Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Воїнам Небесного Війська присвячується

Posted Автор: Створено: в Культура

До другої річниці трагічних подій на Майдані бібліотекарі філії №19 Кіровоградської МЦБС провели патріотично-виховний захід, присвячений пам’яті загиблим героям Небесної Сотні, тим, хто повстав проти насилля, несправедливості до своєї країни, хто здійснив особистий подвиг – віддав своє життя заради світлого майбутнього нової України.

Саме темі національної гідності присвячена виставка, яказараз представлена у книгозбірні,–«Українці – нація героїв», на якій бібліотекарі зібрали матеріали про те, як починався Майдан та його масштабність, про Небесну Сотню та Антитерористичну Операцію на Сході країни, яка триває і нині. Унікальну для кіровоградської літератури книгу «До барикад!» з цієї виставки презентували на заході поети – Кирило Поліщук та Сергій Цигульський. Це революційна поезія Майдану очима кіровоградських поетів...поетів різного віку і різного рівня, але яких об’єднали події, що не могли нікого залишити байдужими – від побиття студентів у грудні 2013-го до анексії Криму та початку бойових дій на Сході. Автори розповіли про шлях створення книги від ідеї до появи: збір коштів, оформлення обкладинки Юрієм Журавлем, пошук авторів, відбір віршів. Окрім читання поезій зі збірки, поети виконували «революційну» музику – пісні на слова Андрія Любки, Василя Стуса та авторські композиції.

Згадали бібліотекарі загиблого героя, ім’я якого вже два роки на вустах у багатьох кіровоградців – Віктора Чміленка, показали трейлер до фільму «Чміль». А разом з Небесною Сотнею вшанували кожного українського воїна, який загинув на сході країни – «Небесну тисячу».

0
Коментарі вимкнені автором.
Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори