Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Хто поламає схеми у сфері ЖКГ Кіровоградскої міської ради?

Місцевий політикум нічим не відрізняється від всеукраїнського. Хіба що масштабами менші.

Більшість партій, які приходять до влади на місцях в першу чергу думають про те, як розставити своїх людей на посади, які відповідають, розподіляють та контролюють фінансові потоки. Місцеві бізнесмени приєднуються до партій, у більшості, щоб стати депутатом та розвивати або прикривати свій бізнес. Або ж, якщо пощастить отримати ласий шмат землі у центральній частині, купити за безцінь комунальне майно громади, «виграти» тендер для своєї фірми чи витратити кошти платників податки для своїх благ. Водночас усі в один голосах прикриваються потребами громади!

Для депутатів абсолютно не важливо, наприклад, попередня партія була провладною, а нинішня на той час – опозиційною. Головне для них те, щоб партія мала вплив на розподіл посад і фінансів.

Колишні регіонали є фактично у всіх партіях Кіровоградської міської ради VII скликання окрім «Свободи» та «Самопомічі». Якщо з оппоблоком усе зрозуміло, то виникає багато питань до партій, які асоціюють себе з Майданом. Як і для чого понабирали регіоналів до списків?

На одній з передач ток-шоу «Ми» депутат міської ради Олександр Цертій від ВО «Батьківщина» сказав: «Ми, як нові депутати Кіровоградської міської ради, прийшли з чим? Щоб поламати старі схеми, стару систему загалом керування містом. Коли відбувалося розкрадання коштів нашого бюджету, коли в нас відбувалися непрозорі кадрові призначення, коли у нас програми розвитку міста затверджувалися без інтересів територіальної громади. Тобто ми прийшли, щоб змінити цей механізм».

Серед 6 депутатів Батьківщини три екс-регіонали: Роман Розгачов, Дмитро Терзов та Олег Мельниченко. Фактично тільки Олександр Цертій і є новим депутатом міської ради. Чого не скажеш про його однопартійців.

Для прикладу, Роман Розгачов, екс-регіонал, а нині член Батьківщини в минулій каденції очолював постійну депутатську комісію житлово-комунального господарства. За влади Януковича просто так очолити комісію, яка затверджує та розподіляє кошти у житлово-комунальній сфері було не можливо. Фактично голова комісії мав протягувати рішення, які дозволяли кишеньковим фірмам проводити ремонти за попередньо узгодженим «відкатом».

У міській раді 7 скликання Роман Розгачов знову голова комісії з ЖКГ. Майже 6 років депутат керує даною комісією. Його співпраця з керівником управління ЖКГ Олександром Хачатуряном, якого нещодавно звільнили, була досить «продуктивною». У тому плані, що кошти бюджету розподіляли на ремонти між округами депутатів, які правильно голосують, або є однопартійцями чи партнерами очільника комісії.

Натомість сотні містян, які звертаються до Кропивницької міської ради для вирішення важливих та термінових питань з жкг залишаються без розгляду. Людям дають формальні відписки, що їх питання будуть розглянуті профільною комісією житлово-комунальна господарства, яка в свою чергу не підтримує звернення і відповідно не фінансує виконання робіт.

Однак, виявляється це лише пересічним громадянам відмовляють. Але не для голови комісії ЖКГ. Цього літа, за кошти міського бюджету заасфальтувати вулицю на якій знаходиться будинок депутата Розгачова.

Відповідно до офіційної інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, земельна ділянка (кадастровий номер:3510100000:46:358:0041) площею 0,0465 га у                                           м. Кропивницькому по вул. Ушакова, 32 належить Роману Розгачову.

                                                              20160915-090020.jpg

                                                              20160915-090019.png

Відповідно до наданої відповіді Кіровоградської міської ради на запит «антикорупційного офісу», на проведення поточного ремонту доріг, з урахуванням виготовлення проектно-кошторисної документації, передбачено кошти: на вул. Ушакова – 198 тис. грн, роботи виконано в повному обсязі. Акт виконаних робіт підписано на суму – 169,039 тис. грн. На пров. Дачний – 199,021 грн. Підписано акт виконаних робіт на суму 191,904 тис. грн.

Роботи по поточному ремонту доріг виконували: по пров. Дачний – ТОВ «ПФ», по вул. Ушакова – ПП «МП Діск».

                                                                  20160915-090020.png

Таким чином на ремонт дороги по вул. Ушакова на ділянці між вул. Яновського та вул. Барболіна, а також по пров. Дачний витрачено загалом – 360, 943 тисячі гривень.

                                                                20160915-090020_20160915-090020_1.png

                                20160817154541.jpg     20160817154526.jpg

Проте, вже по іншу сторону провулку Дачний асфальтне покриття відсутнє. Жителям не пощастило лише тому, що вони живуть не поряд з головою комісії з питань житлово-комунального господарства.

                               image-0-02-01-b6564fa4c972d03089c91101d56a587962cea9cc61dd235c4dbcc4d1ceeee52b-V_20160915-090620_1.jpg       20160817154620.jpg

В Законі України «Про статус депутатів місцевих рад» чітко вказано, що депутат  місцевої ради  повинен дотримуватися правили та не використовувати   депутатський   мандат  в  особистих інтересах чи в корисливих цілях.
Практика показує протилежне. Депутату міської ради провели асфальтування до будинку, де він проживає. В той час, як дорожнє покриття інших вулиць міста залишаються в незадовільному стані. 

Загалом робота комісії, як і управління ЖКГ не є відкритою та підзвітною громаді та депутатам. Громадськість не може впливати на роботу органу, який фінансується за рахунок коштів платників податків. 

То де ж ті нові принципи і коли будуть поламані старі схеми?

 

 

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори