Гречані блоги

Блоги небайдужих особистостей на інформаційному порталі Кіровоградщини "Гречка"

"Золоте" водопостачання у Новомиргороді

Posted Автор: Створено: в Дискусії

І знову про воду. Цього разу хотілося б звернути увагу на вартість Новомиргородського водопостачання. Для початку згадаємо про невисоку якість та банальну невідповідність основних (органолептичних) властивостей, годі вже й казати про інші показники. Але чому ціна така висока? Я навіть сказала б зависока. Маю неабияку впевненість, що це питання постає перед кожним новомиргородцем, але чомусь ніхто не зважується суперечити. Що ж!

Варто виокремити значення тарифікації, як загального поняття :
 Тариф на централізоване постачання – вартість одиниці (1 куб. метр) централізованого водопостачання чи водовідведення відповідної якості, як грошовий вираз планованих економічно обґрунтованих витрат з урахуванням планового прибутку.(...)
На основі вищесказаного можу підмітити : 1) вода повинна бути відповідної якості; 2) кошти сплачуються для погашення планових економічно обґрунтованих витрат. І одразу ж таки спростовую ці ознаки, так як ні якість, ні робота над трубопроводами не відповідає вимогам. Хоча за словами мера міста, Немировського Якова Борисовича, влада робить все можливе для забезпечення гідного водопостачання : «Нова, вже діюча схема водопостачання Новомиргорода дала нам можливість прорахувати величини тиску в кожній точці, і намагатися працювати безаварійно. У фахівців тепер чітка картина, чому у нас в одному районі не вистачає води, а в інших - надлишок. Пройде час, і люди зможуть оцінити масштаби виконаної нами роботи » (цитата звідси).

Цікаво! Коли ж настане той час? І за що зараз ми сплачуємо величезні кошти? Тільки у нашому районі можна побачити такі небачені тарифні показники, які перевищують норму у кілька разів : 7,15 грн/куб.метр. Для порівняння приводжу інші приклади : "Крівбасводоканал" - 1,90 грн/куб.метр, "Аульський водовід" - 2,33 грн/куб.метр, Вдоканали Маріуполя - 2,74 грн/куб.метр, Харкова - 2,97 грн/куб.метр. Різницю можна побачити неозброєним оком.
Щодо стану питної води, мер стверджує : «Вся проблема в тому, що коли вода піднімається на поверхню з артезіанської свердловини, вона - чиста. Вторинне забруднення відбувається саме в трубах. Майже три кілометри водопровідних труб в центрі Новомиргорода нам уже вдалося замінити на сучасні, пластикові. У старих, іржавих після демонтажу фахівці виявили до десяти сантиметрів мулу і накипу. Про якість подібної питної води і говорити не доводиться » (цитата звідси).

І труби вдалося замінити, і схему винайшли, а вода, як була такою, такою вона і є…Тому більшість людей просто купує її для споживання, а про інші потреби вже й не згадую. 

 

0

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлюють автори