Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Ігор Степура: програма протидії поширенню наркоманії в області не працює

Posted Автор: Створено: в Суспільство

b2ap3_thumbnail_20180611-133554.jpg

4 травня 2018 року за участі заступника голови Кіровоградської обласної ради Ігоря Степури відбулося  засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, під час якого директор обласного центру соціальних служб для сім’ї та молоді Кіровоградської ОДА Сергій Пастернак прозвітував про хід виконання у 2017 році обласної цільової Програми протидії поширенню наркоманії та злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на 2016-2018 роки.

Дана програма реалізується за трьома напрямками: первинна та вторинна профілактика, надання допомоги наркозалежними особам, боротьба з наркоманією. Сергій Пастернак коротко поінформував депутатів про результати роботи програми за кожним напрямком та про вжиті заходи правоохоронними органами. Обласна «Програма протидії поширенню наркоманії та злочинності, пов’язаної з незаконними обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» згідно рішення обласної ради має діяти до кінця 2018 року, але як повідомив Сергій Пастернак під час засідання комісії, незабаром планується розробка нової програми - вже на 2019-2020 роки.
Оцінюючи ефективність виконання програми, заступник голови Кіровоградської обласної ради Ігор Степура зауважив, що згідно наведеного звіту, можна зробити висновок, що від самого початку програма передбачала освоєння коштів лише на друк поліграфічної продукції та на проведення консультацій: «По-перше, про які результати можна вести мову, якщо ця програма належним чином не фінансується – у звіті суцільні прочерки, щодо сум коштів виділених на реалізацію поставлених завдань. Постає питання, навіщо було створювати програму, яка не фінансується? По-друге, назва програми містить слово «протидія»,  а по факту ми в звіті бачимо лише слабеньку профілактику. Тобто, грошей було недостатньо і витрачалися вони не на протидію поширенню наркоманії, а лише на друк поліграфічних матеріалів та на профілактичні консультації».
На зауваження заступника, Сергій Пастернак відповів: «Заходи протидії здійснює поліція, СБУ, митниця, які фінансується державою. Тому на це недоцільно виділяти додаткові кошти з обласного бюджету. Програма є об’єднавчою, щоб зрозуміти, як працюють усі ці органи. Для цього працює координаційна рада, яка засідає двічі на тиждень. Загальнодержавна програма боротьби з наркоманією відсутня. Існує стратегія державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року, в якій написані загальні речі і яку важко застосувати на регіональному рівні».
Оцінивши роз`яснення, як незадовільні, Ігор Степура заявив, що в такому випадку він вважає недоцільним взагалі в подальшому витрачати кошти на програму, яка є суто формальною та неефективною. «На рівні держави створюються неефективні стратегії, які потім переходять на регіональний рівень. В рамках цих стратегій, одним з основних заходів став друк поліграфічних матеріалів з метою інформування - тобто, це профілактика. Саме це слово - “профілактика - має бути в назві нової програми на 2019-2020 роки. Адже, як не прикро це констатувати, обласна координаційна рада, яка засідає аж двічі на тиждень, не здатна жодним чином впливати і протидіяти поширенню наркоманії та злочинності в Кіровоградської області. Можливо, хоча би профілактичні заходи координаційній раді будуть до снаги”, - підсумував заступник голови Кіровоградської обласної ради Ігор Степура. 
0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори