Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Книги - кораблі думок на хвилях часу

Posted Автор: Створено: в Культура

Книга – це щось неймовірне! Це подорож у далекі незбагненні світи, це загальнодоступна мудрість, потік краси, вільної думки у простих словах, наділених особливим сенсом, авторським задумом.

Дуже шкода, але зараз панує думка про те, що люди все менше звертаються до книги. Взагалі-то це так, але не зовсім. Сучасне суспільство навіть навпаки має загострену потребу у читанні, так як під натиском технологічного розвитку та глобалізаційних процесів, треба насамперед вміти не розгубитися і все зробити для того, щоб захистити свою Духовність, над якою нависає ряд спокус та небезпек.
Всіма прийнято вважати, що література – це джерело, яким можна вдосталь «напитися», вгамувати спрагу душі. Книга, чи то підручник, чи художня література, енциклопедія, аналітика, професійна література – розвиває мислення, індивідуалізм, розуміння багатозначності речей.
Чому ж ми маємо відмовлятися від цієї «ляпоти»?
А тому, що в кожного на це свій погляд, так як надворі доба «нової реальності», що значно змінила бачення людей, зокрема молоді, яка є найчутливішою до цього. Вони вже відчувають та інтерпретують світ інакше, складніше.

Але все ж таки, я та багато інших, знаючих людей, підтримуємо думку про те, що читання – це основа, яку не замінити нічим і ніякі, себто електронні розваги не замінять справжнього шедевру!
Про це свідчить проведення по всій країні багатьох заохочуючих заходів, літературних бесід, дискусій, що також надихає та дає поштовх до подальшого розвитку ще не сформованій частині суспільства.

ПРОТЕ, сьогодні можна радісно відпустити цей факт, насправді ніколи без книги ми не залишимось. Можливо, це надумана проблема, прямим доказом тому є те, що в даний період часу на Землі читають не менше, ніж століття тому. Зацікавленість у друкованому слові навіть неабияк зростає, а технічні засоби тому безпосередньо сприяють. Завдяки всесвітній мережі сотні людей отримали швидкий доступ до книг, які раніше були для них недоступні. Люди пожвавлено шукають книги в інтернеті, читають їх з моніторів, планшетів, телефонів або роздруковують.

Цей пост я присвячую неофіційному дню Читання (16 жовтня), бо кожен має розуміти роль пожовклих сторіночок книги у власному житті, своєму «маленькому світі».

«Часові,можна якось опертися. Але від подій не можна захиститися.»
Торґні Ліндґрен

Раджу прочитати :

Іван Франко. Строфи. Книги — морська глибина…

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори