файно сусід

Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Країна чудес, або що ти знаєш про благо?

Добробут, благо, успіх.
 
Вам здається, що це абстрактні цінності нашого з вами життя? Ні, відкиньте ці думки, адже мова йде про ломбарди. Ви колись замислювалися над їх назвами? Як вони дисонують із цільовим призначенням, із змістом? От я замислилась та навіть більше - написала про це.
 

Заради цікавості (чи від нудьги?) промоніторила назви ломбардів по всій Україні. Як не дивно, але найрозповсюдженіше "ім'я" цієї установи - "Благо". Відкіля це поняття стало асоціюватися із ломбардами? Благо - це якраз діаметрально протилежна асоціація, яка може спасити на думку. Не благо змушує людей відносити цінні речі і обмінювати на готівку.

З таким же успіхом можна було б називати похоронні бюро "Щастя", "Радість", "Пункт призначення". Або заклади вулиці червоних ліхтарів "Вірність", "Поджурній обов'язок" або "Вічна любов". Чому ж такого немає?
 
Але далі - гірше. "Благо" - це ще квіточки, як то кажуть. Що скажете з проводу (реальні назви!) "Успіх"( Олівськ), "Фортуна" (Миколаїв), "Добробут" (Луцьк). А де ж "Багатство" та "Процвітання"?
 
"Ажур", Кропивницький. Хочеться, щоб це була іронічна назва, бо якщо вона серйозна - в мене багато питань. Хоча, можна придумати якісь каламбури, типу, "- ти де? - я в ажурі, не можу говорити" (якщо телефонний дзвінок). Твій співрозмовник думає, що в тебе все класно і ти навіть поговорити не можеш. А насправді в цей час намагаєшся навіяти працівнику ломбарду що той камінь на каблуці дружини ні що інше, як діамант.
 
Можливо, ці назви створені для того, щоб люди вчилися мислити позитивно? Типу "якби телевізор не заклали - фортуна ніколи б не прийшла до нас". А "Фортуна" - це ломбард. Хоча, у закладанні телевізору я бачу суцільні плюси, і це найкорисніше, шо можна з ним зробити - віднести в ломбард і на ті гроші, що будуть купити книжок.
 
Рухаємось далі, ваш гід по назвам ломбардів готовий відкрити неймовірний світ абсурду!
 
Помітила таку цікаву тенденцію: у всіх містах є ломбарди, у назві яких присутнє чиєсь ім'я (мабуть, власника) і якась містична компанія. Тобто, всі ці ломбарди щось пов'язує?? Хто ця компанія?
 
"Ломбард Тракало А.П., Паращак Ю.І. та компанія" (Львів), "Самусєва Аліна Анатоліївна і компанія" (звучить як назва фільму для дорослих (Дніпро)), "Владислав і компанія" (Краматорськ). "Наливайко і компанія" (Дніпро). Хочу трохи детальніше про цю назву поговорити. По-перше, вона звучить як причина походу в ломбард. Навіть якась історія вимальовується в голові, де алко-компанія Наливайка пропиває всі гроші і виносить з дому всі радянські сервіси задля чергової пляшки.
 
"Українська самопоміч", Львів. Дивіться, як вміло львів'яни можуть спекулювати партіотизмом і українофілством навіть на рівні ломбардів! Наскільки це вкорінилася в їх свідомості - це прагнення приплести "українське" до будь-чого, навіть якщо це - ломбард.
 
"Дорадо". Прекрасно звучить, якщо ти не знаєш, що дорадо - це риба. Яке відношення вона має до ломбардів? Хібо що якийсь легкий натяк типу "якщо не віддаси всі борги - привітаєшся з рибами на дні найближчої річки"? Щось чорнувато вийшло, але то таке.
 
"Доля", Броди. Така назва доцільна якщо ти:
а) учасник "Битви екстрасенсів" (бо віриш у всі ці нюанси); 
б) якщо ти читаєш Паоло Коельо;
в) якщо ти любиш перебільшувати і драматизувати
 
"Мій телефон забрала "Доля"", "Довелося принести у жертву "Долі" свою каблучку". Я не розумію, як ще можна приятягти слово "доля" до явища "ломбард". Хіба що сказати, що вона у всіх різна.
 
"Карина-стиль", Житомир. Бачите: не тільки перукарні називають жіночими іменами! Як це романтично - присвятити комусь цілу назву ломбарду. Але це викликає деякі протиріччя: бо в честь хорошої жінки не назвуть таку установу. І що їй довелось задля цього зробити?
 
Але найбільше вразила назва "Країна чудес", Кропивницький (і чому у нашому місті завжди щось дивне??).
І справді, це ж чудо - ломбарди перетворюють різні речі на готівку, але чомусь геть не еквівалентно до їх справжньої вартості!
І ось ця "Країна чудес" підходить для означення нашої країни, де "благо", "доля", "фортуна" та "успіх" - це не якісні характеристики життя людей, а ломбарди. І коли все стане на свої місця?

 

 

0

Коментарі  

 
0 # Владимир 21.08.2017, 17:34
Добрый день!
Не комментирую статью - она ни о чем.
К вопросу о том, почему в названиях ломбардов присутсвует таинственное слово "компания" *многоточия вставил для того, чтобы не копировать весь текст статей).

Закон України «Про підприємництво»
Стаття 4. Обмеження у здійсненні підприємницької діяльності
Діяльність, пов'язана з … може здійснюватися тільки державними підприємствами та організаціями, а проведення ломбардних операцій - також і повними товариствами.

Закон України «Про господарські товариства»
Стаття 66. Поняття повного товариства

Найменування повного товариства повинно містити імена (найменування) всіх його учасників, слова "повне товариство" або містити ім'я (найменування) одного чи кількох учасників з доданням слів "і компанія", а також слів "повне товариство".
Цитата
 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори