Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Комунальне майно продадуть боржнику?

11 квітня під час засідання десятої сесії Фортечної районної у м. Кропивницькому ради сьомого скликання депутати надали згоду на приватизацію комунального приміщення на 600 квадратів.

Підтримавши рішення № 107 «Про затвердження переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади Фортечного району м. Кропивницького, що підлягають приватизації у 2017 році шляхом викупу»,  депутати вирішили дати згоду на приватизацію нежитлової будівлі, розташованої по вул. Академіка Тамма, 7а, що належить раді на праві комунальної власності та орендується товариством з обмеженою відповідальністю «XXI-ВІК», шляхом викупу. Площа будівлі складає 667 квадратних метрів.

У матеріалі про роботу сесії розміщеному на офіційному сайті Фортечної райради чомусь не вказують про прийняте рішення. Лише повідомляють про те, що одним із найважливіших питань порядку денного було затвердження Положення про територіальний центр соціального обслуговування.

         1.png

2.png

3.png

Простими словами депутати прийняли рішення на приватизацію будинку побуту «Темп», що знаходиться поряд з ринком «Європейський».

_.jpg

Як повідомляє інтернет видання «рідний край» будинок побуту «Темп» - останнє майно, що лишилося у власності територіальної громади Фортечного району. На сьогоднішній день заборгованість по оренді даного приміщення складає  близько 115 тисяч гривень. Претендентом на приватизацію, як не дивно, були теперішні орендарі – «Корпорація XXI століття», що належить подружжю Онулів.

За даними єдиного державного реєстру юридичних осіб засновниками та кінцевими бенефіціарами ТОВ «XXI-ВІК» є дійсно Лариса та Микола Онули.

21-.png

Громадська організація звернулася з письмовим запитом до голови Фортечної районної у місті ради.

Відповідно до отриманої офіційної інформації голови райради Олександра Кришка, вартість оренди за місяць з урахуванням індексу інфляції на 1 квітня 2017 року становить 7789, 31 грн. І за арифметичними підрахунками складає ≈ 11,67 грн./ м2.

Також голова ради повідомляє, що станом на 24 квітня 2017 року орендар ТОВ «XXI-ВІК» заборгував 74642,04 грн. Одночасно вказує, що протягом 2017 року погашено заборгованості в сумі 78188,94 грн. Якщо додати ці дві суми заборгованість по оренді приміщення складає більше ніж 150 тисяч гривень.

lyst.jpg

В отриманій відповіді голова райради інформує про те, шо ринкова вартість нежитлової будівлі, згідно з висновком суб’єкта оціночної діяльності затвердженого наказом регіонального відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області від 26.02.2014 року № 79, складала 586560 грн. з урахуванням ПДВ.

lyst2.jpg

Чому Фортечна рада прийняла рішення, яким дала згоду на приватизацію шляхом викупу нежитлової будівлі саме ТОВ «XXI-ВІК», який є боржником по оренді та, за словами одного з депутатів райради, не покращував стан приміщення?! Може на підставі листа, який надійшов до Фортечної ради, про зобов’язання у повному обсязі сплатити наявну заборгованість до оформлення приватизації об’єкту оренди?

pobut_2.jpg

Громадська організація не отримала відповіді на ряд запитань, які адресували до керівництва ради. Зокрема мова йде:

1)    Чи зверталася Фортечна районна рада до прокуратури або суду з питанням про стягнення заборгованості з орендаря;

2)    на якій підставі було прийнято рішення про продаж обєкту;

3)    Скільки учасників виявили бажання придбати нежитлову будівлю;

4)    Чи була розміщена інформація про продаж обєкту у ЗМІ та інтернет сайтах.

         Як повідомили громадській організації депутати Кіровської районної ради минулого скликання, родина Онулів неодноразово намагалася приватизувати вказану будівлю. Однак депутати були проти. Навіть після Революції гідності, коли змінили голову райради наближеного на той час до Онулів, їм не вдалося приватизувати будівлю через принципову позицію депутатів.

У нинішньому скликанні все пішло по іншому.

Як повідомляють власні джерела у Фортечній районній раді більш ймовірно до ради через партію БПП «Солідарність» Онули завели депутатів Олену Сидоренко та Олександра Чибітько.
Також через наближеного до Онулів депутата міської ради Віталія Бєлова від партії «УКРОП» зайшли два депутати:  Максим Лупандін та Сергій Медведєв.

onul_shema.jpg

За результатами поіменного голосування вбачається, ЗА дане рішення проголосували  23 депутати,   Проти – 8, Утрималися – 4, Не голосували – 1,  Відсутні –

golosuvannya.jpg

Вказані вище чотири депутати Фортечної райради підтримали дане питання, чим забезпечили позитивне прийняття рішення.

Таким чином завдяки прийнятому рішенню депутатів нинішнього скликання буде продано майно власником якого є територіальна громада Фортечного району.

Проведення приватизації шляхом викупу нежитлової будівлі буде проводити регіональне відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області. А також усі дії пов’язані з незалежною оцінкою, проведенням процедури продажу. 

«Одним із можливих напрямків використання коштів від продажу є переобладнання до відповідних стандартів автобуса, в разі його придбання, для перевезення дітей з інвалідністю, які проходять реабілітацію у комунальному закладі «Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю» - повідомив громадську організацію голова ради Олександр Кришко.

lyst3.jpg

В Україні є чимало фактів коли комунальне майно продають за безцінь при цьому використовуючи різні схеми. Також це ймовірно може відбутися і в даному випадку. А тому громадська організація звертається до правоохоронних органів для перевірки факту законності прийняття рішення та продажу комунального майна.

 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори