Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Екскурс в історію (дослідження дисидентства)

Posted Автор: Створено: в Освіта

Не знаючи свого минулого, не побудувати майбутнього! Дійсно так. Ви запитайте кого-небудь, хто зараз має хоча б деяке уявлення про минуле своїх поколінь, хоч про 4-ри останніх!? Чи хто, наприклад, може вільно розповісти історію рідного краю або ж лишень назвати головні події минувшини? І знову відповіді немає, так як зробити це здатен далеко не кожен. Лише одиниці можуть описати всю значимість того пройденого етапу, який ми називаємо історією. Такий зараз час. Не цікаво вже розгадувати загадки минулого. В даний період епохи здебільшого прийнято досліджувати щось нове. Але, на щастя, залишилися ще ті, кому не байдуже. І я маю за честь знати таких людей!

Знову звертаюсь до прикладу.
            Нещодавно в котре закінчився навчальний рік для школярів та студентів. Замість учбового процесу почався довгоочікуваний відпочинок та практика у навчальних закладах. Оскільки я безпосередній учасник всього цього, отже можу прискіпливо описати процес. Найбільше мені припав до душі похід до Новомиргородського історично краєзнавчого музею. Ініціатором цієї екскурсії була викладач Златопільської гімназії з історії та правознавства - Бирзул О.В. Посприяла цьому працівник музею - Голобородько Л.В. А «екскурсоводом» цього разу стала учениця 10-го класу – Михалковська Є.В., так як вона займалася цим питанням протягом року, досліджуючи життя учасника дисидентського руху -  Степана Кожум`яки. Найцікавіше, що мені пощастило дізнатися з її розповіді наводжу нижче :

·        Серед тих, кого С. Кожум`яка приймав у свою хатинку на вулиці Лесі Українки, був і В. М. Чорновіл, який їхав для того, щоб особисто познайомитися з людиною, яка і в сталінські, і в брежнєвські часи не зрадила своїм переконанням та все життя боролася за них.

·        Він самотужки упорядкував автошляховий словник (1965).

·        Відомо про багатющу бібліотеку Степана Демидовича, яка включала багато книжок української класики і, що особливо вражало, - різних словників та енциклопедій. Наприклад: тридцятитомник В. Винниченка, енциклопедії Брокгаузена та Єфрона.


Ці твердження говорять про значимість, обдарованість, чесність та завзяття великого дисидента, його досягнення та освіченість до сих пір відбиваються у вчинках багатьох, що є вагомим здобутком діяльності.
b2ap3_thumbnail_rkN7OlITqVg.jpg

  Розповідь Єлизавети була змістовно цікавою, а також корисною для сприйняття. Адже я впевнена - мало хто знає, що Степан Демидович Кожум`яка – уродженець Новомиргорода, Єлисаветградського повіту, на той час. Крім того, про те, що його діяльність у розбудові нашого краю, а також збереженні української мови, головним чином сприяла розквіту району і займала практично головне місце у його житті.
 

Походи до музею – чудова річ, так як ніде більше не побачити і не почути такого. Пам'ятати!!! Це  все, що ми можемо зробити для людей, які боролися за краще життя для нас.

b2ap3_thumbnail_AYwZAcFDzhc.jpg

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори