Двуликий Захід

Posted Автор: Створено: в Політика

Європа втомилася від України, в нас  вистачає своїх проблем, власні справи українці повинні вирішувати самі. Таких та подібних заголовків
на перших сторінках провідних світових ЗМІ більш ніж достатньо.

 Дійсно, фактично вже три квартали провідні політики Європи та Північної Америки по самі вуха загрузли як в українських проблемах так і в проблемах протистояння між нами та режимом Путіна. Незайве згадати, що  Європа два останніх роки жила в умовах економічної кризи і лише в 2014 році  прогнозується  певне економічне зростання, і то при умові… широкого економічного співробітництва із Росією та стабільності поставок 
енергоносіїв. Як в подібних  умовах самовіддано захищати українські інтереси та устрій світу що склався після другої світової війни? Адже по словам класиків « Політика - це концентрований вираз економіки». А величезні економічні перспективи - це саме відносини з багатющою  Росією а не з бідною Золушкою Україною.

  Всі ми звикли говорити ЄС, як щось єдине та монолітне. Та позвольте, ЄС 
нині складається із 27 країн У кожної із них власні економічні та політичні інтереси, різний ступінь залежності від відносин з Росією. Тому й ЄС, хоча й дуже умовно, поділяється на декілька груп: друзі України, друзі Росії, байдужі, «смотрящі» за порядком в ЄС. 

Беззаперечними друзями на теперішній момент в Європі є Англія, Швеція, країни Прибалтики та Польща, які через історичні, географічні, геополітичні фактори кровно зацікавлені в процвітаючій, сильній, європейській Україні.

Друзі Росії – Італія, Словаччина, Угорщина, Болгарія, Сербія, що через залежність від російського газу і величезні російські інвестиції  зацікавлені у майже братніх відносинах з великим Євразійським ведмедем.
Згадаймо, Італія на 80% залежить від поставок російського газу. Що б змусити Словаччину погодитися на реверсні  газові  поставки в Україну, 
мусив прилетіти та поспілкуватися із її керівництвом сам віце - президент США. Угорщина має вже укладені контракти з РФ на 10 мільярдів євро і т. д.

Байдужі – Греція, Португалія, Іспанія т. д., в яких безліч власних економічний проблем та які впевнені, що навіть в разі найгіршого розвитку подій  російські танки до них не доїдуть.
 
Не все так просто і з «Смотрящими»,  в нашому випадкові із ФРН та Францією. Згадаймо, що Німеччиною, як парламентською республікою, править  парламентська коаліція куди входить не лише партія Ангели Меркель, а й СДПН. Бувший канцлер  від  якої  Шредер і досі на зарплаті у російського Газпрому, та член якої Штайнмайер друга особа  в уряді – міністр закордонних справ. В випадку виникнення серйозних розбіжностей наприклад по Україні, коаліція розпадається і оголошуються дочасні парламентські вибори. Чи зацікавлена в такому розвиткові подій Меркель? Відповідь очевидна всім.
Тому на жаль і позиція ФРН така  послідовно – непослідовна, і нашим і вашим., тобто і сприяти певній євроінтеграції України, і зберегти добрі відносини з Росією. 

Щодо позиції Франції, то в  світовій системі стримувань і противаг Росія вже півтора століття виступає природним стратегічним союзником Парижа.
Союзником незалежно від того  кого потрібно було стримувати, чи кайзерівську або гітлерівську  Німеччину, чи колоніальну Англію, чи  в післявоєнні роки США. А це повірте для Франції важливіше, ніж ж гроші за ті два вертольотоносця що  вони будують для Путіна.

На жаль нашим єдиним природнім стратегічним союзником є США,
що добровільно поклали на себе важку ношу відповідальності за збереження світового порядку. Але знову невеличкий нюанс, якщо вибачте за порівняння  у світовій політиці  США  є слоном , то Україна для США в сучасному економічному, воєнному та внутрішньо політичному стані явно не виглядає навіть догом чи бульдогом, а скоріше  милим цуциком із відомої байки Крилова. Тому Україна є лише одним із десятків союзників Слона. А світ широкий і проблем скрізь вистачає. Є й без України місця, де Барак Обама вимушений проливати  кров американських громадян.
 
 Перед тим як звинувачувати Захід, що він на нашу думку робить для нас занадто мало, потрібно подумати, а що ми власне зробили корисного  для Заходу, крім  того що постійно створюємо йому безліч проблем?
 Єдина  відрада,  що на  перспективу наші інтереси збігаються. Заходу потрібно сильна, процвітаюча Україна для стримування Путіна, тобто для захисту інтересів   власне самої Європи. Заходу потрібна багата Україна, щоб від торгівлі з нами та інвестицій в  нашу економіку, отримувати десятки чи й сотні мільярдів євро прибутків і створювати нові робочі місця в себе вдома. 
Та за звичаєм промовляти про поширення демократичних інституцій та загальнолюдських цінностей у світі.

Зрештою не будемо надто невдячними. Без допомоги Западу очевидно  не було б перемоги Революції Гідності. Російські танки стояли б не лише у Криму, а і в Києві, і збройна боротьба з окупантами  збирала б свою криваву данину на території Центральної та Західної України. 

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори