Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Інформація на продаж: скільки просять за копіювання та друк відповідей на інформзапити міськради України

Posted Автор: Створено: в Загальне

Публічна інформація — це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

Таке трактування даного терміна дає нам Закон України «Про доступу до публічної інформації». Для розуміння суті питання додамо, що, згідно з нормами цього ж Закону, не може бути обмеженим доступ до інформації щодо розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Тим не менш, аби вберегти відповідні органи від надмірних витрат при роздрукуванні чи копіюванні певних документів, законодавець пунктом 2 статті 21 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» визначив: «У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк».

Із розвитком технологій фактичне відтворення документів на папері — створення ксерокопій або роздрукування відповіді — втратило свою актуальність,тож усе частіше журналісти, аби спростити процедуру, просять надавати відповідь у машиночитаємому форматі на вказану в запиті електронну пошту. Це, однак, не зупиняє міські ради від традиційного збору «відшкодування». Зокрема, за сканування 1 сторінки документа, спираючись на рішення виконавчого комітету від 27 грудня 2011 року № 1249 «Про встановлення норм витрат на копіювання або друк документів,що надаються за запитом на інформацію», міська рада просить 3 грн 68 коп.

Загалом, відповідно до встановлених у Кропивницькому норм витрат на копіювання або друк документів, вартість простого копіювання/друку 1 аркуша копії документа формату А4 складає:

-          одностороннього — 0,46 грн;

-          двостороннього — 0,84 грн.

Крім того, відповідно до п. 3 вищевказаних норм, розмір витрат збільшується шляхом множення:

-         у разі виготовлення документа шляхом копіювання чи друку з необхідністю виокремлення інформації з обмеженим доступом — на коефіцієнт 6;

-         у разі виготовлення документа шляхом сканування або іншої комп'ютерної обробки документів у електронному вигляді — на коефіцієнт 8.

Мене, як координатора ІМІ (Інститут Масової Інформації) в Кіровоградській області, та моїх колег з ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро» не могли не зацікавити дані розцінки. Тим паче, що ч. 4 ст. 21 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» передбачено безкоштовне надання інформації, що становить суспільний інтерес. Вивчивши більш детально ситуацію, ми виявили, що, згідно із тим же Законом, розмір фактичних витрат визначає відповідний розпорядник на копіювання та друк у межах граничних норм, установлених Кабінетом Міністрів України, а саме Постановою від 13 липня 2011 р. № 740.

Так, ціну копіювання або друк копій 1 сторінки найпоширенішого для документів формату А4 Кабмін обмежив сумою «не більше ніж 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати», що з 1 січня 2017 року становить 3 грн 20 коп.

Для порівняння ми розіслали інформаційні запити до всіх міських рад обласних центрів України, що нині не є окупованими. Тож на даний час маємо показники, відображені в таблиці.

 

Назва виконавчого органу влади

Норми витрат на сканування або друк 1 аркуша документа

Нормативно-правовий акт, яким встановлено норми витрат

Вінницька міська рада

Копіювання, сканування (цифровим копіюванням) або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (3,20 грн).

Копіювання, сканування (цифровим копіюванням або друк копій документів формату А3 та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк)) — 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (6,40 грн).

Копіювання, сканування (цифровим копіюванням або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах разом з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (у тому числі двосторонній друк)) — 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (16,00 грн).

Примітка. До розміру відшкодування витрат на копіювання або друк документів, що надають за запитами на інформацію, також враховують витрати, пов’язані зі скануванням (цифровим копіюванням) цих документів

Рішення виконавчого комітету № 11 від     10.01.2013 р. «Про встановлення норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами».

Рішення виконавчого комітету № 2826 від 01.12.2016 р. «Про внесення змін в додаток до рішення виконавчого комітету міської ради від 10.01.2013р. № 11»

Дніпровська міська рада

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру — 0,47 грн (без ПДВ).

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (двосторонній) — 0,78 грн (без ПДВ).

Копіювання або друк копій документів формату А3 та більшого розміру — 0,80 грн (без ПДВ).

Копіювання або друк копій документів формату А3 та більшого розміру (двосторонній) — 1,32 грн (без ПДВ)

Розпорядження міського голови від 18.12.2015 р. № 943-р «Про затвердження порядку відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк копій документів, що надаються за запитом на інформацію Дніпропетровською міською радою»

Запорізька міська рада

Станом на 02.03.2017 виконавчим комітетом Запорізької міської ради не встановлено розмір плати за копіювання або друк копій документів, тому інформацію надають безкоштовно

 

Луцька міська рада

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (у тому числі двостороннього) — 1,21 грн.

Копіювання  або друк копій документів формату А3 та більшого розміру (у тому числі двостороннього) — 2,42 грн.

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо розміру (у тому числі двостороннього) — 6,05 грн

Розпорядження міського голови № 57 від 24.02.2015 р. «Про норми витрат на копіювання та друк документів, що надаються за запитом на інформацію»

Миколаївська міська рада

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (у тому числі двосторонній друк) — не більше ніж 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (3,20 грн).

Копіювання або друк копій документів формату A3 та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк) — не більше ніж 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (6,40 грн).

Копіювання або друк копій документів формату A3 та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк) — не більше ніж 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (6,40 грн).

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (у тому числі двосторонній друк) — 0,4 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (12,80 грн)

Розпорядження міського голови № 57р від 31 березня 2015 р. «Про затвердження Порядку відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, розпорядником якої є виконавчий комітет Миколаївської міської ради»

Полтавська міська рада

Визначається керівником структурного підрозділу, у володінні якого знаходиться запитувана інформація, у межах граничних норм витрат, затверджених КМУ № 740 від 13 липня 2011 року, — (0,1; 0,2; 0.5 %) 3,20 грн; 6,40 грн і 16 грн

Рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 02.11.2011 № 307 «Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, та порядку відшкодування цих витрат»

Житомирська міська рада

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (3,20 грн).

Копіювання або друк копій документів формату A3 та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (6,40 грн).

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (у тому числі двосторонній друк) — 0,3 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (9,60 грн)

 

Рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 15.12.2011 № 767 «Про встановлення норми витрат на копіювання та друк документів, що надаються за запитом на інформацію»

КМДА

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (3,20 грн).

Копіювання або друк копій документів формату A3 та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (6,40 грн).

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (у тому числі двосторонній друк) — 0,4 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (12,80 грн)

Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 12.04.12 № 593 «Про затвердження Порядку відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк документів, що надаються за запитом на інформацію виконавчим органом Київської міської ради (КМДА)».

Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 06.09.12 № 1560 «Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання та друк документів, що надаються за запитами на інформацію, які надійшли до апарату виконавчого органу Київської міської ради (КМДА)»

Рівненська міська рада

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (3,20 грн).

Копіювання або друк копій документів формату А3 та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (6,40 грн).

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (у тому числі двосторонній друк) — 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (16,00 грн)

Рішення виконавчого комітету Рівненської міської ради від 19.08.2011 № 147 «Про визначення розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію»

Тернопільська міська рада

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (в тому числі двосторонній друк) — 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (3,20 грн).

Копіювання або друк копій документів формату A3 та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (6,40 грн).

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (у тому числі двосторонній друк) — 0,4 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (12,80 грн)

Розпорядження міського голови від 20.12.2011 № 624 «Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, та порядку відшкодування цих витрат»

Ужгородська міська рада

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (у тому числі двосторонній друк) — не більше 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (3,20 грн).

Копіювання або друк копій документів формату A3 та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк) — не більше 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (6,40 грн).

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (у тому числі двосторонній друк) — від 0,3 до 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (9,60–16 грн)

Рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради від 27.01.16 № 20 «Про затвердження розміру фактичних витрат та порядок відшкодування витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію»

Харківська міська рада

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (3,20 грн).

Копіювання або друк копій документів формату A3 та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (6,40 грн).

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (у тому числі двосторонній друк) — 0,4 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (12,80 грн)

Рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 28.09.11 № 683 «Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, та порядку відшкодування цих витрат»

Львівська міська рада

Тиражування документів (чорно-білий, формат А4) становить 0,30 грн за одну копію формату А4.

У разі простого копіювання або друку однієї сторінки документа іншого формату розмір витрат визначають через множення на коефіцієнт, тотожний коефіцієнту відношення формату А4 до формату, який копіюють або видруковують

Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 01.08.2011 № 731 «Про затвердження Порядку відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію»

Херсонська міська рада

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (3,20 грн).

Копіювання або друк копій документів формату А3 та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (6,40 грн).

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (у тому числі двосторонній друк) — 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (16,00 грн)

Рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради від 20.09.2011 № 424 «Про визначення розміру фактичних витрат для задоволення запитів на публічну інформацію виконавчими органами Херсонської міської ради»

 

 

Хмельницька міська рада

Копіювання документів формату А4 на розмножувальній техніці — 0,33 грн за 1 сторінку (з ПДВ).

Копіювання документів формату А3 на розмножувальній техніці — 0,65 грн за 1 сторінку (з ПДВ).

Друк документів формату А4 — 0,33 грн за 1 сторінку (з ПДВ).

Копіювання документів формату А4, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування, на розмножувальній техніці — 0,66 грн за 1 сторінку (з ПДВ).

Друк документів формату А4, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування, на розмножувальній техніці — 0,66 грн за 1 сторінку (з ПДВ)

Рішення виконавчого комітету від 14.04.2016 року  № 261 «Про внесення змін в рішення виконавчого комітету від 28.07.2011 р. № 827»

Черкаська міська рада

Копіювання або друк однієї сторінки документів формату А4 та меншого розміру — 1 грн.

Копіювання або друк однієї сторінки документів формату А4 та меншого розміру — 2,01 грн.

Копіювання або друк однієї сторінки документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо — 4,02 грн

Рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 15.11.2011 № 1736 «Про встановлення плати за копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію»

Чернігівська міська рада

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (3,20 грн).         

Копіювання або друк копій документів формату АЗ та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (6,40 грн).

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (у тому числі двосторонній друк) — 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (16,00 грн)

Рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 10 листопада 2011 року № 292 «Про встановлення плати за копіювання або друк документів, які надаються за запитом на інформацію у Чернігівській міській раді»

Івано-Франківська міська рада

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (3,20 грн).

Копіювання або друк копій документів формату АЗ та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (6,40 грн).

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (у тому числі двосторонній друк) — 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (16,00 грн)

Рішення Івано-Франківської міської ради від 13.03.2012 № 135 «Про затвердження розміру фактичних норм витрат та порядок відшкодування витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію»

Сумська міська рада

Копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї  сторінки (3,20 грн).

Копіювання або друк копій документів формату А3 та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк) — 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (6,40 грн).

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (у тому числі двосторонній друк) — 0,4 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки (12,80 грн)

Рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 17.09.2013 р. № 440 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, що надходять до Сумської міської ради та її виконавчих органів»

Чернівецька міська рада

Копіювання або друк документів формату А4 та меншого розміру (у тому числі двосторонній друк) становить 0,1 % розміру мінімальної заробітної плати, який визначається на дату копіювання або друку документів (3,20 грн).

Копіювання або друк документів формату А3 та більшого розміру (у тому числі двосторонній друк) становить відповідно 0,2 % розміру мінімальної заробітної плати (6,40 грн).

Копіювання або друк документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (у тому числі двосторонній друк), становить відповідно 0,5 % розміру мінімальної заробітної плати (16,00 грн)

Рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 22.08.2014 р. № 429/14, яким затверджено «Порядок відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк документів, що надаються за запитами на інформацію»

Одеська міська рада

Відповідь на інформаційний запит не надано

 

 

З огляду на вищевикладене, повідомляю про намір офіційно звернутись до міської ради Кропивницького та за підтримки журналістської спільноти домогтись перегляду норм витрат на копіювання чи друк документів, установлених у Кропивницькому, а також чіткого тлумачення можливості їх застосування, виходячи з норм ч. 4 ст. 21 ЗУ «Про доступ до публічної інформації».  

 

 

Павло Лісниченко, регіональний представник ІМІ у Кіровоградській області

 

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Мережа медіа-спостерігачів», який виконує ІМІ за підтримки Посольства США

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори