Інтерв'ю

Студент з Луганська: Коли лунають звуки феєрверків, люди виглядають у вікно, щоб зрозуміти що це - салют чи стрілянина

. 2802

Від 25 червня до Кіровограда почали переїздити студенти зі сходу України. На сьогодні з Луганська приїхали 16 чоловік. Серед них дев’ять дівчат і семеро хлопців.

Поселилися хлопці та дівчата в першому гуртожитку КДПУ, що по проспекту Комуністичному.
Минулого тижня «Гречка» мала можливість поспілкуватися з одним з луганчан.

П’ятикурсник Дмитро Богданов, студент Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля приїхав до нашого міста для власної безпеки.

«Усі чотири університети в Луганську закрито, тож вчитися не реально. Мій навчальний заклад припинив свою роботу, коли його захопили терористи, які вирішили в його приміщенні зробити свою базу. Спершу захопили гуртожитки, потім і навчальні будівлі.
Нам дали змогу захистити диплом і сказали, щоб ми забиралися».

За словами Дмитра, сам процес захисту дипломів цього року відрізнявся від звичного:
«Дипломи захищали хто як міг, навіть через Інтернет та по телефону. Шукали щонайменшу можливість захиститися. Викладачі, звісно, йшли на зустріч».

Повсякденне життя в Луганську цілком спокійне, важко насамперед психологічно:
«Жити важко не скільки в плані небезпеки, як у моральному плані. Коли по суботах лунають звуки феєрверків на весіллях, а люди виглядають у вікно, щоб зрозуміти що це - салют чи стрілянина».

Особисто для Дмитра вирішальним фактором переїхати з рідного міста стало його активна громадська позиція.

«Я активно займаюсь громадською діяльністю. Моя активність була вирішальним фактором переїзду, адже багато друзів уже побували «в гостях» у сепаратистів. Переважно їх забирали з дому, з вулиць чи з машини без жодних пояснень. Як правило, причина на всі випадки життя – зв’язок з «Правим сектором»».

Загалом «Правим сектором» на Луганщині лякають всіх від дітей до пенсіонерів, однак переважній більшості луганчан побачити страшний «Правий сектор» досі не випадало.

«У нас є міф, що Правий сектор – це втілення усього зла, всі у «Правому секторі», всі вороги, прапор України - це майже прапор якоїсь терористичної організації. Нас з лютого лякають, що до Луганська приїхало 50 автобусів «Правого сектора» і вони постійно їдуть і їх усі намагаються спіймати.

Люди вживають слова «бандерівець», «фашист», «націоналіст», але не розуміють якими поняттями вони оперують. Ще серед улюблених лайливих слів луганчан – київська хунта».

А ще, Дмитро розповів про російські телеканали, які цілодобово зомбують місцеве населення та підказують, де шукати винуватців всіх бід Луганщини.

«Луганці справді бояться «Правого сектора» і київської хунтиm і вони вийшли проти цих двох понять. Найманців не дуже багато. ЛНР переважно складається з ветеранів правоохоронних органів та збройних сил України.

У цих людей не було проблем із озброєнням. У їхньому розпорядженні все озброєння місцевої міліції та СБУ».

Президентські перегони на Луганщині, зокрема сам день виборів у Луганську минув теж специфічно. Проголосувати хлопцю так і не вдалося.

«Був такий випадок, я пішов відшукати виборчу дільницю, але все виявилось закритим, а по місту були розклеєні оголошення наступного змісту: «Якщо ви знаєте де відкрито виборча дільниця, ми приїдемо і закриємо її». Потім зустрів «дружніх» озброєних людей, які запитали в мене чого я тут вештаюся і наполегливо радили йти додому. Бойовики були зайняті захопленням якоїсь автівки, тому не приділили мені особливої уваги».

За словами Дмитра, Порошенка луганчани не визнають. До якогось моменту легітимним там вважали Януковича, але зараз їм не до Януковича, у них є Болотов і ЛНР.

Загалом жителі Луганська намагаються жити, щось робити. І якщо культурне життя практично зупинилося, то принаймні продукти харчування в магазинах поки що є.

«Мені не дуже подобається слово біженець. Адже я не вважаю, що я кудись переїхав чи втік. Це як перейти в іншу кімнату будинку, поки в моїй роблять ремонт», - підсумовує наприкінці розмови Дмитро.

Загалом у хлопця багато планів щодо майбутнього. Окрім навчання він прагне влитися в культурне життя Кіровограда та жити нормальним життям. Також хоче, нормального життя своїм землякам у себе вдома.

Сьогодні, 3 липня, з усіма луганськими студентами, які приїхали до Кіровограда зустрінеться заступник голови Кіровоградської ОДА. В наступних публікаціях «Гречка» розкаже про побут та життя у нашому місті гостей зі Сходу.

Перебуватимуть луганчани у Кіровограді орієнтовно до 28 липня. Далі повернуться додому або продовжать навчання у інших вузах України, в тому ж числі кіровоградських.
Фото Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама