Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Кредитні афери патріотичного банку

         Дуже зручно мати в своїй кишені кредитну картку: в будь-який момент можеш скористатись досить солідною сумою, але готівки з собою не носиш та й гроші витрачаєш чужі. Правда, віддавати доведеться свої. При чому може так статись, що зажадають від тебе значно більше, ніж ти взяв. І справа тут зовсім не в процентах.

        До Адвокатського бюро Геннадія Нікішова «Консільєрі» звернулись два клієнти до яких один з комерційних банків подав позови про стягнення заборгованості за кредитними договорами. Спільними в їх історіях були банк, що позиціонує себе дуже патріотичним, та вимога стягнути кошти, що отримані начебто за кредитною карткою. При цьому один стверджував, що гроші якщо й отримував, то вже давно повернув, але квитанції не збереглись, а інший заперечував сам факт отримання грошей. Спершу, визнаю, віднісся до цих історій досить скептично – за свою адвокатську практику наслухався я вже різноманітних історій…

         Мій скептицизм безслідно розвіявся при детальному вивченні позовів банку та доданих до них документів.

         В обох випадках банк хотів стягнути гроші фактично лише за те, що їх клієнт носив в кишені кредитну картку. Саме так, не користувався коштами, а мав в розпорядженні картку. Підтверджувати факт отримання готівки з карткового рахунку чи використання кредитних коштів будь-яким іншим способом  банк навіть не намагався. Більш того, в одному з випадків позивач намагався видати анкету-заяву, в якій і слова немає про отримання картки, за підтвердження отримання відповідачем кредитної картки зі встановленим кредитним лімітом на досить серйозну суму. Спроба була наполегливою, але марною – читати вміємо, суд переконувати теж.

           Працівник банку, який готував позов, певно розраховував, що достатнім доказом наявності боргу буде наданий суду його розрахунок. Здається, можна було б з цим і погодитись, бо і підпис на ньому є, і печатка. Навіть цифри якісь в різних стовбцях і ті є. Тільки логіки ніякої немає. Бо ні номеру рахунку не зазначено, ні номеру картки і, навіть, відсоткова ставка в позовній заяві вказана одна, а в розрахунку вона зовсім інша.

         Не буду перевантажувати читача юридичними тонкощами цих справ. Скажу лише, що в обох випадках ситуація вирішилась на користь наших клієнтів. Один позов банк сам попросив залишити без розгляду після ознайомлення з підготовленими нашим бюро письмовими запереченнями. В другому випадку банк вирішив йти до кінця, але суд відмовив в задоволенні позову і це рішення відстояне нами в суді апеляційної інстанції.

        Якщо у вас виникли подібні проблеми, то не варто опускати руки. Варто сміливо відстоювати свої права. Карел Чапек сказав чудові слова: «Є декілька способів розбивати сади: кращий з них - доручити цю справу садівникові». Тому вирішення подібних проблем буде правильним доручити професіоналам. Це потребує певних фінансових витрат, але вони будуть значно меншими за шахрайську кредитну кабалу. 

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори