Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Голова суду судитиме кума-хабарника?

Голова суду судитиме кума-хабарника?

У далекому 2011 році при отриманні хабара було затримано одного з керівників державної податкової адміністрації (ДПА) у Кіровоградській області. Обіймаючи керівну посаду начальника управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ДПА у Кіровоградській області Сергій Письменний вимагав у керівника фірми ПП «Компанія «Єврохім» 30 тисяч гривень за ніби то вирішення питань, які з’явилися під час податкової перевірки.

Чому до сьогоднішнього дня «хабарник» не отримав справедливого покарання? Спробуємо розібратися по порядку.

 З матеріалів справи нам вдалося дізнатися, що 2 вересня 2013 р. Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі: головуючого  судді  Безсмолого Є.Б., при секретарі  Погрібній А.А., Ткачук Л.О., Ісмієвій А.І.; за участю прокурорів  Підлубного Я.В., Агеєва В.М., Доброви Н.І., Грозан А.В. та захисника-адвоката розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу № 1111/3917/12 по обвинуваченню Сергія Письменного (надалі – підсудний) у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 364, ч. 3 ст. 368 КК України:

Судом встановлено, що злочини вчинені за наступних обставин

Відповідно до наказу № 20-0 від 26.01.09 голови ДПА у Кіровоградській області Cергій Письменний був призначений начальником управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ДПА у Кіровоградській області.

21.03.2011 року заступником начальника СВ ПМ ДПА у Кіровоградській області майором податкової міліції Омельченко Ю.С. в ході розслідування кримінальної справи на підставі п.п. 78.1.11 п. 78.1, ст. 78, п. 79.2 ст. 79 ПК Українист. 130 КПК України, винесена постанова про призначення позапланової документальної перевірки з питань дотримання податкового законодавства ПП «Компанія «Єврохім» за період з 01.04.2008 року по 31.12.2009 року, організацію проведення, якої доручено управлінню боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ДПА у Кіровоградській області.

Сергій Письменний особисто склав план проведення позапланвої виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодаства ПП «Компанія «Єврохім». Перевірка розпочата 29.11.11 р. з відома та в присутності директора компанії з наданням первинних бухгалтерських та інших документів.

Сергію Письменному 30 листопада 2011 року, в ході нарад та спілкування з підлеглими і підпорядкованими по службі ревізорами-інспекторами управління, стало відомо щодо виявлення в ході проведення позапланової виїзної перевірки незначних порушень податкового законодавства та орієнтовний розмір до сплати донарахованих сум податків разом з штрафними санкціями в сумі приблизно 40 тис. грн.

При цьому, підсудний достовірно знаючи наявну інформацію, необізнаність директора компанії в нормах податкового законодавства і те, що з моменту реєстрації підприємства перевірки податковими органами не проводились, зловживаючи  владою та службовим становищем, умисно з корисливого мотиву, шляхом обману вирішив незаконно заволодіти грошовими коштами директора.

З цією метою Сергій Письменний ініціював особисту зустріч та викликав до себе в ДПА України у Кіровоградській області (каб. № 406) на 01.12.2011 року директора компанії. Приблизно 18-ї години вони зустрілися у службовому кабінеті чиновника, де Письменний брехливо і категорично заявив, що ревізорами-інспекторами управління під час проведення перевірки виявлені факти здійснення підприємством господарських операцій з підприємствами, які мають ознаки фіктивності, встановлені умисні грубі порушення податкового законодавства, ухилення від сплати податків та згідно акту обраховано розмір до сплати донарахованих сум податків разом з штрафними санкціями в сумі приблизно 300 - 280 тис. грн.

Водночас, Сергій Письменний заявив директору підприємства, що доки триває позапланова виїзна перевірка, він, як начальник зможе вжити заходів щоб за наслідками перевірки зменшити обсяг виявлених порушень податкового законодавства, зменшити розмір до сплати донарахованих сум податків разом з штрафними санкціями до суми приблизно в 40 тис. грн. та особисто вжити заходи щоб не проводити в подальшому відповідних перевірок податковими та контролюючими органами.

Простими словами Сергій Письменний сказав, що може все «порішати» за суму в 30 тисяч гривень.

Директор компанії не захотів аби наслідки перевірки податкової були негативними для його фірми. А тому написав заяву до відділу внутрішньої безпеки податкової. І, 02.12.2011 року приблизно о 11.30 год, в                                    м. Кіровограді  за попередньою домовленістю з  Письменним зустрівся  на вулиці Гагаріна, 4/11 біля кафе «Камелія» і в  автомобілі Ford «KUGA» передав йому гроші  в сумі 30 тис. грн.  Після чого Сергій Письменний на гарячому був затриманий працівниками ВВБ при ДПА у Кіровоградській області УВБ ДПС України.

В подальшому слідчим прокуратури Кіровоградської області в ході проведення огляду місця події у автомобілі марки Ford «KUGA», а саме між передніми сидіннями виявлено та вилучено грошові кошти в загальній сумі 30 тис. грн., які стали предметом хабара.

Допитаний в судовому засіданні підсудний вину у вчиненні інкримінованих злочинів визнав частково та суду показав, що він не вимагав хабар у директора підприємства, а лише бажав заволодіти коштами останнього шляхом обману.

За версією Письменного, керівник підприємства добровільно запропонував йому матеріальну винагороду в сумі 30 ти. грн. за позитивне вирішення питання щодо проведеної перевірки підприємства, на що він погодився

Незважаючи на те, що Сергій Письменний визнав свою вину частково, його вина повністю підтверджується зібраними по справі та перевіреними у судовому засіданні доказами

Але, є одне «але»…

Аналізуючи докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку про те, що органом досудового слідства дії підсудного не вірно кваліфіковані за  ч.3 ст.368 КК України, і в судовому засіданні не  знайшло свого підтвердження обвинувачення як «одержання  у значному розмірі хабара, за виконання в інтересах того, хто дає хабар дій з використанням наданої їй влади та службового становища, поєднане з вимаганням хабара»,  тому дії підлягають перекваліфікації  з ч.3 ст.368 на ч.2 ст.190 КК України, так як підсудний своїми умисними протиправними діями вчинив: заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), що завдало значної шкоди потерпілому.

Таким чином, дії Сергія Письменного слід кваліфікувати за ч.2 ст.190 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), що завдало значної шкоди потерпілому та за ч.3 ст.364 КК України, як зловживання владою та службовим становищем.

Із врахуванням всіх обставин справи та керуючись ст. ст. 323324 КПК України в редакції 1960 року, суд,  ЗАСУДИВ:

Сергія Письменного визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.190, ч. 3 ст. 364 КК України та призначити покарання:

- за ч. 2 ст.190 КК України  у виді обмеження волі  строком  на 3 роки;

- за ч. 3 ст. 368  КК України у виді позбавлення волі строком на 5  років, з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих функцій в органах державної влади на 2 роки, у відповідності до ст. 54 КК України позбавити Письменного спеціального звання «радника податкової служби 1 рангу».

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, призначити Сергію Письменному покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років  з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих функцій в органах державної влади на 2 роки, з позбавленням спеціального звання «радника податкової служби 1 рангу».

На підставі ст. 75 КК України звільнити Письменного від відбування  покарання з  іспитовим строком на 3 роки

На нашу думку, прийняте Рішення перекваліфікувати дану справу з одної статті в іншу є досить дивним. Адже Сергій Письменний був начальником управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ДПА у Кіровоградській області і у своїх обов’язках мав право безпосередньо здійснювати всі необхідні організаційні і методичні заходи, надавати підлеглим вказівки організаційно-розпорядчого характеру і свідомо вимагав хабар в сумі 30 тисяч гривень. Також важливо те, що Сергій Письменний не був посередником і при отриманні грошових коштів не мав наміру їх передавати інший особі.

Пізніше була апеляція рішення в Апеляційному суді Кіровоградської області. В якому, колегія суддів залишила вирок Ленінського районного суду фактично без суттєвих змін.

У липні 2014 року Ухвалою Вищою спеціалізованого Суду України було скасовано винесене рішення попередньої інстанції і перекваліфіковано провадження ч. 3 ст. 364, ч. 3 ст. 368 КК України та передано знову на розгляд до Апеляційного суду Кіровоградської області 21.07.2015 року.

                                                                 b2ap3_thumbnail_20160817-092924.jpg

Більше року дана справа залишається без розгляду в Апеляційному суді. Чому так? Відповідь на це питання може лежати у площині того, за інформацією із власних джерел, що Сергій Письменний ймовірно кум голови Апеляційного суду Кіровоградської області Валерія Драного.
Ми вважаємо правоохоронні органи мають з’ясувати хто умисно затримав розгляд даної кримінальної справи в Апеляційному суді Кіровоградської області.

В той час як ми готували матеріал, на сайті Апеляційного суду з’явилася інформація про те, що розгляд кримінальної справи призначено на 25 серпня 2016 року, час 10:00. І хто б міг подумати, головуючий суддя – Валерій Драний. Цікаво, як буде судити свого кума головуючий засідання? А може буде самовідвід судді? На крайній випадок, прокуратура може подати клопотання про відвід судді. Оскільки ні для кого не є секретом, що дві особи перебувають у дружніх відносинах.

                                                               b2ap3_thumbnail_20160817-092925.png

Що буде далі подивимося у четвер 25 серпня 2016 року о 10 годині в приміщенні Апеляційного суду!

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори