Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

МІЙ ЛАГІДНИЙ І НІЖНИЙ ЗВІР

Posted Автор: Створено: в Суспільство

- Мам, я боюся, що тато зробить зі мною те ж саме, що з тобою.

Скільки жінок чують ці слова від своєї дитини або дітей? Скільки із тих, хто чують, звертаються по допомогу до поліції, соціальних служб? Скільки із тих, хто звертаються, дійсно отримують допомогу, а не відфутболювання типу «сама винна, бо... (спровокувала, стара, несексуальна ... - потрібне слово можна вставити)»?

Домашнє насильство, жертва (жертви) vs насильник - актуальна тема в усіх державах. Але кожна країна, регіон, місто вирішують її по-різному. І на це впливає не тільки особисте (наскільки я дозволяю іншим переступати свої кордони і порушую кордони іншої людини), а й загалом рівень толерантності суспільства до насилля як такого.

Данія, Румунія і Україна мають абсолютно різний досвід у цьому питанні, отже, і різний статус у ратифікації Стамбульської конвенції. Повна назва документу – «Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами». Метою Конвенції є попередження насильства, захист постраждалих та «покінчення із безкарністю злочинців».

Данія. Нульова толерантність до насилля. Ратифікувала Стамбульську конвенцію. Данія є однією із 6-ти країн світу, які забезпечують рівність жінок і чоловіків (згідно звіту Світового банку «Жінка, бізнес і закон 2019»). Україна набрала за даними цього дослідження майже 79 балів — на рівні з Білоруссю, Азербайджаном і Замбією. За даними Індексу сприйняття корупції Transparency International, ця країні має найменший рівень сприйняття корупції у світі (88 бали у рейтингу сприйняття корупції). Данія рік за роком очолює «рейтинг щастя» (згідно доповіді ООН World Happiness Report). Жертви насилля, включаючи дитину (дітей) і насильник отримують повний комплекс послуг із соціально-психологічної підтримки.

Румунія. Рік ратифікації Стамбульської конвенції 2016. З цього ж року люди почали масово звертатися по допомогу до державних органів. Для порівняння: кількість кримінальних справ, які стосуються домашнього насилля у 2013 р. - 2 213, у 2016 р. - 18 530. Румунія має 47 бали у Рейтингу сприйняття корупції Transparency International. За даними Статистичної служби Європейського Союзу Литва та Румунія є чемпіонами у покращенні матеріального добробуту домогосподарств і фактичному індивідуальному споживанні.

Україна. Висока толерантність до насилля. Україна підписала Стамбульську конвенцію ще у 2011 році, але досі її не ратифікувала. За рейтингом Transparency International Україна має 32 бали зі 100 можливих та рівень корупції в нашій країні майже схожий із Ліберією. Заходи допомоги жертвам насилля і насильнику повною мірою надаються тільки в окремих містах, які можна перерахувати на пальцях. За даними Світового банку рівень життя українців нижче від сусідніх країн. Так, Україна посідає 62-ге місце серед 71 можливого, Білорусь розташувалася на 37-му місці, Польща – на 35-му, а Росія – на 59-му.

 

З 19 по 20 вересня завдяки Консультативній місії Європейського союзу з формування цивільного сектору безпеки делегація із Кропивницького переймала досвід допомоги жертвам домашнього насилля у одеситів. Якщо одним словом, то вражає. Повний комплекс супровідних послуг отримують і жінки, і діти. Є політична воля чільників міста до подальшого розвитку притулку жертва домашнього насилля, є співпраця усіх зацікавлених сторін між собою, є співпраця із громадськими організаціями.

Чому такого притулку для жертв домашнього насилля (шелтеру) немає у Кропивницькому і Кіровоградській області - відкрите питання. Асоціація жінок України ДІЯ. Кропивницький, КОО ВГО "Асоціація сприяння самоорганізації населення", ГО "Територія успіху" розпочинають адвокаційну кампанію по створенню шелтера у місті Кропивницькому. Приєднуйтеся!

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори