Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Консьєржка vs відеореєстратор. Тайм-менеджмент для країни

Posted Автор: Створено: в Суспільство

b2ap3_thumbnail_Consierge.jpg

— Ви в яку квартиру?
— У чотирнадцяту.— Так починається кожен мій візит до київського друга. А чи не можна було б делегувати функцію консьєржки маленькій коробочці, яка вміє пілікати й говорити голосом безпосередньо друга? Авжеж ні. Адже людина залишиться без зарплати! Та й зрештою який-не-який інтелектуальний фейсконтроль.

Якось у мого друга розбили в машині скло й витягли магнітолу. Ситуація буденна, „собака вкусила людину“, як сказали б журналісти. Крадії діяли в зоні прямої видимості вищезгаданого живого домофона, перепрошую, консьєржки. Жінка бачила, що так, хтось б’є скло в машині, але як виглядали зловмисники, описати не може. Поліцію вона теж не викликала, мало хто там б’є вікна в машинах. А може це приїхав сервіс, який викликали, щоб пересклити салон.

Є така наука, тайм-менеджмент. Якщо записувати з точністю до хвилини, чим я займався протягом дня, то виявиться дивовижне: більшу частину свого часу я використовував неефективно. І от, в один з таких неефективних сеансів, я подумав: а чи можливий тайм-менеджмент в масштабі країни? Щоб у чисельнику був конкретний показник ефективності, ВВП, наприклад, а в знаменнику — людиногодини. І здається, на цю тему навіть були задачки в підручнику з математики за шостий клас. Незрозуміло, як могла потрапити до підручника ця антидержавницька єресь. Чому єресь? А ви спробуйте розвинути цю думку, і невдовзі виявиться, що вас треба саджати за заклики до зміни державного ладу.

Як працює держава? Потужний, неозорий механізм під назвою державний апарат починається насправді з нашого мікрорайону. Зайдіть якось в гості до своєї квартальної й поцікавтесь, чим вона переважно зайнята. Ні, не світлом на вулиці, не теплокомунікаціями чи іншими проблемами ввіреної їм території змушені займатись ці люди. Увесь свій робочий день вони виписують довідки про склад сім’ї.

Здавалось би, що може бути простіше? Водоканалу потрібна така довідка. Сервер водоканалу звертається до єдиної бази муніципалітету і отримує всі дані про сім’ю, включно з групою крові кота. Немає грошей на обладнання? Скоротіть чотири кабінети конторщиць, півроку такої економії — і у вас і сервер, і необхідне ПЗ. А далі — тільки радість від ефективності роботи. Але ж як можна залишати людей без роботи.

Тепер піднімемось на щабель вище. Будинок з ялинками й колоннами. Чи потрібен нашому маленькому Кропивницькому такий молох, напхом напханий чиновниками. Ви гадаєте, вони працюють ефективніше, ніж ЖЕКи і квартальні? Ну що ж, значить ви або ніколи в цих стінах не бували, або самі там працюєте. Це ціла армія керівників, які одразу після істфака починають керувати. Рибозаготівлями, культурою, сиротинцями — куди призначать, там і керують. Це воїнство конторщиків,які отримують директиви з області, куди в свою чергу останні потрапляють з києва і передають їх до відповідних муніципальних закладів. У зворотньому напрямку вони передають звіти. А місто при цьому живе своїм, окремим, життям.

Про рівень Києва можна нічого не говорити, щоб не впадати в банальність. До речі, ви ніколи не замислювались, чому в Державній Думі РФ стільки ж депутатів, скільки й у Верховній раді? Відпишіться в коментарях. Або, наприклад, чим займається Державна служба з єдиного часу та еталонних частот? І це, між іншим, не найбезглуздіше відомство. А чи знаєте, як середньозважений чиновник пише у Ворді слово „постанова?“
Пробіл пробіл пробіл пробіл пробіл пробіл пробіл затискаємо Shift ПОСТАНОВА відпускаємо Shift.

Українці — люди бідні, але жалісливі. Ну як можна залишити стільки спеціалістів без роботи? І справді, нам є кого пожаліти. Зокрема, реалізаторів центрального ринку і міських божевільних, які в 2026 році будуть чеплятись до всіх з однаковими сумними історіями:
— Ким я був раніше? Першим заступником… А зараз я хто? Дядь Коля!.. Понавигадували якісь сервери… Цілим містом керує комп’ютер, а люди за бортом... 

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори