Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Осінні "Битви поетів": як це було

Posted Автор: Створено: в Культура

Наприкінці вересня  пройшла перша у цьому сезоні «Битва поетів», яка вже четвертий рік щомісяця збирає митців слова у стінах Кропивницької галереї «Єлисаветград». Цього разу змагалися дев’ятеро поетів, серед яких і постійні учасники, і неодноразові (також і одноразові) переможці, й новачки.

Перший тур, як то інколи буває, пройшов у два кола – семеро учасників набрали однакову кількість балів, і місце у наступному турі розігрували саме серед них. Серед інших можна відзначити Сашу Гонтар, яка прочитала свою «алкопоезію про кохання», але не набрала достатню кількість балів аби пройти у наступний тур. До фіналу потрапило четверо авторів. Переможця визначали поети, які до фіналу не дійшли.

Першою в останньому турі читала Марина Лаппа – дебютантка «Битв поетів». Її вірш був із епіграфом із поезії  Юрія Іздрика, і взагалі, як зізналася сама поетеса, вона надихається творчістю цього українського письменника.

Катя Сокол, яка  увійшла до фіналу чотиривіршем про пельмені, своїм фінальним виступом не переконала журі. Інша фіналістка Ольга Застеба традиційно продовжила свою лірику, в якій чудово збалансовано і зміст, і форму.

Василь Возіян читав вірш «Революция масс» у дусі справжнього слему, який вже віджив своє в Європі та доживає в Україні, але так і не прижився у нашому місті. Зважаючи на те, що перемогу здобув саме цей вірш, можемо задуматись: а можливо Кропивницький (ні, звичайно ж не Марко) вже готовий до справжнього слему?  Час покаже.  

* * *

Друга осіння «Битва поетів» відбулася у жовтні. Затишний зал галереї «Єлисаветград» зібрав близько 30-ти любителів поезії, серед яких 6-ро поетів. Розпочали змагання дві дебютантки – Лариса Пінчевська та Аліса Гладковська – різні за стилем поетеси. У першої переважала громадянська лірика, у якій, за словами авторки, описана «жахлива доля України». Артем Луценко – єдиний чоловік поет на жовтневій битві – читав вірші зі своєї книжки «Півкроки», але до фіналу не потрапив. Ще одна дебютантка Валентина читала російськомовну та україномовну філософську лірику. Оксана Розганяєва, неодноразова учасниця «Битв», презентувала глядачам свою творчість з якою і увійшла до фіналу. Перемогла на жовтневій «Битві поетів» Ольга Алєксєєнко – авторка збірки «Потяг», дворазова переможниця «Битви» та переможниця «Супербитви поетів». Її ніжна чуттєва лірика покорила глядацький зал, за неї у фіналі проголосувало більше половини глядачів.

У листопаді «Битви поетів» не буде, але, можливо, глядачі вперше за півроку зможуть відвідати «битву музикантів». Слідкуйте за новинами!

 

0
Коментарі вимкнені автором.
Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори