Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

СКІЛЬКИ КОШТУЄ БЕЗКОШТОВНА РОБОТА ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ХТО ЗА НЕЇ ПЛАТИТЬ

Posted Автор: Створено: в Суспільство

Як думаєте, скільки громадських організацій є у місті Кропивницькому та Кіровоградській області загалом та де вони беруть кошти для своєї діяльності?

Станом на 1 липня 2019 р. у м. Кропивницькому зареєстровано 915 громадських об’єднань. За офіційними даними у Кіровоградській області їх налічується 2 378. Реєстр громадських організацій міститься на сайті Головного територіального управління юстиції області. На відміну від точної кількості одиниць, неможливо підрахувати загальний обсяг коштів, якими оперують громадські організації. Якщо мова йде про бюджет міста, то зрозуміло, що усі містяни, сплачуючи податки, наповнюють спільну кишеню громади. А от звідки беруть гроші громадські організації?

Насправді громадські організації мають у своєму розпорядженні як мінімум 5 джерел залучення ресурсів.

Найпершими спадають на думку програми технічної допомоги України. Їх ще називають донорськими програмами або донорами. Саме вони акумулюють кошти платників податків інших країн і пропонують українським громадським організаціям позмагатися за їх отримання. Громадська організація пише соціальний проект, який має відповідати вимогам донора і подає його на загальний конкурс. Це – змагальний процес. Проект, який формує громадська організація, - завжди приносить користь громаді. Наприклад, він може бути спрямований на вирішення екологічних питань, питань, пов’язаних із захистом прав людини, зменшенням рівня корупції або кризою культури ну і багато чого іншого. Соціальні проекти пропонують шляхи вирішення гострого соціального питання та залучають різних членів громади до дії. Соціальні проекти та ініціативи є тією платформою, яка “відстоює” громадські інтереси і орієнтується на позитивні наслідки соціальних змін не лише в теперішньому, але й у майбутньому. Міжнародна технічна допомога надається Україні на безоплатній та безповоротній основі країнами-донорами та міжнародними організаціями з 1992 року практично в усіх сферах економіки та суспільного життя. В рамках надання Україні міжнародної технічної допомоги співробітництво здійснюється із тринадцятьма країнами, з якими укладено міжнародні рамкові угоди. Крім того, допомогу надають уряди Франції, Китайської народної республіки, Польщі а також понад 20 міжнародних організацій. Найбільшими донорами для України були та залишаються Сполучені Штати Америки і Європейський Союз. Іншими донорами є Канада, Федеративна Республіка Німеччина, Швеція, Швейцарія, Японія, Туреччина, Данія, а також організації системи Організації об’єднаних націй, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, Організація економічного співробітництва та розвитку. За всі роки співпраці донорами виділено для допомоги Україні понад 10 мільярдів доларів США. Координатором міжнародної технічної допомоги з боку Уряду виступає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. У 2016 році Міністерство створило офіційний портал координації міжнародної допомоги, на якому оприлюднює всю інформацію стосовно цього питання. За даними веб-порталу на сьогоднішній день в Україні реалізується 363 проекти та у цьому році нашій державі надана допомога на суму близько шести мільярдів гривень. Найбільшими отримувачами коштів програм міжнародної технічної допомоги є державні інституції. Таким чином, громадські організації, співпрацюючи із програмами міжнародної технічної допомоги Україні та реалізуючи соціальні проекти, залучають інвестиції для розвитку свого регіону або всієї України.

Друге місце за популярністю залучення ресурсів займають регіональні конкурси. Наприклад такі, як «Громадський бюджет» або «Кіровоградський обласний конкурс соціальних проектів «Ідея – дія – результат», який щорічно проводить управління зв’язків із громадськістю Кіровоградської обласної державної адміністрації. В межах громадського бюджету міста Кропивницький можуть бути реалізовані ідеї, втілення яких належить до компетенції міської влади та які покращують інфраструктуру міста. Автором проекту обов’язково має бути кропивниччанин або кропивниччанка віком від 16 років. Для реалізації проектів виділяється частина бюджету міста Кропивницького і підтримується та соціальна ініціатива, за яку проголосувало найбільше членів територіальної громади.

По грошову допомогу громадські організації можуть безпосередньо звертатися і до містян. Так, наприклад, членкині кропивницького представництва Асоціації жінок України «ДІЯ» для того, щоби встановити барельєф меценаці Ганні Дмитрян, ходили зі скринькою для збору пожертв і розказували кропивниччанам про те, який внесок зробила Ганна Дмитрян у розвиток нашого міста.

Ще одна форма залучення ресурсів громадською організацію для своєї діяльності є «соціальне підприємництво». Це підприємство, яке створюється при громадській організації та від 40% свого прибутку спрямовує на підтримку соціальних ініціатив. Така форма роботи громадських організацій дуже популярна на Західній Україні. У місті Кропивницькому та Кіровоградській області таких соціальних підприємств немає. Але, наприклад, у місті Івано-Франківську діє ініціатива «Урбан Спейс» - це перший в Україні ресторан, який 80% свого прибутку спрямовує виключно на соціальні ініціативи для розвитку свого міста.

Як бачимо, залучати ресурси для своєї діяльності громадські організації можуть із багатьох джерел. А от основним інструментом залучення ресурсів є оформлений і правильно написаний соціальний проект. Що робити, якщо громадська організація має мрію, яку дуже хоче втілити, але не має досвіду написання проектів? Вона може звернутися по консультацію до інших громадських організацій. Наприклад, на базі Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» діє Ресурсний центр розвитку місцевої демократії, який якраз і надає в тому числі і такі консультації. Працівникам Ресурсного центру можна задавати будь-які запитання, пов’язані із діяльністю громадських організацій, через сайт КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори