Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Як зустрічали легендарного командира 3-го полку. 11 листопада 2014 року (ВІДЕО)

Posted Автор: Створено: в Суспільство

Рівно три роки тому в дощовий осінній день 11 листопада 2014 року після поранення  до Кропивницького повернувся тоді ще командир другого батальйону, а нині – 3-го окремого полку спеціального призначення полковник Олександр Трепак.

b2ap3_thumbnail_polkkkk1.JPG

4 жовтня зведений загін 3-го окремого полку спецпризначення, під загальним командуванням полковника Трепака, залишив Донецький аеропорт. На передодні троє військовослужбовців полку загинули в бою, також були і поранені, серед них комбат. Пройшовши курс реабілітації та лікування в Одеському військовому шпиталі, він повернувся до Кропивницького.

Близько опівночі на трасі в районі Бобринецького кільця військовослужбовця чекали друзі та бойові побратими, волонтери та жителі Кіровоградщини, журналісти.

Присутні вітали героя квітами і шампанським, у багатьох в руках були державні прапори та прапори «Кіборгів», саме так дотепер називають незламних оборонців ДАП.

Олександр Трепак подякував присутнім, відзначив велику роль простих військовослужбовців полку, з якими пліч о пліч боронив Донецький аеропорт, волонтерам та пересічним жителям міста, які допомагали та допомагають військовим.

«Пішла одна група, потім друга пішла. Ми бігали по місту і буквально збирали копійки на те щоб купити Налбуфін, якусь там радіостанцію. А в липні місяці, коли я повернувся після першого поранення, все змінилися. Все змінилося: я приїхав, зайшов в кабінет, до мене люди йшли і йшли… А зараз, я сподіваюсь, коли я повернусь звідти втретє, а це буде дуже скоро, то ми вже всім містом і всім народом і  вже ніхто нікуди не поїде», - сказав Олександр Трепак. (https://www.youtube.com/watch?v=Bl9PenoXKyQ)

Довідково*:

Полковник Олександр Сергійович Трепак бере участь в Антитерористичній операції на сході України з квітня 2014 року, неодноразово виявляв мужність, героїзм та вміле командування підлеглими військовослужбовцями.

Разом із кількома розвідувальними групами відбув у район міста Бахмут. Спільно з підрозділами спеціального призначення Військової служби правопорядку охороняли Центр забезпечення бронетанковим озброєнням у Бахмуті та базу зберігання стрілецької зброї в селі Парасковіївка (Бахмутський район) Донецької області.

7 червня 2014 року поблизу міста Бахмут група спеціального призначення розпочала операцію з пошуку та евакуації важко пораненого командира Центру забезпечення бронетанковим озброєнням полковника Володимира Чобітка. Олександр Трепак на чолі підгрупи з 8 бійців захопив блокпост сепаратистів на в'їзді у місто та протягом трьох годин утримував його, забезпечивши коридор безпеки для доставки другою підгрупою командира Центру до місця евакуації вертольотом. Під час бою отримав кульове поранення в ногу, але від евакуації відмовився і протягом двох діб керував відбиттям атак сепаратистів і російських найманців на Центральну артилерійську базу озброєння. За успішне виконання цього завдання Олександр Трепак отримав військове звання «полковник» і був нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та іменною вогнепальною зброєю.

Після лікування у шпиталі, з 27 серпня по 3 жовтня 2014 року був старшим військовим начальником з оборони території Міжнародного аеропорту «Донецьк». Здійснював безпосереднє керівництво відбиттям усіх спроб штурму та захоплення аеропорту, під час яких було підбито 8 танків, один танк з незначними пошкодженнями захоплено та евакуйовано, знищено більше 270 та захоплено в полон 6 бойовиків.

Особисто організував контр-диверсійну та контр-засадну роботу в околицях аеропорту, що унеможливило спроби бойовиків перекрити шляхи постачання захисникам аеропорту продуктів та боєприпасів.

23 березня 2016 року призначений командиром Кіровоградського 3-го полку спецпризначення, підрозділи якого по сьогодні беруть активну участь в АТО.

Під час війни продовжив навчання, у червні 2017 року закінчив Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, отримав диплом магістра.

*Довідка з Вікіпедії {jcomments off}

 

0
Коментарі вимкнені автором.
Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори