Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Видавництво "Фонтан Казок" у кропивницькій біблотеці

Posted Автор: Створено: в Культура

Листопад у нашому місті вже традиційно є одним із найбільш літературних місяців. Пов’язано це із гастролями видавництва «Фонтан казок», який уже втретє поспіль приїздить до Кропивницького із «десантом» книжок та командою сучасних дитячих письменників на чолі з письменником та видавцем Іваном Андрусяком.

У Кропивницькому автори «Фонтану казок» провели ряд зустрічей із читачами в бібліотеках та школах міста. Завітали  вони і до бібліотеки-філії № 19, де вже другий рік поспіль на них чекали маленькі читачі.

Розпочав презентацію Іван Андрусяк із запитання «Ви вовки? Я вовків не боюся. Чи може ви чупакабри?» і прочитав вірш про чупакабру. Загалом пан Іван презентував усі книжки видавництва, які привіз із собою. Серед яких була і його «Стефа та Чакалка» – три книжково-пригодницьких повісті під однією обкладинкою про дівчинку Стефу та дуже страшну Чакалку. За мотивами повісті «Стефа і її Чакалка» Чернігівський театр ляльок імені Олександра Довженка зробив постановку, а у книжці, як бонус, містяться  пісні із цієї вистави: «Пісня Хруща», «Пісня Чакалки», «Пісня Орини».  

Другим виступав відомий поет і автор кількох дитячих книжок Сергій Пантюк. Презентував минулорічну книгу «Вінчі та Едісон» та нову «Тимко і ґелготунчик Шкода» – зворушливу історію дружби кмітливого хлопчика Тимка і кумедного розбишакуватого гусеняти з влучним прізвиськом Шкода. Книга не залишить байдужим ні дітей, ні дорослих. Адже в цій історії усе справжнє – і ферма, і люди, і птахи, свійські й дикі, а головне – справжні емоції і справжні пригоди.

Останньою презентувала свою книгу «Місто тіней» перекладачка та письменниця Мія Марченко. Ця повість у 2016 році здобула перемогу конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» з метою простимулювати українських письменників до створення повістей, у героях яких сучасна дитина впізнавала б себе. Окрім того, книжка здобула першу премію «Корнійчуківської премії» (Одеса, 2016) та перемогу в «Коронації слова» (Київ, 2016).

Традиційно зустріч пройшла у теплій атмосфері. Діти радо ставили запитання авторам, брали участь в інтерактивах, були жвавими і активними, навіть не зважаючи на те, що презентація затягнулася більше ніж на годину – письменників так добре зустріли, що вони не хотіли закінчувати. Наприкінці усі бажаючи отримали книжки з автографами авторів, сфотографувалися, поспілкувалися. 

Варто зазначити, що протягом 2015 року видавництво зреалізовувало соціальний проект «Бібліофонтан», метою якого є поповнення фондів українських бібліотек усіх рівнів якісною сучасною українською дитячою книжкою. 10 бібліотек отримали у свої фонди повні комплекти книжок видавництва, а також добірки книжок видавців-партнерів. Серед них, за ініціативою самих бібліотекарів, опинилася і Кропивницька бібліотека-філія № 19, яка також отримала нові книжки видавництва.       

0
Коментарі вимкнені автором.
Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори