Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Ігор Степура провів лекцію для військослужбовців з нагоди Дня героїв

Posted Автор: Створено: в Суспільство
23 травня 2018 року заступник голови Кіровоградської обласної ради Ігор Степура з нагоди Дня героїв та 80-ої річниці загибелі провідника українських націоналістів Євгена Коновальця завітав на зустріч з особовим складом військової частини А0680, під час якої розповів про героїв та видатних постатей української національно-визвольної боротьби ХХ-го сторіччя.
b2ap3_thumbnail_7.jpgВ ході розповіді Ігор Степура ознайомив військовослужбовців з витоками українського націоналістичного руху, з біографіями та героїчним шляхом їх провідників, зокрема, уродженців Центральної України — засновника Революційної Української Партії Левка Мацієвича та головного отамана Холодного Яру Костя Пестушка. А також розповів про ідеологів українського націоналізму східної та південної України: Миколу Міхновського, Юрія Липу та Дмитра Донцова.
 
Ігор Степура наголосив на тому, що ідеологічні основи теорії українського націоналізму виникли та розвивалися саме на центрально-східних теренах Великої України й підкріплювалися практикою відчайдушної боротьби повстанців, навівши приклади повстанської боротьби отаманів Холодного Яру і Чорного Лісу під час української революції 1917-1921 років. Згодом, у 1920-их роках естафету національно-визвольної боротьби та розвиток ідеології українського націоналізму підхопили представники західних областей України, Галичини — Євген Коновалець, Степан Бендера та Роман Шухевич, зусиллями яких у 1920-му році спочатку була створена Українська Військова Організація (УВО), а потім, у 1929 році — Організація Українських Націоналістів (ОУН), які готували майбутніх бійців у боротьбі за волю України. Доленосні історичні події незабаром перевірили на міцність покоління героїв, які стали в обороні Карпатської України у 1939-му році, а згодом, за часів Другої Світової війни, більше 10-ти років змагалися за Українську Самостійну Соборну Державу проти Московської комуністичної імперії у складі загонів Української Повстанської Армії.
 
"Маємо усвідомлювати, що ніхто ніколи не подарує державності тому народу, який не бореться за свою волю. Українці, які в наші дні зі зброєю в руках захищають територіальну цілісність Української Держави, мають чітко розуміти, що в історії України були визначні постаті, які впродовж століть торували шлях боротьби за Українську Соборну Самостійну Державу. Саме завдяки їх провідній ролі, жертовності та героїчній звитязі ми відновили Незалежність України в 1991 році. Але ціна цієї Незалежності для українського народу була дуже великою - тисячі українських героїв полили кров`ю свою українську землю. І тому ми традиційно виголошуємо гасло: "Наша земля - наші герої!", - наголосив Ігор Степура на завершення зустрічі з військовослужбовцями.
0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори