Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Подолай КУРЦЯ в маршрутці!

Posted Автор: Створено: в Суспільство

Сьогодні прочитав у  facebooke таке (цитую):
"Вчора їхала в маршрутці, біля водія їде мама з малим з дитям, рагуль за кермом закурив, мама їде і мовчить, Її маля травить якесь чмо, а вона мовчить! Я гаркнула на водія, він cкоса глянув і швидко почав докурювати, викинув цигарку вже, коли я крикнула вдруге. Як завжди, мене ніхто не підтримав, а мама ще й перелякано на мене глянула. Так от, вкотре роблю висновок: страшно жити в Україні не через владу, а через наш овечоподібний народ, який боїться відстояти свої елементарні права."

Отаке от невтішне видовище мабуть спостерігав кожен з нас!
Я теж завжди роблю цим рагулям-маршрутникам зауваження, коли вони курять в салоні! Але підтримки і розуміння з боку громадськості поки що знаходжу мало! Дивляться усі принишкло, що ж буде далі. А хтось може ще й заступитися: "Нє отвлєкай водітєля, когда он нас вєзьот, і нє порть єму настроєнія!" а від водія часто почуєш, що він курить "В акно". Маразм!

Тривалість найдовшого маршруту в Кіровограді не перевищує 30-40 хв. Невже так тяжко дотягнути до "канєчной"? Але коли заходиш у маршрутки на кінцевих зупинках, то доводиться не легше: у салоні просякнутому свіжевикуреною цигаркою (та ще й не однією!), хоч сокиру вішай! Бо водій усі відведені хвилини для відпочинку мовчки смалить цигарки (дехто так веде відлік -- до наступної поїздки лишилось викурити ще 5 цигарок).

Якби пасажири робили зауваження хоча б тоді, коли ті нахабно розкурюють цигарки при них, то не факт, що це б їх зупинило, але принаймні, створило їм внутрішній дискомфорт.

Можливо, варто при цьому посилатися на прийнятий закон, за яким їх будуть штрафувати за куріння в громадських місцях! Але як з них збити цей штраф, і хто це зробить?! Питання риторичне!
Поки хоча б один не заплатить за це порушення свої реальні гроші, діло не зрушиться з мертвої точки!
У мене є пропозиція: фотографуйте їх в упор на мобілку, коли вони курять, а потім, коли вас висадять, сфоткайте ще й номер маршрутки, і викидайте ці дані в мережу.

Так ми створимо базу даних курящих водіїв. Якщо вона буде вагомою, то можливо, на неї відреагують і ті, хто порушує закон, і ті, хто повинен його пильнувати!
Пропоную вже перші кадри з такої фотосесії:

b2ap3_thumbnail_20130406-193051.jpgb2ap3_thumbnail_20130406-193051.jpg


 

Tagged in: здоровя

Коментарі  

 
+1 # Вепр 29.04.2013, 13:35
Так, власне кажучи не тільки в маршрутках, а і не зупинках не повинно бути курців. Враховуючи стільки інформації про шкоду тютюну для організма, бути курцем - ознака дикості.
Цитата
 
 
-3 # Лілмік 27.04.2013, 22:11
Вважайте мене байдужою чи ще якоюсь, але чомусь за більше ніж 6 років, скільки їжджу в маршрутках, ніколи цієї проблеми не помічала. Кілька раз водій справді палив за кермом, та якось не заважало.

ні, я не за те, щоб не боротись. Якщо для вас це важливо, то чому б і не боротись. Суть коментаря: небажання вступати в суперечку з водіями може бути викликане не лише страхом. Крім того, людям, що їдуть у своїх справах, часто хочется перепочити, зібратись з думками, і послухати музику, а не чиюсь сварку. Саме тому їх і дратує не джерело диму, а джерело, вибачайте, зайвого шуму.

Згадаймо ще, що чутливість до запахів у людей різна. Комусь "хоч сокиру вішай", а хтось взагалі не розуміє, в чому проблема :)

Сподіваюсь, мій коментар буде сприйнято нормально. Це лише спроба пояснити ситуацію з іншої точки зору.
Цитата
 
 
+1 # Дмитро Сінченко 08.04.2013, 00:25
Взагалі варто викликати міліцію і писати на таких водіїв заяви. Фото водія і номера також зайвими не будуть.
Цитата
 
 
+3 # Олександр Ратушняк 08.04.2013, 00:18
Дякую всім, хто відгукнувся і підтримав мою ініціативу!
Чекаю на ваші фотки!
Максу: між шансоном (до речі, чому з великої букви? шанувальник?! :lol: ) і курінням є велика різниця -- шансон не заборонено законом!
Цитата
 
 
+7 # Неля 07.04.2013, 17:05
Супер!!! Хочеться закричати: "Ти не один...". Давайте робити перепост!!!
Цитата
 
 
+2 # Макс 07.04.2013, 09:53
Мені то нагадує, як ми з Шансоном в маршрутках воювали торків 10 тому. навіть зверталися до міської ради і у відділ транспорту. Вле ніфіга в нас не вийшло. Те саме було і з 1.25. Самі ж пасажири в обох випадках захищали водія і викидали з маршрутки незадоволеного пасажира, обзиваючи його останніми словами...
Цитата
 
 
+7 # Надія Паливода 07.04.2013, 00:11
Прекрасна ініціатива!
Водій своїм курінням за кермом безпосередньо порушує закон України про куріння в громадських місцях - і це дуже вагомий аргумент.
Якщо раніше ми не могли протиставити цьому нічого, окрім "мені ваш дим смердить", то тепер саме посилання на закон створить водієві ой який, як ви кажете, внутрішній дискомфорт )))

А от наступні дії після того, як наважилися вступити в суперечку з водієм, ви пропонуєте дуже правильні:
- фотографувати на телефон, якщо після цього не припиняє, демонстративно вимагати своїх дві гривні, вийти з маршрутки і сфотографувати номер.
Якщо так робитимуть всі, то водії шіидко перестануть курити за кермом.
Але хтось має це почати.
Цитата
 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори