Гречані блоги
Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"
Каналізаційні "лєнтачкі"
- Переглядів: 1998
- Коментарів: 3
- Підписатися на оновлення
- Друкувати
- Поділитися
Сьогодні в соцмережах було чимало перепостів наступної новини, і ще більше було різних думок в обговореннях, але я вирішив все трохи докладніше описати та проілюструвати …
Отже, вранці, 7 травня 2013 року, мешканці міста Кіровоград, що прямували на роботу, або просто, йшли центром міста, з подивом спостерігали цікаву та незвичайну картину : під їх ногами, на фоні сірого асфальту та тротуарної плитки, яскраво виділялися декілька кришок каналізаційних люків, пофарбованих у помаранчеві та чорні смуги… Не полінувавшись, я вирушив до цих «шедеврів», для їх докладного огляду та фіксування у форматі JPEG :-))), щоби потім це все розповісти та продемонструвати вам, мої любі читачі.
Загалом, цих «витворів мистецтва» поки є п’ять. Так, саме, «поки», адже не виключено, що за сьогоднішній вечір чи ніч їх стане більше. Зараз, ці каналізаційні «лєнтачкі» простягаються по вулиці Великій Преспективній, від площі Кірова до перехрестя вулиць Гоголя та Вел.Перспективної, якщо прямувати з тієї сторони, де розташована міськрада, або «дом с калонамі», як кажуть в Кіровограді.
Кожна людина, що вміє логічно мислити і оперує достатнім багажем знань, здогадалася, що це у такий спосіб були зображені «Георгіївські стрічки» (далі – «лєнтачкі»), незамінний ідеологічний атрибут, який використовується щороку 9 травня. Далі зануримося трохи в історію наших «лєнтачєк» :
Гео́ргіївська стрі́чка — російська імперська символіка, двоколірна стрічка, яка застосовувалася в оформленні низки військових нагород в Російській імперії та СРСР. З'явилась у 1769 році як додаток до вищої нагороди Російської імперії — Ордена святого Георгія, заснованого російською імператрицею Катериною II. Жовтий колір символізував російську імперську корону, а чорний — двоголового орла. В СРСР георгіївські стрічки довгий час не використовувалися. Проте в 1943 році був заснований Орден Слави, до якого додавалася жовто-чорна стрічка, що отримала назву гвардійської. Більше того, у час війни 1941-45 рр. такі кольори на стрічках були притаманні РОА (армії генерала Власова, що воювала на боці Гітлера). А в Червоній армії за таку стрічку легко могли розстріляти. Примітно, що сучасний кремлівський режим пішов шляхом Сталіна і взяв на озброєння в інформаційній пропагандистській війні за відновлення панування на пострадянському просторі - саме "георгіївську стрічку".
Тут виникає багато запитань! Чому кольори «лєнтачкі» мають не класичне поєднання жовтого з чорним? Чому «лєнтачка» з ордену Російської імперії взагалі використовується в Україні? Чому їх вирішили зобразити саме на кришках каналізаційних люків? Де тут логіка чи здоровий глузд? Навіть, відкинувши всі посилання на нелогічність використання цієї стрічки в Україні, на її імперське коріння та вороже ідеологічне підґрунтя, важко зрозуміти мету цього вчинку. Якщо автори цим жестом хотіли віддати шану ветеранам, то вони дуже помилились! Адже, так «шанована» ними, в останні роки, стрічка знаходиться під ногами, і перехожі, банально, топчуться по ній, та ще й на каналізаційних люках, під якими тихо течуть фекалії… Певно, що ветерани війни хотіли би не таких шанувань та уваги.
Отже, наразі, маємо таку-от абсурдну та незрозумілу картину. Хотілося як краще, а вийшло через ср… , тобто, як завжди.
Насамкінець, все ж, зверну увагу кожного, хто вирішить причепити собі десь цю «лєнтачку», - ліквідуйте в своїй голові брак інформації щодо цього ідеологічного елементу, і проаналізуйте, чи слід тупо та бездумно «мавпувати» агітпромовські фішки східного сусіда…
P.S. Протягом цієї блогості вас супроводжували оригінальні фотографії всіх п'яти каналізаційних "лєнтачєк" у форматі JPEG... Під час фотозйомок жодна каналізаційна "лєнтачка" не постраждала :-)))
Додати коментар
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.
У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
Коментарі
Причому чим молодша за віком опитана людина, тим більше їй пофіг.