Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Ірен Роздобудько: "Я народилася з олівцем в руках"

Posted Автор: Створено: в Культура

Ірен Роздобудько приїхала в місто, де видавничі продукти "розлітаються як гарячі пиріжки", приїхала вперше. Як не піднімала імідж Кіровограда Леся Воронина, подруга Ірен, згадуючи свій приїзд на центральну Україну, Роздобудько зупиняло лише одне: Мене відлякувала назва міста, тому я не наважувалась приїхати" . На щастя, на Марші мільйонів вона зустріла Артема Дубовика й Олександра Ратушняка, які вдруге запропонували письменниці презентувати книги у Кіровограді. Події останніх місяців, арешти Олександра Ратушняка підлили олії до багаття: "Не було ніякого сумніву, що я приїду у Кіровоград хоча б до них двох".

Ірен Роздобудько все таки приїхала. Із собою вона привезла стоси книжок, свою надмірну емоційність, за яку постійно вибачалась, улюбленого чоловіка й фрази, які хочеться зафіксувати, аби до наступної презентації чергової книжкової новинки не забути яка Роздобудько насправді.

Про себе...

"Я народилася з олівцем в руках"

"Письменник- це абсолютна хвороба, якою ти заражений і не можеш не висловитися"

"Я була Д,Артаньяном у класі, бо займалась фехтуванням. Якщо щось було не так, я діставала із-за пояса довгу лінійку, яку постійно носила із собою, й починала розмахувати"

"У школі у нас з подругою була своя піратська клятва,про яку ми разом написали у дитячій книжці "Пригоди на острові Клаварен".

Про чоловіків...

Єдиним чоловіком, який, мабуть, точно читав кожен її роман, хоча б поміж рядками, або точно чув ті тексти під час презентацій, є музикант й астрофізик Ігор Жук. Вони познайомились 6 років тому, хоча якби 20 років назад вона все ж пішла б на його концерт - знайомство, мабуть, сталось би раніше. "Він постійно знаходиться у мене в тіні" - з посмішкою представляє супутника Ірен. Він і справді на усіх зустрічах сидить десь за її спиною, за стосами книжок й чекає, доки прийде момент релаксу від літератури, час музичної паузи. Разом з тим він співає епістолярні та біблійні пісні, схожі на гумористичні балади із життя...

"Я обожнюю Ніколу Тесла. І коли я дізналася, що він теж ним захоплюється, була безмежно щаслива..."

"Я ніколи не дозволю собі говорити щось погане про українських чоловіків, які за 2 години зводять барикади"

Про жіночі романи...

"Я кусаюсь, коли мене називають письменницею жіночих романів. Мені буває говорять, що я починаю як жінка, а закінчую як чоловік. Я щаслива, що в мене є чоловіки серед читачів".

Ірен Роздобудько говорить, що письменницею жіночих романів її називають через те, що в книгах часто прослідковуються жіночі долі. Але це не просто жінки, а їх психологія й психологія стосунків людей.

"Цікаво писати про психологію стосунків людей, бо багато мене в них зараз не влаштовує. Я ніколи не хотіла бути в системі, тому постійно з неї виламувалась. Зараз про це також молоді пишу в книжках"

Про книжки...

Усі свої книги Ірен пише на роботі. Теми вона не обирає за принципом модності чи актуальності, а герої приходять до неї самі і починають говорити.

"У кожній моїй книжці є факти, які я вивчаю, дослвджкю й підкладаю під сюжет..."

"Не люблю, коли роблять на тему: "От сьогодні модна тема така-то - напишу книжку".

"Багато письменників піднімають тему патріотизму. Я боюся, щоб це не стало кон'юктурним"

"Всі мої книжки прості й легкі, але стають складними, коли починають їх читати чоловіки"

Про "революцію гідності"...

Розмови про "революцію гідності" викликають в голосі Ірен Роздобудько тривожну ноту. Складається враження, ніби перед її очима постають картинки палаючих шин та звуки розривних гранат.

"Час змінився. Я зараз до молоді з низьким укліном і повагою йтиму"

"Я буваю у багатьох містах. Збираються шалені аудиторії читачів і немає ніякої різниці між Заходом і Сходом".

"Єдина революція, яка зараз відбулась, оптимістична, якуми не прогавили, й будемо розвивати - культурна революція на споживацькому рівні. Але не треба доводити бойкот російських товарів до якогось абсурду. Кожен сам має обирати. Давайте любити і розвивати своє нарешті".

"В мене є матеріальна віра: якщо ми зараз прогавимо, то мінчємо паспорти й мовчимо на кухні"

"Треба намагатися переформатувати побачене на позитив й перевертати усе на казку".

Про майбутнє...

Ірен Роздобудько не женеться за гарячим матеріалом. Але події Євромайдану все одно потраплять до сюжетів її книг.

"Я розпочала писати "Гудзик-2". Мені просто одного разу прийшли ці всі герої з "Гудзика". Пройшло 10 років, їх розкидало по світу, вони змінилися, тому мені потрібно було їх десь звести. Вони зустрінуться на Майдані. Але це не буде книга "в лоб", це будуть події в світлі психологічних моментів, стосунків людей".

"Я мрію написати книгу для онука про те, що відбулося в економічному й політичному плані в Україні".

Р.S.: Днями у Харкові вийшла нова книга Ірен Роздобудько «Одного разу». Зараз письменниця також працює над кінороманом в діалогах.

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори