Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Краще запобігти, ніж захворіти : значення вакцинації

Posted Автор: Створено: в Суспільство

На порозі зима. Хвороби чатують. Саме час подумати про належний захист.
Більшість людей до сих пір плутаються в понятті «вакцинація» та його застосуванні. Мало хто замислюється над тим, що це дійсно важлива процедура. Життя дитини може понівечити хвороба, якої могло і не бути, лише тому, що батьки не вважали за потрібне зробити щеплення. Вакцинація не є обов`язковою. Та саме завдяки їй багатьом небезпечним хворобам можна запобігти. Ні загартовування, ні здорове харчування не в змозі замінити ін`єкції.

Що ж таке вакцинація? І яке значення вона має?
Це створення штучного імунітету, що є найефективнішим способом захисту від інфекційних захворювань. Імунна система має зреагувати на введену вакцину, і в такий спосіб формується захист організму. Найчастіше вакцини вводяться у вигляді уколу, так звані «живі» вакцини здебільшого вприскують через ротову порожнину. Якщо припинити вакцинальний процес інфекції, які вважаються рідкісними або зниклими, знову набудуть поширення. Без нього існує гігантський ризик захворіти при зустрічі зі збудником. Це може призвести до пагубних наслідків та розростися у проблему Всеукраїнського рівня, оскільки кількість батьків, які не дають дозволу на прививання своїх дітей лише відчутно зростає. Завдяки щепленням щорічно лікарі «рятують» 2,5 млн. дитячих життів. А ви уявіть скільки рятуватимуть, якщо рідні не опиратимуться! Колективний імунітет може бути сформовано лише в тому разі, якщо вакцинацією буде охоплено більш ніж 95% населення країни.

Ви до сих пір вважаєте, що вакцина небезпечніша, ніж хвороба!?
До складу вакцини входять лише достатньо вивчені речовини у невеликій кількості : антиген, ад`юванти та інші. Ін`єкції різняться за способом вироблення та поєднання цих самих речовин. Ефективність щеплення не гарантована, оскільки є купа чинників, які мають бути в нормі під час прививання : температура, стан здоров`я, розрахунок дози та інше. Іноді однієї дози недостатньо. Тяжкі реакції на вакцину : запаморочення, нудота спостерігаються вкрай рідко. Вони є наслідком недотримання вище наведених чинників або непередбачуваної реакції організму на деяку зі складових розчину. Це не смертельно і цілком безпечно. Якість контролюється Міністерством охорони здоров’я України. Кожна серія проходить процес сертифікації та лабораторний контроль. Вакцини досліджуються роками(12-15років), неперевірені продукти випустити на ринок не можуть, хіба що оминаючи закон.

А що скажуть лікарі?
«Вакцинують для того, щоб захистити від поширених інфекцій. Діточки боліють, бо не роблять прививань, а хто робить – більш захищений, бо у нього виробляються антитіла. Звісно існують протипоказання, але всім здоровим необхідно прививатися. Якщо не робити цього – один за одним всі хворітимуть, поширюватиметься епідемія. Зараз за наказом 10 загальнообов`язкових і 6 обов`язкових щеплень. Серед них від туберкульозу, дифтерії та інші. Особисто я, як медик, вважаю, що людей вакцинувати треба лише дивлячись на те, яка епідемія становить загрозу та людей деяких сфер, які постійно спілкуються з різними прошарками суспільства», - висловлюється медсестра новомиргородської поліклініки Валентина Григорівна щодо своєї спеціалізації.

Отже, з усього вищесказаного можна виокремити для себе багато чого : і відомого, і нового, але те, що вакцинувати треба – безперечно факт. Перед тим, як відмовитись від цього маємо добряче подумати, так як на мушці Життя і не лише твоє…

 

Детальніше про вакцинації можна прочитати тут :

http://www.imunitet.com.ua/

http://www.zdoroviy.com.ua/

http://www.gk-press.if.ua/node/986

Сайт Всесвітньої організації охорони здоров`я :

http://www.who.int/en/

 

 

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори