Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Українському місту українські назви вулиць? Вул.50 років Жовтня – вулиця Петра Калнишевського

Вул.50 років Жовтня – вулиця Петра Калнишевського (останнього кошового Запорізької Січі)

Топонімічна комісія винесла на виконком проект рішення про перейменування вул. 50 років Жовтня на проспект Фортечний. Зазначу, що вулиця, яка проходить через вали, невідомо чому носить назву Ушакова, а лікарня, яка на ній знаходиться (в народі «лікарня на валах»), має адресу провулок Кріпосний.

Для довідки. У центральній частині міста є лише один топонімічний об’єкт, який увіковічнює козацьку історію – це площа Богдана Хмельницького. Всі інші вулиці та провулки з козацькими назвами знаходяться на периферії. Наприклад, вулиця Хмельницького – на Балашівці. У радянському союзі вважали, що проукраїнське населення живе у приватному секторі. Нагадаю, що ім’я Хмельницького не пов’язане з нашим містом тому, що за часів Хмельницького міста не існувало. Зате ім’я Калниша тісно пов’язане з історією міста. Калниш брав участь у будівництві фортеці, яку, нагадаю, остаточно добудували у 1764 році, яку будували виключно українці, зокрема козаки, а пермські карабінери та ін. тільки охороняли місцевість. Калниш часто бував у єлизаветинській фортеці. До неї він потрапляв зокрема і по миргородській дорозі, яка з часом стала вулицею міста і зараз називається вулицею 50 років Жовтня. Саме Калниш числився у Кущівському курені. Не буду перелічувати інші заслуги перед Україною цього неординарного чоловіка, який жив відразу у трьох століттях (1691-1803). Буде прикро, якщо його ім’ям буде названа якась периферійна вулиця, а не та, до якої він мав відношення.

Пропоную міськраді назвати вулицю, що проходить через вали Фортечною, а вулицю 50 років Жовтня вулицею Петра Калнишевського.

Коментарі  

 
+1 # Андрій505 22.08.2015, 08:59
Перед тим як займатись ділом, треба все правильно назвати. Як можна будувати будинок, коли цегла чи, скажымо, сокира, називаються не цеглою і не сокирою. Спочатку ідея, ідеологія, а потім робота. Навїть вище згаданий будинок без самої ідеї будтинку не побудуєш.
Цитата
 
 
-1 # Олег 12.08.2015, 11:21
назовите эту улицу Жовтнева, Соборна да хоть Вереснева и все будут довольны и спокойны на долгие годы. Хватит толкать идеологию во все щели. Такое впечатление, что люди без пропаганды жить не могут. убрали советскую идеологию, им срочно нужно заменить ее национальной. Если бы вместо идеологии занимались законами, экономикой и борьбой с коррупцией, то и страна была бы целой и войны бы не началось. А то, придет очередной новый идеолог, а ворует, как и старый.
Цитата
 
 
0 # Сашко Дмитренко 14.08.2015, 20:22
Жовтнэви, Соборни, Вэрэснэви и другие "нейтральные названия будут переименованы первыми! А идеологические - только лиш в случае вражеской оккупации. Но в этом случае мне не хотелось бы больше тут жить... поэтому переименовывать надо в честь национальных героев и авторитетов, чтобы народу было на кого ровняться.
Цитата
 
 
-5 # Samosval 06.08.2015, 06:37
Не несите бредятину автор,хватит выдумывать названия улиц, переименовывать звания военных, названия городом и сел.Занимайтесь лучше делом.
Цитата
 
 
+2 # Сашко Дмитренко 07.08.2015, 00:53
тобеж тем, чем вы заниматься не изволите, верно, товариЩ?))) Закон принят, и всё будет переименовано, нравится вам это или нет. А если очень не понравится - так наш северный враг ничё переименовывать не собираеться - езжайте ка к ниму...
Цитата
 
 
+1 # Олег 21.07.2015, 10:36
почему у нас так привыкли что все улицы должны быть названы в честь кого то? может улица называться просто без имен и фамилий, как это бывает в других странах. при всем уважении к национальным героям и деятелям культуры, это кажется совдеповским пережитком.
Цитата
 
 
+8 # Дима 16.07.2015, 12:00
Так тому і бути
Цитата
 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори