Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Кількісно «Джинса» на Кіровоградщині не зростає, але набуває різноманітності

Posted Автор: Створено: в Суспільство

Знову чотири випадки рекламних та лобістських матеріалів зафіксовано у ЗМІ Кіровоградщини. Цього разу вони мають більше різномаїття у тому, про кого говорять.

Три матеріали розмістили саме у газеті. В одній з публікацій редакція відверто відстоює інтереси корпорації «XXI століття». Зазначаючи, що саме завдяки орендарям дендропарк має пристойний вигляд. Окрім того, журналіст використовує, імовірно, комплементарну аргументацію у вигляді кількох розширених позитивних коментарів кіровоградців, які, вочевидь, мають виглядати, як соцопитування. Публікацію можна вважати виключно незбалансованим матеріалом із категоричною позицією автора. Проте фактор бізнес інтересів змушує зарахувати її до «джинси».

Те саме стосується й іншого матеріалу у цьому виданні. На другій сторінці газети розміщений матеріал під назвою «Стрижаков просить…» із фото депутата. Попри те, що у повідомлені йдеться про важливе для громади питання, маємо зарахувати матеріал як такий, що піарить політика. Через акценти розставлені у публікації, зрозуміло, що автор не стільки розкриває проблему, скільки акцентує на ініціативі саме Артема Стрижакова.

У цьому ж номері газети розміщена і немаркована відповідно комерційна реклама банку «Надра». У розгорнутому інтерв’ю директор місцевого представництва банку розповідає про переваги послуг та програм установи.

Одне з електронних видань тим часом розмістило публікацію про заяву «Опозиційного блоку» щодо звернення до Конституційного суду з приводу люстраційного процесу, який закріплено у Законі. Матеріал не містить безпосереднього стосунку до проблем місцевої громади, яка, вочевидь, вже отримала цю інформацію із центральних ЗМІ (http://novosti.kr.ua/news/opozicijnij-blok-podast-do-sudu-cherez-lyustraciyu.html).

Проект з моніторингу джинси та неналежного маркування проводить Інститут масової інформації у двох кіровоградських обласних друкованих виданнях («Україна-Центр», «21-канал») та за матеріалами двох інтернет-сайтів («Новини Кіровоградщини», «Гречка»). У повідомлені зазначені дані моніторингу з 24 по 30 листопада 2014 року. Проект реалізується за підтримки Інтерньюз Нетворк.

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори