Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Хто покриває схеми в Олександрівці?

Два роки після Революції гідності, а в Україні більшість чиновників так і не зрозуміли суті своєї роботи на державній службі. Одні зловживають службовим становищем, а інші принижують громадян та займаються хабарництвом.

Громадська організація «Центральноукраїнський антикорупційний офіс» розпочинає власні розслідування. Суспільство має знати про таких «горе-чиновників».

Отже, першою під приціл попадає Олександрівська районна державна адміністрація. Ситуація досить цікава. Але все по-порядку.

Начальник управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури РДА Сергій Антіпов при свідках , в приміщення РДА, обізвав громадянина «муфлоном»

30 червня 2015 року громадянин Микола Рула (житель Олександрівки) був запрошений до кабінету першого заступника голови РДА Анатолія Каражбея приводу опублікованої ним 27 червня 2015 року в районній газеті «Вперед» статті «Моя позиція – не віддавати цвинтар в оренду». Під час розмови до кабінету зайшли працівники адміністрації – Сергій Антіпов та Ігор Найко та директор КП «Оберіг» Володимир Андрейченко. В ході розмови чиновник Сергій Антіпов звинуватив громадянин Рулу у розповсюджені неправдивої інформації про нього та почав обзивати, за словами гр. М. Рули, непристойними словами, а також «муфлоном».

Після цього Микола Рула звернувся з позовом до Олександрівського районного суду про стягнення моральної шкоди завданої йому держслужбовцем Сергієм Антіповим.
В судовому засіданні були присутні свідки: перший заступник голови РДА Анатолій Каражбей, працівник адміністрації Ігор Найко та директор КП «Оберіг» Володимир Андрейченко. Всі вони підтвердили інформацію про те, що Сергій Антіпов обізвав гр. Рулу М. «муфлоном».

syd1_1.jpg

Олександрівський районний суд частково задовільнив вимоги позивача та зобовязав стягнути з Сергія Антіпова на користь Миколи Рули 1 тисячу гривень за завдану моральну шкоду та сплачений на користь держави судовий збір в сумі 323, 60 грн.

syd_2.JPG

Фактично, суд визнав неетичною поведінку державного службовця - начальника управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Сергія Антіпова, що не відповідає «Загальним правилам поведінки державного службовця». Після цього чиновник мав отримати як мінімум догану і особисто вибачитись перед Миколою Рулою. Проте, судячи із наявного у нас документа, голова адміністрації Ольга Борота лише зазначила, що Сергія Антіпова попереджено про неухильне дотримання етичних норм поведінки. До того ж Сергій Антіпов є депутатом Олександрівської селищної ради. 

vidpovid-rda.JPG b2ap3_thumbnail_antipov.jpg

Зазначаємо, що це не перший випадок такої поведінки цього чиновника. З власних джерел нам також відомо, що громадяни скаржилися на гарячу лінію голови ОДА на зухвалу поведінку чиновника. Всі скарги, які направлялися обласним керівництвом у райдержадміністрацію, не розглядалися об’єктивно, а покривалися головою адміністрації.

 

Фінансові махінації РДА та кишенькові підрядники

Рішенням Олександрівської районної ради від 20 листопада 2015 року № 11 було затверджено субвенцію з обласного бюджету районному та виділено кошти в сумі 215 тисяч гривень на проведення капітального ремонту будівлі з облаштуванням опалення по вул. Пушкіна, 10а (колишнє приміщення редакції районної газети) в Олександрівці під районний військкомат.

Із наданого Олександрівською РДА документу бачимо на що було витрачено кошти:

-          Виготовлення проектно кошторисної документації 11653 грн.

-          Вартість експертизи проектно-кошторисної документації – 1320 грн.

-          Здійснення авторського нагляду – 355 грн.

-          Здійснення технічного нагляду – 2927, 84 грн.

-          Виконання капітального ремонту та облаштування опалення з матеріалами виконавця – 198311 грн.

Залишок коштів – 433, 16 повернуто до бюджету

Підрядник – ФОП Левадний В.І. (свідоцтво серія АГ № 729783) здійснював роботи на підставі договору підряду № 5 від 19.10.2015 р.

dogovir_levadniy.jpg

Відповідно до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ФОП Левадний Володимир Іванович зареєстрований у селі Китайгород Олександрівського району 24 квітня 2015 року. За цією адресою знаходиться житловий будинок. Основні види діяльності: монтажні та будівельні роботи, а також організування поховань і суміжних послуг.

levadniy1.jpg

Влітку 2014 року депутат Олександрівської районної ради 6 скликання Андрій Лаврусь опублікував інформацію про те, як селищна рада здійснює махінації по ремонту покрівлі житлових будинків через кишенькового підрядника.

Раніше нікому невідомий ФОП Левадний В.І. за 2015 рік отримав значні в масштабах селища кошти за ремонти покрівель багатоповерхових будинків - 273401 грн.  і безпосередньо наближений до діючого заступника Олександрівського селищного голови Олександра Савеленка. Навіть номер телефону, що вказаний на сайті держреєстру належить пану Савеленку. ФОП недаремно було зареєстровано у Китайгороді. За нашою інформацією там знаходиться дача і сауна, що більш ймовірно належить О. Савеленку.

І види діяльності ФОП зазначені саме такі, за які найчастіше і найбільше будуть замовляти послуги орган місцевого самоврядування і адміністрація.

Також за даними офіційної відповіді Олександрівської селищної ради, у 2015 р. був також укладений договір на встановлення вхідних дверей та вікон:

1)      ДНЗ № 3 – 36236,60 грн.

2)      ДНЗ № 6 – 18361,2 грн.

У 2016 році через ФОП  було встановлено вхідні двері в Олександрівську селищну раду на загальну суму 25918,21 грн.

sel_rada.jpg

Загалом за 2015-2016 рр. через ФОП Левадний В.І., що фактично контролюється заступником селищного голови, було проведено Олександрівською селищною радою 353917,01 грн.

Під час виборів депутатів місцевих рад та сільських і селищних голів керівництво Олександрівської РДА неофіційно робило ставку на самовисуванця Олександра Савеленка. Активну роботу за дану кандидатуру проводив й Антіпов. При цьому кандидата від БПП Анатолія Кравченка вони не підтримували. Хоча голова РДА Ольга Борота балотувалася до Кам’янської районної ради Черкаської області саме від БПП і отримала досить малу підтримку виборців.

При цьому перемогу на виборах в Олександрівці здобув інший кандидат і тоді адміністрація продовжила свого ставленика протягувати на посаду заступника селищного голови.

В минулому році за ініціативою адміністрації та особисто Антіпова селищне кладовище хотіли передати в оренду місцевому підприємцю. Хоча це заборонено Законом України «Про поховання та похоронну справу». І на засідання виконкому селищної ради запросили лише одного представника – Олександра Савеленка. Після того в селищі почалися масові обурення громади. І тоді ж на сторінках газети з’явилася стаття Миколи Рули.

На наше глибоке переконання, договір на проведення капітального ремонту будинку недаремно був укладений з ФОП Левадним В.І.

Після подачі інформаційний запитів до Олександрівської РДА та селищної ради, ФОП Левадний 12.02.2016 року припинив свою діяльністю. Із достовірного джерела стало відомо, що керівництво адміністрації разом з іншими зацікавленими особами вирішили піти на такий крок, щоб замести сліди. До того ж, селищна рада вчасно не надала відповіді на запити через те, щоб затягнути час по ліквідації ФОП.

levadniy_prupuneno.png b2ap3_thumbnail_8_1_levadniy2_20160216-091330_1.jpg
 

У публікації на сайті адміністрації за назвою «Відновлення Олександрівського районного військового комісаріату» за 07.09.2015 року вказано, що головою РДА О. Боротою  взято під особистий контроль питання відновлення районного військкомату. А також інформація, що 7 вересня голова адміністрації Ольга Борота разом з начальником управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури Сергієм Антіповим ознайомилися з ходом ремонтних робіт приміщення військового комісаріату. При цьому на фото видно та є досить дивним, що начальник управління  інфраструктури одягнений у спортивні штани та футболку в робочий час.

sayt.jpg
Інша складова, на яку звертаємо увагу – це розбіжність у датах. Договір підряду укладений 19 жовтня 2015 року. То яку роботу могла контролювати голова РДА 7 вересня?

akt_priyomu1.jpg akt_priyomu2.jpg

 

У розпорядженні громадської організації є інформація від джерел з райдержадміністрації  про те, що Сергій Антіпов займався виконанням цього ремонту. В разі проведення правоохоронними органами слідчих дій, люди готові свідчити.

Громадська організація «Центральноукраїнський антикорупційний офіс» звертається офіційно до голови Олександрівської районної державної адміністрації» невідкладно звільнити чиновника із займаної посади та публічно вибачитися за неетичну поведінку підлеглого.

Водночас громадська організація направляє повідомлення до правоохоронних органів щодо перевірки викладених фактів та прийняття рішення відповідно до вимог законодавства.

 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори