Дмитро Сінченко

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

«Непомітне» джерело наповнення бюджету, або Тютюновий фронт

Не буду вкотре розпинатись про соціальні проблеми українців, зростання цін та зменшення купівельної спроможності. Про це неодноразово вже писалось, та й доводити тут нічого – всі громадяни і так в курсі, адже щодня відчувають це на власному гаманці.

Та чи на все піднялись ціни? Аж ніяк. Їжа і комуналка, тобто витрати, необхідні для нормального існування людини, зросли в ціні, а продукти, що це життя вбивають – тютюн та алкоголь, залишились практично на тому ж рівні. Тобто, вони стали доступнішими по відношенню до решти товарів.

Чому так відбувається? Тому що тютюновим корпораціям вигідніше продавати більше продукції за меншими цінами, ніж навпаки. Акцизи на тютюнові вироби не переглядаються, не зважаючи на декларовану Урядом жорстку економію та нестачу фінансів.

Що дасть збільшення акцизів?

По-перше, це додаткові надходження до бюджету. Акцизні податки займають важливе місце у наповненні бюджету, а акцизні податки з тютюну забезпечують серед усіх акцизів найбільшу частку. Акциз із тютюнових виробів стабільно забезпечує 4-6% надходжень до бюджету.

По-друге, це виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Одним з ключових положень Угоди є наближення української податкової системи до європейської. При цьому, особливий акцент робиться на поступовому зближенні акцизних ставок на тютюнові вироби з актуальним ставками в ЄС. Як наслідок, Україна взяла зобов’язання суттєво підвищити податкове навантаження на тютюнові вироби.

По-третє, збільшення ціни на цигарки істотно впливає на споживання тютюну у бік зменшення. Зменшення кількості курців – дорівнює поліпшення здоров’я населення, як курців, так і некурців, які часто змушені дихати димом із цигарок. Також, зменшення куріння тютюну позитивно вплине і на екологічну ситуацію в Україні.

Хто з політиків лобіює інтереси тютюнової мафії?

Голова Центру контролю над тютюном А. Скіпальський називає прізвище голови Комітету з питань податкової і митної політики Р. Насірова, який протидіє ухваленню Проекту Закону України № 2430 «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства у відповідність до вимог Директиви 2014/40/ЄС Європейського Парламенту».

Саме Насіров надіслав листа через день після реєстрації документу в апараті голови ВРУ із поясненнями та проханням визначити його комітет головним, замість Комітету з питань охорони здоров’я. У відповідь на звернення, голова ВРУ Гройсман підписав резолюцію про головування податкового комітету.

За чинним положенням, головний комітет має розглянути законопроект протягом місяця з дня реєстрації. Законопроект 2430 було подано 19 березня, але комітет Р.Насірова досі не розглядав його, що переконує в тому, що законопроект було забрано в податковий комітет з метою блокування запропонованих в законопроекті європейських норм.

Другий цікавий момент – це подача альтернативного Законопроекту №2430-1, невдовзі після реєстрації законопроекту № 2430, депутатами Геннадієм Кривошеєю (НФ), Віталієм Сташуком (НФ) та Борисом Козирем (БПП), яким пропонують імплементувати директиву 37/2001/ЄС 2001 року. Діяльність цих нардепів ніколи не стосувалась сфери охорони здоров’я, а запропоновані ними зміни до законодавства є неактуальними для України, дуже застарілими та не відповідають сучасним вимогам контролю над тютюном ЄС.

Російський капітал?

Оптова торгівля сигаретами в Україні на 90% монополізована російською компанією, підконтрольною ФСБ. Мільярди гривень курців України осідає в кишенях власників російських збройових заводів, чия продукція сьогодні сіє смерть на Донбасі.

Виробники - Компанії «Філіп Морріс»(33% ринку), «Джаппан Табакко Інк.»(24%), «Імперіал Табакко»(21%), ПрАТ «А/Т тютюнова компанія «В.А.Т. - ПРИЛУКИ »(18%) входять до десятки найбільших платників податків України.

За результатами аналізу фінансово-господарської діяльності цих підприємств встановлено, що за останні три роки відбувся переділ ринку реалізації тютюнових виробів, а саме - реалізацію тютюнових виробів, отриманих від цих підприємств, практично 100-відсотково здійснює ТОВ «ТК Мегаполіс-Україна», яке збільшило обсяги закупівель тютюнових виробів з 20% наприкінці 2011 року до 99-100% на початок 2014 року.

Згідно з офіційною інформацією, засновниками ТОВ «ТК Мегаполіс-Україна» є ряд нерезидентів, зокрема «Делуфор трейдинг лімітед», «Ебромар индастриз лімітед», «Хаванор менеджмент лімітед», «Лідертано холдингс лтд», «Мегаполіс юкрейн інвестмент лімітед», «Мегаполіс Холдінгз (Оверсіз) лімітед» (Республіка Кіпр).

Разом з тим, ТОВ «ТК Мегаполіс-Україна» фактично є структурним підрозділом російської групи компаній «Мегаполіс», яка, в свою чергу, входить до групи компаній «Меркурій».

Група компаній «Меркурій» (Російська Федерація) - багатопрофільний холдинг, в який, зокрема, входять інвестиційно-девелоперський холдинг ЗАТ «Мегаполіс девелопмент» (група компаній «Мегаполіс Девелопмент»), торгові холдинги ВАТ «Діксі Груп» та ЗАТ «Торгова компанія «Мегаполіс» (група компаній «Мегаполіс»), транспортна компанія ВАТ «СовінтерАвтоСервіс», підприємство оборонно-промислового комплексу ВАТ «Завод ім. В.А.Дегтярева », «Ковровский механічний завод» та інші активи.

То ми воюємо, чи фінансуємо агресора?... Окрім східного фронту, маємо ще й внутрішній - тютюновий фронт… і мусимо перемогти.

 

Дмитро Сінченко

Коментарі  

 
-2 # Glass 15.07.2015, 09:47
Цитую Дмитро Сінченко:
Уважно читайте матеріал. Мова йде про цей рік - 2015.
Хоч одне слово з матеріалу процитуйте, яке підтвердить ваші слова
Цитую Дмитро Сінченко:
...Ба більше, вони навіть знизили ціни (офіційна інформація Статистики).
Статистика середньої ціни може свідчити лище про те, що зубожіння людей приводить не до зменшення курців, а до переходу цих курців на більш дешеві види сигарет.
Цитую Дмитро Сінченко:

А вам я щиро бажаю вилікуватись від своєї хвороби і позбутись тютюнової залежності. Тоді і реакція на інших людей у вас буде адекватною...
Ви вважаєте адекватною реакцію "Якби ви були здоровим",? Що Вам заважає адекватно реагувати, якщо не тютюн? Алкоголь?
Цитата
 
 
0 # Василь Мельничук 16.07.2015, 18:44
Пане Гласс (чи товаріщ, не знаю), щойно переглянув матеріал, і навіть думки в мене не виникло, що мова може йти про "останні декілька років". Дати вказані без року, а це означає, що мова йде про рік, в якому стаття написана. Якщо перейти за посиланнями у статті, можна також побачити, що мова йде про 2015 рік. Особливо щодо ухвалення Проекту Закону "Щодо приведення законодавства у відповідність до Директиви Європарламенту" , адже в ньому і йдеться про необхідність збільшити акцизи цього року.

А щодо того, що курці - це хворі люди, так тут нічого крамольного нема. Пан Сінченко все вірно написав. Це ж прописна істина, яку можна прочитати ще в шкільному підручнику. І своєю хамською поведінкою демонструєте симптоми нервового розладу, притаманного курцям. Тож, видужуйте, Глассе.
Цитата
 
 
-3 # Glass 10.07.2015, 14:01
Цитую Дмитро Сінченко:
Якби ви були здоровим - то не писали б, що це "брехня"...
А у вас з головою все добре?
Конкретно по сигаретам ціни виросли за останні декілька років в рази, що зовсім не відповідає визначенню "на тому ж рівні". Відповідно ваші слова брехня! Чи більш коректне "неправда" вас більше влаштує?
Цитата
 
 
+1 # Дмитро Сінченко 13.07.2015, 13:19
Уважно читайте матеріал. Мова йде про цей рік - 2015. Зростання ціни на тютюн у попередніх роках - позитивне явище, яке дозволило суттєво знизити рівень вживання тютюну в Україні, і особливо - знизити кількість нових курців. Але цього року збільшення акцизів знову блокується тютюновими лобістами. Ба більше, вони навіть знизили ціни (офіційна інформація Статистики).

А вам я щиро бажаю вилікуватись від своєї хвороби і позбутись тютюнової залежності. Тоді і реакція на інших людей у вас буде адекватною...
Цитата
 
 
-4 # Glass 09.07.2015, 10:59
"продукти, що це життя вбивають – тютюн та алкоголь, залишились практично на тому ж рівні"
якби ви вживали тютюн, то не писали б цієї брехні
Цитата
 
 
+1 # Дмитро Сінченко 09.07.2015, 16:05
Якби ви були здоровим - то не писали б, що це "брехня"...
Цитата
 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори