Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

Жебракування, як "заробіток"

Наше милосердя виявляється неабияк сприяє аферистам.  Адже ми не можемо відмовити у допомозі нужденним. Та постає питання про те, чи справді ці люди є  нужденними?... Чи, може, це просто чийсь вдалий план заробітку грошей, «жертвами» якого ми щоденно стаємо?

Особливо зараз. Зустрічаються просто таки на кожному кроці.

     Люди, які просять милостиню, стали звичною умовою у нашому суспільстві. Їх кількість день у день зростає спокон віків, зокрема в тяжкі часи для людства. А в Україні це явище давно перетворилося на осередок прибутку та бізнес. Чимало експлуатованих жебраків, які перебувають у неволі, приносячи прибутки своєму «хазяїну». Або ж просто, користуються жалістю громадян, «заробляючи» таким чином.  Наша область не є винятком, багато людей займається цим  видом «заробітку», а ми, подаючи милостиню, сприяємо їм, не задумуючись над  наслідками такої допомоги… 

     Як відрізнити нужденного від шахрая?! Власне, подавати чи ні  — особиста справа кожного. Наприклад, нещодавно на вулиці я зустріла людину, яка просила на шматок хліба. І те, що йому нема, чого поїсти, виявилося правдою, тому що через півгодини цей чоловік прямував повз мене з буханкою, бажаючи мені всіх благ за доброту. Та, на превеликий жаль,  дуже багато шахраїв серед жебраків, які матеріально краще забезпечені, ніж пересічні громадяни. Також досить поширене маніпулювання дітьми. Слід зауважити, що це і є приклад вчинення злочину, передбаченого статтею 304 КК України (втягнення малолітніх у жебракування, за яке передбачено понад три роки позбавлення волі).  
 Доречно згадати Радянські часи, коли існувала відповідна стаття про "туніядство". Суть якої така : працюєш - маєш, не працюєш - сидиш. Може, так навіть і краще. Не було вільних рук, всі працювали, бодай і під страхом ув`язнення.

    Я звернулася дистанційно до правоохоронних органів Кіровограду з проханням прокоментувати це питання з професійної точки зору, але мій лист так і залишився без відповіді.

    Тому звертаюсь до всіх : будьте обережні під час спілкування з такою категорією осіб, не піддавайтесь їх впливу та незаконним діям з їхнього боку. Оскільки деякі з них є дійсно небезпечними для суспільства. І перш ніж давати милостиню, подумайте, чи варто це робити?...

    

   

Коментарі  

 
+5 # Надія Паливода 03.07.2013, 15:28
Такі великі знавці у сфері благодійності, як Мати Тереза й Саї Баба, закликали: ніколи не давайте жебракам гроші. Поділіться з ними хлібом, одягом, ліками, іншими речами, які їм потрібні, але не грошима. Тому що таким чином зробите тільки гірше.
Легкі гроші засмоктують людину і ролять її слабкою, тоді як зароблені - сильнішою.
Цитата
 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори