Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

На Кіровоградщину перекочував одеський «десант» і встиг пійматись на злочинах

Як прослідкував «Центральноукраїнський антикорупційний офіс», низка правоохоронців Кіровоградщини, які в тому числі нині вважаються причетними до злочинів, масово перекочували з Одеської області до нашого регіону.

Влітку минулого року працівники СБУ спільно з прокуратурою Кіровоградської області при отриманні неправомірної вигоди затримали трьох працівників оперуповноважених Кіровоградського міськвідділу поліції Олександра Костенка, Дмитра Шаповала та Віталія Ковиліна.

Працівники поліції навмисно підсилали місцевому фотографу "перевірених" дівчат, які просили зробити відверті фотосесії. Отримавши знімки, поліцейські заявили що моделі неповнолітні та відкрили стосовно нього кримінальне провадження. За непритягнення до відповідальності вони вимагали з чоловіка 8,5 тисяч доларів США. В ході слідства з’яивилися нові фігуранти.

                           1_Zatrimannya1.jpg                          2_Zatrimannya2.jpg

Громадська організація проводила своє розслідування і оприлюднювала його в своїх блогах.

Під час брифінгу прокурор області Анатолій Коваленко заявив, що екс-правоохоронці звинувачуються у вимаганні грошей, катуванні, шантажі, перевищенні владних повноважень та у вчиненні злочинних дій у складі організованої злочинної групи. Їм  повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 127, ч. 2 ст. 162, ч. 2 ст. 190, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України.


  3_brufingPROK.jpg

«Слідчі прокуратури встановили, що саме заступник начальника Кіровоградського відділу поліції створив та очолив злочинне угрупування. Крім чотирьох поліціантів до банди входив відомий у Кропивницькому «кримінальний авторитет».

Мова йде про так званого «ватажка» угрупування Богдана Мельника та відомого «кримінального авторитета» Артура Москаленка. Останній переховувався від правоохоронних органів і лише у квітні цього року був затриманий працівниками СБУ.
               4_Melnik.jpg                                       5_Moskalenko.png

 

Наприкінці травня 2017 року Кіровоградщину знову сколихнула новина про хабарництво.

b2ap3_thumbnail_6_Djulay.png 

Цього разу в Кропивницькому працівники СБУ спільно з Генеральною прокуратурою України при отриманні неправомірної вигоди в сумі 10 тисяч доларів США затримали прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури Максима Джулая.

 

 

 

 

 

                                 7_Djulay.jpg                           8_Djulay.jpg
Наші джерела повідомили, що правоохоронці проводили обшуки в будинку затриманого. А також в рамках слідчих дій відбувалися обшуки у помешканні першого заступника прокурора Кіровоградської міської прокуратури Станіслава Сандула. Результати цих обшуків нам невідомі оскільки є таємницею слідства.

Аналізуючи гучні затримання на хабарі працівників поліції, викритого злочинного угрупування та затримання прокурора, ми вирішили провести розслідування та співставити відому нам інформацію з фактами.​

 «Антикорупційний офіс» надіслав ряд запитів до правоохоронних органів, провів низку зустрічей з працівниками силових структур, які погодилися до розмови на правах анонімності та повідомили чимало фактів.

Ми з’ясовали, що головні фігуранти затримання працювали раніше або приїхали працювати на Кіровоградщину з Одеського регіону, та дослідили хронологію призначень на підставі інформації джерел та офіційних відповідей.

Окрім затриманих персонажів, у 2015 році з Одеської області був переведений та призначений на посаду керівника Кіровоградського міського відділу поліції Ігор Пайлик (серпень 2015 р.), а також прокурор Станіслав Сандул (березень 2015 р.).

Наші співрозмовники розповіли, що дві особи перебувають у досить тісних зв’язках ще з попереднього місця роботи. Окрім професійних зв’язків їх поєднують ймовірно дружні відносини. Сандул працював прокурором, а Пайлик керівником райвідділу міліції в Красноокнянському районі Одеської області.

b2ap3_thumbnail_9_Sandul.jpg
Прокурор Станіслав Сандул працює в органах прокуратури Кіровоградської області з 20 березня 2015 року. В даний час займає посаду першого заступника Кіровоградської місцевої прокуратури. До призначення в органи прокуратури Кіровоградської обл. у період з листопада 2012 по березень 2015 року працював прокурором Красноокнянського району Одеської області.
 

 

 

Дану інформацію надала прокуратура Кіровоградської області на наш інформаційний запит

10_Sandul_work.jpg

 

b2ap3_thumbnail_11_Payluk.jpg
Ігор Пайлик переведений на посаду керівника Кіровоградського міського відділу міліції у серпні 2015 року. В жовтні 2016 року переведений до ГУНП у Вінницькій області.

За даними інтернет сайту «декларації»,  Ігор Пайлик у своїй декларації за 2014 рік вказав основне місце роботи – начальник Красноокнянського РВ ГУМВС України в Одеській області. 

 

 

 

12_Payluk_deklaraciya.png

Пізніше вони почали «підтягувати» своїх людей. Наприклад, керівником карного розшуку Кіровоградського міськвідділу поліції призначено Богдана Мельника. Мельник у свою чергу за собою привів Віталія Ковиліна. 7 листопада 2015 року екс-правоохоронці призначені на посаду в області. Згодом навколо себе Мельник об’єднав оперуповноважених міськвідділу Олександра Костенка, Дмитра Шаповала та Сергія Кошатіна, які на той час вже працювали в міськвідділі.

Богдан Мельник, призначений на посаду на службу в ГУ НП в Кіровоградській області 7.11.2015 року.  До переведення на посаду в області працював начальником кримінальної міліції Красноокнянського РВ ГУМВС України в Одеській області. З липня 2015 р. відряджений для подальшого проходження служби в органах УМВС України в Кіровоградській області.

Віталій Ковилін, призначений на посаду на службу в ГУ НП в Кіровоградській області 7.11.2015 року.  До переведення на посаду в області працював оперуповноважений сектору карного розшуку  Красноокнянського РВ ГУМВС України в Одеській області. З липня 2015 р. відряджений для подальшого проходження служби в органах УМВС України в Кіровоградській області.

13_vipdovid_Melnik-1.jpg                 13_vipdovid_Melnik-2.jpg

Громадська організація двічі намагалася отримати офіційну інформацію від прокуратури Кіровоградської області, а саме довідки про проходження служби в органах прокуратури України керівництва обласної прокуратури – Анатолія Коваленка, Анатолія Гоя, Андрія Рудницького. А також Кіровоградської місцевої прокуратури – Станіслава Сандула та Дмитра Джулая.

Затриманий прокурор Максим Джулай працює в органах прокуратури Кіровоградської області з 18 липня 2016 року на посаді прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури. До призначення в органи прокуратури Кіровоградської обл. у період з січня по липень 2016 року працював прокурором Розділянянської місцевої прокуратури Одеської області.

14_Djulay.jpg

Однак, прокуратура не надала повної інформації мотивуючи це тим, що вказана нами інформація відноситься до затвердженого Переліку відомостей, що становлять службову інформацію, та є обмеженою у доступі.
 

Простими словами прокуратура Кіровоградської області засекретила інформацію про попередні роки роботи вказаних прокурорів. Натомість звертаємо увагу, що раніше на сайті прокуратури Кіровоградської області була розміщена інформація про керівництво та їх біографія.

Паралельно «антикорупційний офіс» з аналогічним запитом звернувся до Генеральної прокуратури України. На відміну від Кіровоградської обласної прокуратури у Генеральній прокуратурі дана інформація не обмежена в доступні. Нам повністю надали інформацію про прокурора області Анатолія Коваленка та двох його заступників Анатолія Гоя та Андрія Рудницького. 
 

Щодо прокурорів Сандула і Джулая ГПУ проінформувала:
Оскільки відповідно до пунктів 3, 7 ч.1 ст. 11, абзацу другого ч.4 ст. 39 Закону України «Про прокуратуру» призначення на посади прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури та першого заступника керівника цієї місцевої прокуратури здійснювалося прокурором Кіровоградської області.

У Генеральній прокуратурі Україні ведеться персональний облік лише тих працівників, які призначаються на посади Генеральним прокурором України. Відтак Генеральна прокуратура не є розпорядником запитуваної інформації стосовно Сандула С.Д. і Джулая М.В. У зв’язку з цим запит направлено до прокуратури Кіровоградської області, яка є розпорядником запитуваної інформації.

15_vipdovid_GPU-1.jpg           15_vipdovid_GPU-2.jpg

В свою чергу прокуратура Кіровоградської області надала чергову відписку

16_oblprok_GPU-1.jpg               16_oblprok_GPU-2.jpg

 

Виходить, що в правовій державі Генеральна прокуратура України в даному випадку чітко дотримується Закону, а прокуратура Кіровоградської області трактує все на свій розсуд і навмисно приховує інформацію?

 

b2ap3_thumbnail_17_Kovalenko.jpg
Як свідчить інформація з довідки про проходження служби в органах прокуратури України прокурора Кіровоградської області Анатолія Коваленка, з грудня 2009 року по липень 2014 року працював на посадах в тому числі керівних органів прокуратури Одеської області.

 

 

 

 

18_dovidka_kovalenko.jpg

b2ap3_thumbnail_19_Rudnickiy.png

 

Довідка про проходження служби заступника прокурора області Андрія Рудницького вказує, що до призначення на нинішню посаду з 12.04.2017 р., він працював на посадах в органах прокуратури Одеської області.


20_dovidka_rudnickiy.jpg

На нашу думку, за часи роботи в Одеському регіоні вказані особи встигли потоваришувати.

 

b2ap3_thumbnail_21_Goy.png

 

 

Схоже на те, що подібна практика відбулася і раніше в ситуації з першим заступником прокурора області Анатолієм Гоєм. Анатолій Олександрович розпочинав свою кар’єру і працював в органах прокуратури Кіровоградської області майже одночасно з прокурором області Анатолієм Коваленком. І призначений на нинішню посаду в квітні 2015 року. Через 2 місяці після призначення Анатолія Івановича прокурором області.

 

22_dovidka_Goy.jpg 

В свою чергу ми зустрілися з колишнім кадровиком однієї із структури правоохоронних органів і запитали: «Яким чином відбуваються призначення на посаду з однієї області в іншу? Та які шляхи існують для вирішення цього питання?».

Наш співрозмовник повідомив, що лише вищий орган структури може перевести або призначити на керівнку посаду, наприклад прокурором області. Всіх інші люди, які виявляють бажання працювати в певному місці та певній посаді заздалегідь домовляються. На практиці це виглядає так, що новопризначений керівник підтягує на основні посади «своїх людей». Щоб у подальшому мати вплив і контроль для вирішення питань.

Враховуючи отриману інформацію отримується наступна можлива схема та зв’язок посадовців. 

23_Shema.jpg

В даний час досудове розслідування по справі злочинного угрупування завершено та передано до Кіровського районного суду м. Кропивницького. Та чи об’єктивно і справедливо розглянуте справу суд залишається від великим питанням. Адже відомо, що раніше затриманого на хабарі колишнього в.о. керівника ГУ Держгеокадастра у Кіровоградській області Андрія Піньковського суд звільнив від кримінальної відповідальності на поруки футбольній організації.

 

 

 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори