файно

Дмитро Сінченко

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

«Покращення» освіти по-кіровоградськи, або програмісти місту не потрібні.

Posted Автор: Створено: в Освіта

Політика Міністерства освіти вже давно відома широкому загалу – оптимізація і ліквідація навчальних закладів. Схоже, що сигнал з центру долетів до місцевої влади, і вона активно взялась за його виконання…

Сьогодні ми стаємо свідками знищення одного з кращих вищих навчальних закладів України, де вже понад 20 років готували висококласних фахівців – програмістів. Кіровоградська міська влада планомірно знищує Кіровоградський кібернетико-технічний коледж (КТК).

Нагадаю передісторію:

КТК - це комунальний вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації, засновником якого є міська рада. Заклад більше 20 років якісно готує кваліфіковані кадри за спеціальностями «Фінанси» та «Програмування».

На початку 2010 навчального року гуманітарний департамент Кіровоградської міської ради затвердив тарифікаційний список викладачів коледжу на 2010-2011 навчальний рік, чим зобов’язався фінансувати учбовий процес відповідно до вищевказаних документів. Як засновник, міськрада гарантувала студентам та педагогічному колективу стабільний навчальний процес протягом 2010-2011 навчального року.

В січні 2011 року, згідно з рішенням Кіровоградської міської ради від 29.12.2010 р. № 67, фінансування раптово зменшили у 5 разів. Це призвело до дестабілізації фінансового стану навчального закладу, оскільки згідно законодавства заклад не міг посеред року провести скорочення викладачів та збільшити плату за навчання студентів (зафіксована контрактом до закінчення ними навчального закладу).

Тим самим, єдиним джерелом наповнення бюджету коледжу стали гроші, які студенти платять за навчання. Але тих коштів не вистачає, щоб покрити усі потреби навчального закладу. Для економії коштів було скорочено більше половини викладацького складу, але це не врятувало ситуації. Працівники закладу наразі не отримують заробітної плати в повному обсязі, а з квітня по вересень взагалі залишаються без неї.

Профспілка закладу намагалась вирішити це питання, звертаючись до міського голови та інших органів влади. Але їх проблема не зацікавила слуг народу. Їм запропонували самим вирішувати свої проблеми.

Працівники закладу також звертались за допомогою до партії «УДАР», депутати якої писали звернення до міського голови, а активісти разом з освітянами виходили на протест. В результаті на сесії, яка відбулась 5 червня 2011р., було ухвалено рішення про виділення додаткових 200 тисяч гривень на виплату заробітних плат працівникам кібернетико-технічного коледжу.

Однак цього року ситуація повторилась і загострилась.

18 квітня постійна комісія Кіровоградської міської ради з питань освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту та молодіжної політики розглянула звернення голови Комітету з питань погашення заборгованості та виплати заробітної плати Ігоря Василенка щодо ліквідації Кіровоградського кібернетико-технічного коледжу.

Після напруженої дискусії більшістю голосів члени комісії ухвалили рішення «рекомендувати сесії Кіровоградської міської ради ліквідувати Навчально-науковий педагогічний комплекс (ННПК), що містив у собі КТК та низку інших структур. При цьому сам КТК виділяється в окрему структуру і розпочинає свою історію нібито з чистої сторінки.

Цього разу на захист коледжу став депутат міськради Павло Топчій (фракція «Батьківщини»). «УДАР» від вирішення проблеми з невідомих причин самоусунувся, вирішивши не виконувати свою минулорічну обіцянку «відстояти КТК». Позиції інших опозиційних сил ми також не почули…

На скільки мені зрозуміло, коледж виділили в окрему структуру для того, аби він самоліквідувався. Адже «окрема структура» включає в себе лише викладачів і студентів. Всю адміністрацію, увесь технічний персонал буде звільнено і посади ліквідовано. Фінансування не передбачено. Антирекламу для того, щоб коледж не набрав студентів, проведено… Його залишили лише для того, аби управління освіти і загалом міську і обласну владу не звинувачували у знищенні дуже гарного навчального закладу. Але по суті вони його таки знищили…

 

Дмитро Сінченко

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори