Дмитро Сінченко

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Найдисциплінованіші депутати Кропивницької міськради

Posted Автор: Створено: в Політика

Лише чотирнадцять депутатів із сорока двох оприлюднювали звіти про свою діяльність протягом усіх чотирьох років своєї діяльності. Мова йде про Юрія Гребенчука, Михайла Бєжана, Григорія Сергієнка, Олександра Цертія, Олександра Шамардіна, Катерину Шамардіну, Тетяну Волкожу, Віктора Ксеніча, Валентину Яремчук, Сергія Кріпака, Володимира Зайченка, Рафаеля Санасаряна, Юрія Деркаченка та Андрія Табалова.

Про це свідчать проміжні результати моніторингу роботи Кропивницької міськради, які здійснює ГО «Асоціація Політичних Наук» в рамках кампанії «Атестація депутатів місцевих рад».

Починаючи з 2018 року ГО «Асоціація Політичних Наук» досліджує роботу депутатів Кропивницької міськради, і ми помітили таку закономірність: з кожним роком депутати все менше звітують перед виборцями. Якщо за перший рік діяльності відзвітували всі без виключення депутати, то на четвертому році таких виявилось трохи більше десятка. Тому доводиться звертатись до депутатів і нагадувати їм про їхні обов’язки. Виборці мають знати, як їх обранці виконують свою програму, і мати змогу у будь-який зручний час перевірити їх на сайті міської ради.

Ожте, якщо говорити про фракції, то найдисциплінованішою фракцією у питанні оприлюднення депутатських звітів варто вважати «Рідне місто», всі три депутати якої оприлюднили всі звіти на сайті міськради. На другому місці – «Наш край», від якої маємо трьох дисциплінованих депутатів із семи, на третьому і четвертому – фракції «УКРОПу» і «Батьківщини», з двома депутатами із трьох та шести відповідно. П’яте і шосте місця посідають РПЛ та ЄС з одним депутатом із двох і трьох відповідно.

Також відомо про те, що депутати фракцій Батьківщини, Нашого Краю, Рідного міста, Свободи, РПЛ, УКРОПу, а також позафракційна депутатка Валентина Яремчук, цього року провели свої публічні звіти на своїх округах, однак на сайті міської ради текстів звітів частини згаданих депутатів досі не з’явилося.

Депутати Віталій Бєлов, Ігор Волков, Ігор Голофаєв, Сергій Калапа, Сергій Капітонов, Роман Колісниченко, Анатолій Ларін, Лілія Матяшова, Анна Ніжнікова та Олександр Рокожиця проігнорували вимоги законодавства, не оприлюднивши на сайті міськради вже третій звіт поспіль.

Максим Линченко, Олександр Артюх, Сергій Бойко, Сергій Горбовський, Михайло Демченко, Сергій Захаров, Володимир Смірнов, Дмитро Терзов, Богдан Товстоган та Валерій Шутка не оприлюднюють звіти вже вдруге.

Вперше ігнорують процедуру оприлюднення звітів на офіційному сайті міськради депутати Олександр Артюх, Віталій Пінчук, Вадим Дрига, Олег Мельниченко, Олег Краснокутський, Андрій Кролевець і Роман Розгачов. Хоча у них ще є час виправитися.

Найбезвідповідальнішою фракцією можна вважати фракцію Опозиційної платформи (раніше – Опоблоку), яка не звітується майже повним складом вже три роки поспіль.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». У Кропивницькому партнером проекту є ГО «Асоціація Політичних Наук».

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори