Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

«Перший міст» Кіровоград – Чернівці

Posted Автор: Створено: в Культура

«Схід і Захід разом», «Україна Єдина» або «Єдина країна» – гасла, які лунали не один рік, які лунають так актуально тепер. Соборність нашої держави – це  питання, яке постає лише у часи скрути, коли відбувається найбільше загострення того, що нас розрізняє, і все розходиться по швах.

Через що не вдається Україні бути монолітною? Фактори різні – політичні, економічні, культурний рівень того чи іншого регіону. Але найбільшим фактором є найбільш елементарний і банальний фактор – незнання. Один регіон (чи одне місто) не знає чим живе інший, будуючи свої уявлення лише на стереотипах. На Заході – бандерівці-націоналісти, на Сході – бидло і бандюгани, на Півдні – море, на Півночі – столиця, Центр – біла пляма; Полтава – галушки, Кіровоград – де це?, Одеса – мама, Ялта – море, Севастополь – море, Сімферополь – Крим, але чогось моря немає.  

Це питання неоднозначне і суперечливе. Це лише одна думка і позиція із багатьох.

Нас можуть розділяти політичні погляди, економічні стани в регіонах, мова. Але є неймовірно потужний інструмент, який може об’єднати не лише країну, але і весь світ. І цим інструментом є мистецтво. І ним потрібно користуватися.

Зараз дуже актуальними є мистецькі проекти, які об’єднують різні регіони України (переважно Схід і Захід). Після анексії Криму материкова Україна почала проявляти інтерес до культури півострова (що потрібно було робити набагато раніше і позбавлятися від стереотипного ототожнення Криму з пляжем).

Одним із таких культурних проектів, який був задуманий ще у  2013-му року, є проект «Міст».  

«Міст» – це всеукраїнський мистецький проект. Його головна мета – побудувати культурний (мистецький) міст між містами України, створити своєрідний трансфер митців, ідей та культурних проектів. У рамках проекту «Міст» молоді митці із різних міст України організовують взаємні творчі вечори, літературні читання, виставки, концерти і т.д. Митці, незалежно від географії, мають триматися разом, допомагати один одному просувати проекти – літературні, театральні, музичні, мистецькі.

У рамках цього проекту було реалізовано дві книжки:

  1. Антологія Кіровоградської та Кримської поезії «Шепіт Альми». До неї увійшли 5 поетів із Кіровограду та 6 поетів із різних міст Криму (Керчі, Сімферополя, Феодосії). Книга вийшла у видавництві «Імекс» накладом 500 примірник, а після поширення друкованої версії перейшла в електронну. Її можна завантажити за посиланням: http://avtura.com.ua/book/1397/getfile/
  2. Антологія Кіровоградської та Чернівецької поезії «Перший міст».

Метою цієї антології є налагодження поетичних зв’язків між Кіровоградом і Чернівцями.

 

Маємо надію, що проект «Міст» заживе повнокровним життям –  будуть нові проекти і більш масштабні. Вже готуються два книжкових, але про них пізніше. Щоб не наврочити :)

 

Почитати антологію Кіровоградської та Чернівецької поезії «Перший міст» можна тут:

http://issuu.com/artem_lutsenko/docs/____________________________________ef8bb6b3c13d23

0
Коментарі вимкнені автором.
Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори