Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Хто заробляє на метрології?

За останні три роки у місцевих ЗМІ було багато публікацій з приводу конфліктних ситуацій, невідомих підрядників та корупційних схем  на Державному підприємстві «Кіровоградстандартметрологія».

До нашої громадської організації звернулися працівники – як діючі, так і колишні, та поскаржилися на керівника підприємства Олександра Середу.

b2ap3_thumbnail_20161020-112749.JPGОлександр Середа – уродженець міста Новомиргород. Ймовірно, призначення на посаду лобіював Олександр Чорноіваненко. Проте, за інформацією з власних джерел, на поточний час їхні товариські відносини закінчилися.

З липня 2013 року Середа був призначений виконуючим обов’язки керівника, а в листопаді того ж року з ним підписали контракт терміном на три роки.

Працівники розповідають, що майже з самого початку його призначення розпочалися непорозуміння у роботі. Люди поскаржилися до керівництва області. І у 2014 році екс-голова Кіровоградської ОДА Олександр Петік надіслав листа до Міністерства економічного розвитку і торгівлі (від 22.07.2014 р. № 01-14/241/1) з клопотанням щодо звільнення Олександра Середи із займаної посади.

На підприємстві були різні перевірки, які, за словами людей, носили формальний характер.

В ІІІ кварталі 2014 року Державною фінансовою інспекцією в Кіровоградській області була проведена ревізія ДП  “Кіровоградстандартметрологія”,  під час якої  встановлені порушення, що призвели до втрат на загальну суму 148 тис. грн., та  низка інших порушень  фінансово-господарської діяльності підприємства, порушення умов Статуту та контракту директором. 

В акті ревізії ДФІ Кіровоградської області від 26.08.2014 р. № 08-04/102, який став підставою для відкриття кримінального провадження, вказано, що з метою підтвердження витрат підприємства на ремонтно-будівельні роботи  та взаєморозрахунки  необхідно було провести зустрічну перевірку у підрядника  ТОВ  «Віра-Сервіс»,  з яким укладені договори на загальну суму 175,95 тис. грн.  При  виході  на об’єкт  контролю для проведення  зустрічної перевірки за вказаною адресою  у договорах встановлено, що вказана адреса відсутня, місцезнаходження ТОВ «Віра-Сервіс» не встановлено.  Внаслідок вищевикладеного  зустрічна звірка в ТОВ «Віра-Сервіс» не проведена, про що складено акт та повідомлено УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області.

ТОВ «Віра-Сервіс» за договором субпідряду з ПП «Віком» виконувала на ДП «Кіровоградстандартметрологія» ремонтно-будівельні роботи на загальну суму 247,7 тис. грн. Про це писав у своєму матеріалі газети «З перших уст» засновник видання і журналіст Валерій М’ятович.

Якщо ДФІ не знайшла фірм-виконавців, то люди вирішили зробити це самостійно. Не прикладаючи багато зусиль, фірму ТОВ «Віра – Сервіс» виявили за юридичною адресою на проспекті Промисловому, 6-А.

                                              foto1.jpg 

                                              foto2.jpg

Державна фінансова інспекція України у своєму листі від 07.07.2016 р. № 08-16/527 вказує, що контрольним заходом у межах повноважень Держфінінспекції  виявлені деякі факти фінансових порушень і неефективні управлінські рішення керівництва при здійсненні діяльності підприємства. Зокрема, це розміщення підприємством 1,5 млн. грн. на депозитному рахунку в ПАТ «Банк Фінанси та Кредит», які через те, що банк віднесено до категорії неплатоспроможних та Національним банком України запроваджено тимчасову адміністрацію, не повернуті, допущені розбіжності в документах, які підтверджують надання послуг, отримання та спрямування плати за надані висновки щодо належності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки, експертизи нормативних документів та виробів для їх розмитнення тощо, оплата за ремонті роботи та при будівництві котельні тощо.

                                               20161020-112820.jpg

Заявники вказують, що на сьогоднішній день є ряд відкритих кримінальних проваджень, пов’язаних саме з діяльністю ДП «Кіровоградстандартметрологія».

Також цікавим є наступний факт. Державному підприємству “Кіровоградський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» призупинено акредитацію з 15.09.2015 р. Дана інформація розміщена на офіційному сайті Національного агентства з питань акредитації України в Переліку органів з сертифікації продукції, акредитованих на відповідність вимогам ISO/IEC 17065:2012.

                                            20161020-112747.png  20161020-112747.jpg
 

Громадська організація звернулася з інформаційним запитом на підприємство, в якому хотіли дізнатися: «Чи проводиться сертифікація продукції та послуг на відповідність технічних регламентів? Якщо так, вказати кількість виданих сертифікатів відповідності у 2014 р., 2015 р. та станом на 1 жовтня 2016 р.» У відповіді ми отримали підтвердження того, що роботи з сертифікації не проводилися, сертифікати відповідності не видавалися. Відповідно, за рік підприємство не змогло отримати акредитацію.

                                              20161020-112748.jpg

Хто заступники у керівника?

Громадська організація звернулася з письмовим запитом до Олександра Середи з проханням надати інформацію про те, хто та з якого періоду займає посаду заступника директора з фінансових питань на державному підприємстві «Кіровоградстандартметрологія».

                                             20161020-112749.jpg

Фінансовий оборот державного підприємства сягає до 3 мільйонів гривень на місяць. У рік відповідно більше 25 мільйонів гривень.

Відповідь у встановлений термін ми не отримали. Вочевидь, керівнику державного підприємства є що приховувати. Адже на посаді по фінансах працює Анна Іванівна Олійник – в. о. заступника директора з фінансових питань. Про це ми дізналися від одного з працівників наближеного до Олександра Середи. Ймовірно, Анна Олійник – цивільна дружина Олександра Середи. На одній з фото викладеній у соціальній мережі інтернет розміщене їхнє спільне фото разом з донькою.

                                              14509153_1827272380893262_1098122201_n.png

Ще один заступник Середи – з питань аналітичних дослiджень, удосконалення та розвитку метрології та метрологiчної дiяльностi - екс-заступник начальника УСБУ в Кіровоградській області, начальник відділу  боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ  Олександр Затока. Можливо, через впливового заступника і затягують розслідування кримінальних проваджень? Працівники підприємства схиляються до цієї думки через зв’язки Олександра Затоки з правоохоронними органами.

Однак це не спростовує факт конфлікту інтересів, передбаченого ЗУ «Про запобігання корупції» в пункті обмеження спільної роботи близьких осіб.

Під час розміщення матеріалу, на електронну скриньку надійшла відповідь на інформаційний запит. В якій Олександр Середа повідомляє, що в даний час обов’язки заступника директора з фінансових питань виконує заступник Олександр Затока. З якого саме періоду не вказує. Ймовірно пішли на термінові кадрові перестановки через наш запит.

                                             20161020-112748.png

Громадській організації  «Центральноукраїнський антикорупційний офіс» також відомо, що Кіровоградська обласна державна адміністрація цього року знову звернулася до Мінекономрозвитку з листом про існуючі конфлікти та проблеми на державному підприємстві.  

В свою чергу, ми направляємо звернення по допомогу до народних депутатів та Мінекономрозвитку з проханням об’єктивно та всебічно перевірити вказану інформацію.

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори