Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Казочка про Київську Муть

Posted Автор: Створено: в Політика

Історія України. Напівбожевільний варіант.

У центрі світу, дуже давно, була держава – Київська Муть. Розумна була держава – бога шанувала, літописи писала. Називалася вона так тому, що столицею її був Київ, а Муть – не через вранішні тумани, а постійні сварки між князями.

Сварилися-чубилися мудрі дядьки та й розвалили царство сонця і пшениці. Утворилося тепер три самостійні держави – Кийовія, Мутія і Біломутія, яка розташовувалась тихенько вгорі, майже у кінці світу. Мутія тихенько дрімала у лісах та болотах, Кийовія ж намагалася жити вільно, розвивала літературу – писала літописи, повчання, великі поетичні слова, вела полеміки.

Та бігали туди-сюди пути і шайтани, лишовці і шматяни, дерли-гризли шматочки Кийовії. Обдерли, зжерли б зовсім, якби не Данбог Схмелілий. Боровся дужий гетьман з ворогами шматяками, бо не давали ті дихати вільно на своїй землі, розвивати її красу і силу. Треба союзника було Схмелілому. От і пішов до царя Мутії за допомогою (мабуть, перед тим таки добре схмелів). Усміхнувся цар і – допоміг. Вигнав шматян, засів там зі своїми мутяцькими баянами-бабаянами, присвоїв усі книжки кийовською старою мовою, назвав Кийовію Окраїною і їв землю кийовську поїдом, аж запихався.

А потім  революція – мутянський цар упав і більше не вставав, та на зміну йому прийшов новий на імення – Лисий Вождь. Далі приходив вождь Вусатий, Броватий, Носатий, Горбатий. Кийовія хворіла. Вусатий сміявся, а на вулиці війна. Потім Броватий намагався освоїти Космос, Носатий показував Кузькіну Маму  і садив кукурудзу , а Горбатий не давав садить печінку. Поганенько, якщо чесно, кийовському народу жилось. Проте кийувани мудрі люди, бо вірили у свободу, писали рідною мовою книжки, видавали газети і журнали.І перемогли. Хоча ідуть досі пішки, шкутильгаючи на паршивих милицях.

Цю казочку я знайшла у мишачій норі кийовського сарая, де сиділи жирні мутійські миші і випускали мутійномовні кийовські газети, щоб повернути царство муті і темряви на землю сонця і пшениці.

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори