Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Нацполіція закликає журналістів активніше відстоювати власні права

Posted Автор: Створено: в Загальне

Пасивність журналістів в частині захисту власних прав, такою, на думку заступника начальника ГУНП в Кіровоградській області Валентина Кожухівського, є основна причина досить незначної кількості відкритих кримінальних справ, потерпілою стороною в яких виступають медійники. Відповідну тезу полісмен озвучив під час зустрічі з представником Інституту масової інформації на Кіровоградщині.  

Так за 2015-2018 роки в області було відкрито шість таких справ, ще чотири було зареєстровано в ЄРДРі вже цьогоріч. Загалом же за цей період в регіоні було зафіксовано понад три десятка випадків пов’язаних з перешкоджанням професійній журналістській діяльності.  

«Мусимо констатувати, про більшість випадків порушень, які фіксує Інститут масової інформації, ми дізнаємось або вже постфактум, або й взагалі не маємо про них жодних відомостей. Журналісти, свідомо чи ні, однак не надто охоче контактують з поліцією. Навіть коли справа вже відкрита, а слідство проводить пошук свідків, доказів», - констатує Кожухівський.

Окрім пасивності журналістів маємо й іншу проблему – законодавчу уненормованість роботи фрілансерів та медійників які працюють в офіційно незареєстрованих онлайн-ЗМІ. Слідчі наголошують – це не дає можливості кваліфікувати протиправні дії саме із застосуванням спецстатей, «перешкоджання професійній діяльності журналіста» та «погроза або насильство щодо журналіста». Таких справ загалом було лише шість, п’ять з яких наразі вже закрито.

Дата реєстрації

Назва органу розслідування

Кваліфікація злочину

Фабула

Рішення по справі

1

04.11.2015

Олександрійський відділ поліції

СТ.347-1 Ч.2

13.10.2015 невідома особа із застосуванням вибухового пристрою пошкодила будівлю в м. Олександрія яку Логвінов Б.І. використовує як офіс газети «За нашу перемогу».

У провадженні

2

21.07.2016

Олександрійський відділ поліції

СТ.171 Ч.2

На підставі ухвали Олександрійського міськрайонного суду внесено відомості про кримінального правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 171 КК України за фактом вчинення 24.11.2015 щодо Логвінова Б.І. нападу з приводу його журналістської діяльності.

Закрито

3

24.01.2018

Олександрійський відділ поліції

СТ.171 Ч.2

20.12.2017 під час громадських слухань в Олександрійській музичній школі міський голова Цапюк С.К. здійснював критику за виконання журналістом Гавриловим Р.В. своїх професійних обов’язків, яка виразилась в погрозах застосування впливу силових органів

Закрито

4

07.07.2018

Кіровоградське районне відділення поліції

СТ.171 Ч.1

06.07.2018 Катеринчук А.А. та Горі О.В. як журналістам не давали можливості потрапити на засідання сесії Соколівської сільської ради, чим перешкоджали законній професійній діяльності.

Закрито

5

02.08.2018

Новоукраїнський відділ поліції

СТ.171 Ч.1

03.07.2018 голова Малотимошівської сільської ради Поліщук А.А. відмовилася приймати запити на отримання публічної інформації, забороняла місцевим жителям і працівникам сільської ради надавати інтерв’ю журналісту газети «Час не чекає» Нестерову С.Ю. та заступнику голови ГО «Народне Коло» Дуріцину С.А.

Закрито

6

05.02.2019

Знам'янський відділ поліції

СТ.171 Ч.1

02.02.2019 журналіст газети "Кропивницький дорожній контроль" Демедчик В.Р. на привокзальній площі м. Знам’янка проводив відеозйомку, де до нього підійшов чоловік і почав перешкоджати його діяльності.

Закрито

7

05.03.2019

Кропивницький відділ поліції

СТ.345-1 Ч.1

05.03.2019 на сторінці «Obozrevatel.com» виявлено статтю під назвою: «Треба щоб воно здохло!» в адресу журналіста Гордона Д.І. у зв’язку із здійсненням ним законної професійної діяльності, з боку заступника голови Кіровоградської обласної ради Степури Ігора.

Закрито

 

За результатами проведеної зустрічі вдалось досягти домовленості щодо проведення щоквартальних робочих зустрічей, під час яких з редакторами місцевих та обласних видань, зацікавлених в подібній співпраці, будуть обговорюватись правопорушення, які могли потрапити до поля зору полісменів.

Зі свого боку Нацполіція очікує від медійників більшої активності та готовності до співпраці з правоохоронними органами в частині ідентифікації колег по журналістському цеху. В ГУНП наголошують, інколи особи, які заявляють про своє відношення до тих чи інших ЗМІ, поводяться досить некоректно відмовляюсь продемонструвати редакційне посвідчення чи навіть провокуючи полісменів.

Дату наступної зустрічі, вже за участі представників обласних медіа, було домовлено узгодити вже після проведення позачергових парламентських виборів.

 

 

 

Павло Лісниченко,

регіональний представник Інституту масової інформації

у Кіровоградській області  

 

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Мережа медіа-спостерігачів», який виконує ІМІ за підтримки Freedom House.  


 

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори