Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Лікарня Ганни Дмитрян або Новомиргородська "проблема пам`яті"

Posted Автор: Створено: в Суспільство

Щоденно ми прагнемо зробити краще, а виходить, як завжди! В чому ж секрет такої людської недбалості? Історія та культура – серед найважливіших речей, які брали початок ще з первісного суспільства. Ми користуємося їх залишками і до нинішнього часу.  

Для прикладу візьмемо архітектурну пам*ятку початку 20 ст. – міську лікарню Новомиргорода. В загальному про неї відомо, що цей лікарняний комплекс був побудований видатним чи то єлисаветградським, чи то спеціально запрошеним з Києва (в різних джерелах зустрічаються різні свідчення) архітектором Яковом Паученком на кошти купецької дочки - Ганни Дмитрян. Найбільшу архітектурно-художню цінність окреслюють передній та бокові фасади лікарні. Притаманною особливістю будівлі є той факт, що вона цегляна. Комплекс лікарні є зразком цивільного стилю архітектури, що одержав розвиток у Російській імперії  XIX століття.
Ця будівля з першого погляду захоплює своєю красою та  розмірами, пишністю, а також своєрідністю будови. В усій місцевості Кіровоградської області не знайти такої ще краси!
На сьогодні цей прекрасний витвір архітектурного мистецтва розвалюється в прямому сенсі цих слів. І на жаль, на це навіть ніхто не звертає уваги. Цей факт підтверджує величезну проблему людського існування – «проблему пам`яті».  І це в той час, як архітектурні пам`ятки мають особливу історичну цінність для нашого народу і повинні охоронятися державою. Насправді ж ми преспокійнісінько спостерігаємо їхню руйнацію. І я, майже, впевнена, що це таки станеться і нами буде втрачено те, що могло б служити ще кількадесят років і прикрашати нашу область.
Є безліч ідей для законного експлуатування пам`ятки, але, на жаль, ніхто не хоче докласти зусиль, зайнятись цим, вкласти свої кошти у реставрацію.
В тому разі, якщо лікарня буде зруйнована, то ми вже ніколи не зможемо відбудувати ні її, ні інших подібних будівель.
 Тому треба задуматись!!!
І хоч мої слова рівносильні краплі в морі, та я сподіваюсь, що вона допоможе «підмити» беріг!

 

b2ap3_thumbnail__SwOaJMjCVA.jpg

 

Фото звідси.

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори