Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Кузьменко проти використання бюджетних коштів на «висвітлення діяльності» влади

Posted Автор: Створено: в Суспільство

Колишній нардеп-регіонал, а сьогодні представник президентського вектору влади на Кіровоградщині і гарант дотримання законів і Конституції – Сергій Кузьменко. Саме у нього питала про те, яким він бачить стан свободи слова в області, про гучні порушення журналістських прав та про висвітлення діяльності обласної влади за бюджетні кошти. Далі – інтерв’ю з головою Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергієм Кузьменком.  

 

Як би ви оцінили рівень, стан свободи слова на Кіровоградщині саме протягом того часу, коли ви очолюєте область? Чи відслідковуєте випадки порушень прав журналістів?

 

«Не відомо про те, аби обласна влада втручалась у роботу ЗМІ»

 

- На мій погляд, на сьогоднішній день важко сказати, що якісь засоби масової інформації або журналісти, або інтернет-видання мають проблеми із свободою. Мені здається, що всі пишуть так як вважають за потрібне, доносять інформацію до людей, які користуються цими засобами масової інформації згідно редакційної політики.

Мені не відомі факти про те, зокрема, що обласна державна адміністрація або керівництво обласної державної адміністрації втручалося в роботу ЗМІ. Здається, що я можу стверджувати, що у цьому плані з демократією на Кіровоградщині все гаразд. Засоби масової інформації мають широкі можливості, аби висвітлювати діяльність усіх. І давати ту інформацію, яку вважають за потрібне.

 

Сергію Анатолійовичу, протягом минулого року було порушено кілька справ, де журналісти фігурували як потерпілі. Проте жодна з цих справ не дійшла до суду. Усі вони були закриті. Як ви оцінюєте цей факт?

 

- Я вам відверто скажу, що в мене є інформація, що деякі події мали місце по відношенню до журналістів. Цю інформацію я, скажімо, «чув».  від колег чи ще від когось. Чув, що подія відбулася. Про те, щоб до мене як до голови обласної державної адміністрації звертався хтось із журналістів чи працівників того чи іншого медійного видання з приводу того, що до них були задіяні якісь засоби впливу, то звернень з такими питаннями не  було.

Якщо питання стосовно того, як правоохоронні органи реагують, розслідують, можливо вони зверталися до правоохоронних органів ці люди, про яких ви говорите. У нас в області працює новий обласний прокурор. Я вважаю, що, безумовно, можна задати йому це запитання - як ідуть розслідування по якійсь конкретній справі. Він, думаю, поінформує. У мене немає інформації ні від одного з ваших колег, що вони мають проблеми або на них хтось тисне або їхні права якимось чином порушуються.

 

З попереднього питання цікавила саме ваша позиція щодо такої тенденції загалом. Але перейдемо до конкретики. Як відбувається висвітлення діяльності обласної державної адміністрації і голови ОДА? Чи закладені на це гроші в бюджеті?

 

На висвітлення діяльності ОДА  в бюджет заклали 200 тис. грн.. Але використовувати не планують.

 

- Я вважаю, що ця традиція, яка мала місце, коли обласним бюджетом передбачалися кошти для висвітлення роботи ОДА, трохи застаріла. Формуючи бюджет на 2015 рік, знівелювали цей рядок в бюджеті – заклали там невеликі кошти. Здається сто тисяч гривень на один вид висвітлення і сто тисяч на інший для того, щоб інформувати суспільство, щоб інформувати громаду Кіровоградщини про те, які діють програми, які реформи потрібно проводити. З цієї точки зору, безумовно, потрібно людям пояснювати, що відбувається, які у нас завдання в державі є. Але ми поки що ніяких договорів із жодними ЗМІ не заключали. Тому висвітлюється діяльність через прес-конференції або зустрічі з журналістами.

Якщо вони приходять, я залюбки зустрічаюсь із представниками різних засобів масової інформації: чи то друкованих, чи то телевізійних, чи то інтернет. Всі,  у кого є бажання дізнатися новину, поцікавитись якимось питанням у голови обласної державної адміністрації, вони без проблем приходять до мене, до кабінету або в інше зручне місце і я інформую про всі ті речі, які відбуваються в обласній державній адміністрації, або про те, чим вона живе, що вона робить. І, власне, ще раз відповідаючи на запитання щодо коштів, то в обласному бюджеті в два рази, мені здається, менше закладено коштів ніж минулого року. Але певні кошти закладено. Чи будемо ми їх використовувати, чи не будемо, життя покаже. Ми ні з ким договорів не заключали і поки не бачу в цьому сенсу, тому що в мене достатньо зустрічей з журналістами, на яких я інформую про все, що відбувається в області.

 

Тобто ви припускаєте, що ці кошти можуть залишитися не використаними?

 

- Ми докладемо зусиль, аби ці кошти були використані на більш важливі речі, які є в суспільстві. Нам є кого підтримувати, є кому допомагати, а не витрачати кошти на те, щоб голова обласної адміністрації виходив в ефір або щось розповідав в ЗМІ.

 

Маю запитання і щодо гучних випадків порушень прав журналістів, які зафіксовані ІМІ. На журналіста порталу «Гречка» Валерія Лебедя був здійснений напад під час зустрічі із тоді кандидатом в нардепи Сергієм Ларіним. Слідчі намагались зам’яти справу. Прокуратура зокрема. Що вам відомо по цій справі?

- Я поцікавлюсь цією справою у правоохоронних органів. Я знаю, що цю справу широко висвітлювали ЗМІ. Я знаю, що в один із недільних, мені здається, днів сюди приїздив колишній губернатор Кіровоградщини і на той час кандидат в народні депутати Сергій Ларін. У нього була зустріч в філармонії, про те, що там були активісти, які прийшли до нього на зустріч і його підтримали. Також були люди, які або не бажали цієї зустрічі, або намагалися завадити проведенню зустрічі. Там були певні фізичні контакти. Мене інформували, що правоохоронних органів на місці було достатньо. Вони контролювали ситуацію. І, власне, готові вас поінформувати про ті події, які там відбувались. Я на тій зустрічі не був присутній і коментувати, хто там був правий, а хто не правий … Мені не відомо, що збираються справу зам’яти. Я обов’язково поцікавлюся у прокурора області Анатолія Івановича з приводу цього випадку, про який ви говорите.

 

Восени редактори одразу кількох газет заявили про цензурування з боку  райадміністрацій. Йшлося навіть про тотальне вичитування номера газети головою РДА. Тоді голів РДА познімали з посад. Ви відслідковуєте чи залишається ця тенденція десь в районах?

 

Голови РДА, які цензурували районки, не пройшли випробування керівників

 

- Переконаний, що за мене процес відстеження зроблять ваші колеги журналісти, які з великим задоволенням, коли такий інцидент буде, обов’язково розкажуть всім і напишуть. Тому я тут дякую усім журналістам за те, що вони небайдужі і захищають свої права говорити правду.

Тому такий випадок (авт. - заява про цензуру) мав місце. Я був на цій зустрічі. Мені журналісти говорили, що в двох районах (здається, мова йшла про Олександрійський і Кіровоградський район) голови адміністрацій, скажімо так, перевищують свої повноваження, втручаються у діяльність засобів масової інформації, намагаються бути редакторами. Вставляли в текст щось, що непотрібно вставляти. Відповідаючи на це запитання, журналістам сказав: я не вважаю, що керівники територій, які вчиняють таким чином – це люди, які пройшли певне випробування для того, аби стати справжніми керівниками. Тому, безумовно, ми не будемо довіряти території, райони таким людям, які не справилися з цією роботою. Тобто кадрові висновки десь вже були зроблені, десь ще будуть зроблені. А що до того, аби  цього не було в майбутньому, то на зустрічах з головами районних державних адміністрацій я, безумовно, звертаю їхню увагу на важливості коректного поводження із журналістами і, власне, на тому, що потрібно ні в якому разі не втручатися в професійну діяльність журналістів. Це для нас принципово. На цій позиції стоїть і президент України. На цій позиції стою я і колеги, які зі мною працюють будуть цього дотримуватися.

Звичайно, окремого інструктажу з головами РДА не було. Був цей випадок, про який ви говорите, під час якого журналісти задали прямі питання і говорили про конкретних керівників. По факту цього звернення у мене була розмова і з цими керівниками, і з іншими, яким я сказав: "Хлопці, так вчиняти не можна, це неприпустимо". Окрім слів, було моє звернення до прокуратури області, щоб прокуратура розібралася по конкретних фактах, про які говорили журналісти тому, що це не тільки «сподобалось – не сподобалось», а власне є порушенням. Коли мова йде про порушення, то тут прокуратура повинна поставити свою крапку.

Фото з сайту http://mykirov.com/ 

 

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори