Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

ПРОСТО ПРО ЄВРОПЕЙСЬКУ ХАРТІЮ РІВНОСТІ ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ У ЖИТТІ МІСЦЕВИХ ГРОМАД

Posted Автор: Створено: в Суспільство

У березні 2019 р. Кропивницька міська рада приєдналася до підписантів Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Це важливий політичний крок. Він публічно демонструє відданість принципам рівності жінок і чоловіків та зобов’язання реалізовувати їх на території міста Кропивницького. Наше суспільство складається не просто з людей, а з жінок і чоловіків різного віку, які мають різні професії і різні зацікавленості в житті. Питання ґендеру – це питання про справедливий доступ до ресурсів і реалізацію можливостей усіма членами територіальної громади.

Європейська Хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад була розроблена Радою європейських муніципалітетів у 2005 – 2006 роках. Вона закликає європейські місцеві та регіональні органи самоврядування взяти на себе зобов’язання використовувати існуючі повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності своїх громадян.

Для того, щоби положення Хартії не тільки були юридично визнані, а й ефективно застосовувалися на практиці до всіх аспектів життя (політичного, економічного, соціального і культурного), необхідно зробити декілька простих кроків:

  1. Провести аналіз реального становища жінок і чоловіків на певній території – формування «Ґендерного портрету міста».
  2. На основі цього аналізу розробити та ухвалити План дій для досягнення рівності, у якому будуть визначені його пріоритети та ресурси для їх реалізації.
  3. Реалізовувати цей План дій, впроваджуючи конкретні механізми для досягнення рівності в усіх установах та організаціях, які діють на цій території.

Першим кроком до імплементації Хартії на території нашого міста є проведення ґендерного аналізу і формування документу аналізу політики «Ґендерний портрет міста Кропивницького». Цей проект реалізовує Кіровоградська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» у тісній співпраці із виконавчим комітетом та Кропивницькою міською радою. Реалізація ініціативи стала можлива за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, яке підтримало спільну діяльність Асоціації міст України (АМУ) та проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який в Україні впроваджує Федерація канадський муніципалітетів (ФКМ).

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори