Дмитро Сінченко

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

На розвиток сільської медицини додатково направили 1 мільярд гривень

Кабінет міністрів України направив у регіони 1 мільярд гривень субвенції на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Про це повідомив Віце-прем’єр з регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, за його словами ці кошти будуть направлені на розбудову інфраструктури первинної медичної допомоги та закуплю обладнання.

“З усіма областями вже погоджена і затверджена спроможна мережа медичних закладів первинної допомоги, яка складається з 3992 амбулаторій і ЦПМСД”, - зазначив Геннадій Зубко.

Окрім інфраструктури, амбулаторії будуть забезпечені необхідним сучасним обладнанням, яке може здійснювати не лише аналіз даних, а й їх запис та передачу за допомогою телемедицини.

“Нам потрібна не лише інша якість приміщень, а в першу чергу, якісна первинна допомога у сільській місцевості”, - підкреслив Віце-прем’єр.

Субвенцію буде розподілена між областями пропорційно чисельності сільського населення. Передбачається співфінансування проектів з місцевих бюджетів у розмірі 10%.

Загалом, субвенція на розвиток медицини у сільській місцевості складає 5 мільярдів гривень з яких 4 мільярди Уряд вже спрямував у грудні 2017 року.

“Приблизно третина населення України живе у сільській місцевості. В спадок від радянського союзу ми отримали медичну інфраструктуру, яка була застарілою вже у 1991 році. На сьогодні в мережі перебуває понад 13000 ФАПів, в більшості з них ремонт не робився десятки років і обладнання також не оновлювали. За 27 років незалежності це перша глобальна програма модернізації мережі закладів охорони здоров’я в сільській місцевості”, - підкреслив Євген Гончар, експерт Центу Ейдос.

«Сподіваємось, що кошти, які будуть виділені Кіровоградській області у рамках цієї програми, допоможуть створити достойні умови для отримання первинної медичної допомоги мешканцям сільської місцевості. Окрім того, покращення інфраструктури може стати додатковим стимулом для залучення фахівців до роботи у віддалених куточках нашого регіону. Ми будемо слідкувати за тим, як розподіляються і витрачаються кошти, ми надаватимемо рекомендації, на основі моніторингу стану медичної допомоги в області, який проводить «Асоціація Політичних Наук» - поділився очікуваннями Володимир Бочаров – Туз, експерт АПН з медичної реформи.

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори