Віта Атаманчук про люстрацію сміттєвими баками, Ляшка і подальшу роботу

Опубліковано . в Інтерв'ю

Кількість переглядів - 5350

Ранок понеділка, 29 вересня, у Кіровограді виявився занадто активним та інформаційним. Без попереджень в область приїхав керівник Радикальної партії Олег Ляшко (зрештою саме так і пообіцяв кандидат приїжджати в область надалі).

Про приїзд радикала не знали навіть його однопартійці, про що вони зізнаються в особистих розмовах. Молодих активістів Радикальної партії збирали телефоном з самого рання. Втім вже о 9.30 на площі Героїв Майдану працював мікрофон, молоді хлопці й дівчата тримали у руках партійні стяги, а вулиця Дворцова з обох боків була заставлена іномарками з немісцевими номерами.

 Олег Ляшко одразу вдався до дій. Піднявся до приймальні голови Кіровоградської ОДА з надією знайти новопризначеного на робочому місці. Від довгого язика радикала постраждала секретарка Кузьменка, заступник голови Віта Атаманчук, а від рук «охоронців» (здебільшого вони були у камуфляжі, рукавичках, масках, від багатьох тхнуло алкоголем) Ляшка «розбилась» табличка з дверей кабінету Кузьменка й отримав удар керівник апарату облдержадміністрації Василь Смаглюк. Того буквально винесли з будівлі ОДА та закинули в сміттєвий бак, змусивши його потім збирати сміття, що висипалось після перевертання контейнера. Як згодом повідомила журналістам «Гречки» секретар Василя Смаглюка журналістам «Гречки», посадовець обійшовся лише синцями і вже менше як через годину відправився на нараду.

Чи був насправді Сергій Кузьменко, як те заявив радикал Ляшко, у себе в кабінеті? Чи справедливо потрапив молодий чиновник Василь Смаглюк під роздачу? І як далі працюватиме облдержадміністрація, зважаючи на такі події, «Гречка» розпитувала у заступника голови Кіровоградської ОДА Віти Атаманчук.

«Про приїзд Ляшка я дізналась зі ЗМІ. Ні офіційних листів, ні попереджень не було. Єдине, що я намагаюся підтримувати контакт з громадськістю, хоча не усі їхні дії і погляди поділяю. Намагаюся дізнаватися які в них є запити, претензії. Сьогодні зранку Сергій Михальонок мені сказав, що приїде Олег Ляшко, що буде шоу… Я зрозуміла, що якщо є Ляшко, то могло б відбутися те, що сьогодні і відбулось. Насправді гарне передвиборче шоу. Це лише моя оцінка того, що відбулося сьогодні».

За словами посадовця, Сергія Кузьменка не було сьогодні на робочому місці. Про це зазначали і працівники прес-служби ОДА, не спростовували й інші посадовці. Озвучувалось припущення, що новопризначений у Києві. Ляшкові по телефону в Адміністрації Президента сказали, що очільника Кіровоградської області в Петра Порошенка немає.

«Де голова знаходився сьогодні, я не знаю. Я знаю, що виконує його обов’язки перший заступник голови – Віктор Серпокрилов» - говорить Віта Атаманчук.

Самі ж дії мітингувальників заступник голови не підтримує. Причиною є навіть не те, що під словесну роздачу потрапила особисто, а й через те, що це принижує людську гідність і є цікавим інформаційним матеріалом для російських ЗМІ.

«Я вам хочу сказати: Василь Смаглюк є виконавцем. Якщо ми говоримо про люстрацію і будемо застосовувати такі методи чи гірші, то дійде до того, що ми просто почнемо бити одне одному морди. Що громада може сказати негативного по відношенню до моєї особи? Напевне сьогодні б і я могла потрапити, незважаючи на те, що жінка, під роздачу. Народ, який абсолютно не може вже управляти своїми емоціями, розпалений політиками, конструктиву сьогодні не побачив. Це просто піар, а Василь Смаглюк просто потрапив під руку. Він всього на всього керівник апарату, молодий чиновник, який навіть не був членом Партії Регіонів. Мені прикро за колегу, тим паче, знаючи, що за ці 5 місяців поки я працюю,він жодного разу не відгукнувся погано ні про громадських активістів, ні про щось подібне інше. Я впевнено можу сказати, що він не виступає проти України, проти громади.
Я ставлюся негативно до того, що кидають у смітники. Якщо ми говоримо про людський рівень, я вважаю, що це приниження людської гідності. Я маю право висловлювати свою думку і дотримуватися своєї позиції.
Оці картинки російське телебачення дуже використовує. Я сама особисто бачила в Ютубі, як роблять російські новини, використовуючи наші смітники. І при цьому не називається конкретних імен. Це чергова картинка та інформаційний привід. Дуже хочеться щоб сьогоднішні активісти, журналісти, які мають якісь проєвропейські цінності та погляди, все таки відділяли зерно від полови. А це полова».

Наразі, розповідає Віта Атаманчук, усі заступники голови ОДА написали заяви про звільнення. Це є звична процедура після призначення нового очільника області. Втім незважаючи на це, посадовці залишаються на робочих місцях і продовжують виконувати свої обов’язки. Як би це було комфортно чи не комфортно, враховуючи сьогоднішні протестні події під будівлею облдержадміністрацією.
«Якщо дивитися на цей процес, який в результаті дасть позитивні наслідки, я маю на увазі осмислення громади себе суб’єктом, який може впливати на державну політику, я підніму обидві руки за те, щоб були протести, мітинги і громадські акції. Щоб суспільство бурлило. Я готова спілкуватися. Інша справа, я боюся, щоб цією активністю не скористалися. Сьогодні люди Ляшка відпихали від дверей Сергія Михальонка і Андрія Лавруся. Я сама була свідком цього. Їх не цікавило, що це теж опозиція, що вони теж проти призначення. У Ляшка сьогодні було своє весілля. Щодо комфорту чи некомфорту, мені немає чого боятись.

В мене була зустріч з головою, він нам (заступникам – Авт.) повідомив, що ми маємо згідно з процедурою написати заяви про звільнення. Також він хотів би і просив, щоб ми виконували по совісті свої обов’язки впродовж оцього невизначеного періоду до прийняття точних рішень».
Як працюватиме облдержадміністрація далі, питання відкрите. Зрештою на нього самостійно посадовці відповісти і не можуть. Усе залежатиме, запевняє заступник, від рішення Президента, якого обрав більшістю голосів український народ.
«Мені невідомо, чи написав голова заяву, якої вимагали в п’ятницю представники громади на зустрічі. Облдержадміністрація – це лише виконавчий орган. Рішення про роботу Сергія Кузьменка на посаді має приймати виключно Президент України. Я думаю, що це питання все одно вирішиться. Як має далі працювати і функціонувати облдержадміністрація, - це буде рішення лише Президента. А обирався Президент, комусь це подобається, комусь ні, - більшістю громадян України».
Валерій Лебідь
Світлана Дубина

Фото: Валерій Лебідь

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+2 # Віктор 02.10.2014, 16:32
Любов, чесно скажу мені невідомо провини Смаглюка щоб кидати в сміттєвий контейнер.
Але. Смаглюк високого рівня чиновник, тому повинен був передбачити такий сценарій і запобігти таким діям.
Або він недосвідчений чиновник або його підставили, змусили поступати непрофесійно.
Цитата
 
 
+4 # Пі Хто 02.10.2014, 09:18
Чому під статтєю про Довгого немає можливості коментувати? Гречка, ти продалась порошенку?
Цитата
 
 
0 # Тетяна 01.10.2014, 22:30
Та всі вони на одне лице!Один одним прикриваються!
Цитата
 
 
+2 # Пі Хто 01.10.2014, 21:46
Цитую Богдан:
НАм не потрібні бездумні радикали у владі. В принципі смаглюк не винен крім того що виявився на місці. А нашим тільки дай когось люструвати. Висновок - якщо Ляшко прийде д о влати то почнеться дійсно махновщина.

тобы комуняку подавай чи ригоанала?
Цитата
 
 
-4 # Пі Хто 01.10.2014, 21:43
Не треба писати, що люди Ляшка пахли алкоголем-це те саме, що сказати, що кузьменко вчора нажрався (вже вкотре) і вже 14 днів не виходить на роботу! Та завдяки таким як Ляшко Україна встала і повалила ригоаналів! Смерть ригоаналам!
Цитата
 
 
+6 # Любов 01.10.2014, 20:38
При чому тут Василь Смаглюк.Чому не розібралися хто він.Вам же сказано,що він не був навіть членом ПР. На мою думку,ті хто кидав його в мусорний контейнер і принижував, повинні ПРИЛЮДНО ВИБАЧИТИСЯ у нього.Ганьба вам за такі дії.
Цитата
 
 
-1 # жестко 01.10.2014, 11:54
Цитую Gans:
А де самий одіозний ригіанал Серпокрилов-підставив Смаглюка під роздачу,а сам шакал змився?


шановний, а можна більше деталей? у чому його одіозність? є докази того, що він, як ви кажете, змився, а не був поза ОДА у зв'язку з виконанням службових обов'язків?
Цитата
 
 
-1 # Ната 01.10.2014, 08:18
В штабах засіли регіонали , найпродвинутіші штаби і "професіонали"- піарщики у ларіних-шаталов их . А українських виборців досить дурити, станьте патріотом і не захищайте диктатуру злодіїв. Просніться і допоможіть народу і собі.
Цитата
 
 
+9 # Сергій Іванович 30.09.2014, 17:53
Цитую Ната:
Тільки Олегу Ляшку Кіровоградщина завдячує останніми роками очищенням від корупціонерів, боротьбою з архиповщиною і регіоналами. Кіровоградська ОДА давно стала збіговиськом махроих бюрократів і демагогів.Оновити треба весь апарат ОДА, а Кузьменка люструвати . Коли приїздить Ляшко - це як свіжий вітер для нашого регіону, сама доля його посилає, щоб спасти нас.

Ви, видно, в штабі у Ляшка працюєте? Нормальна людина такої ахінеї не написала б! Потрібно працювати! Потрібно, в цей час об"єднуватись, а не піаритись і розводити анархію "на руку" путіну!
Цитата
 
 
-17 # Ната 30.09.2014, 17:01
Тільки Олегу Ляшку Кіровоградщина завдячує останніми роками очищенням від корупціонерів, боротьбою з архиповщиною і регіоналами. Кіровоградська ОДА давно стала збіговиськом махроих бюрократів і демагогів.Онови ти треба весь апарат ОДА, а Кузьменка люструвати . Коли приїздить Ляшко - це як свіжий вітер для нашого регіону, сама доля його посилає, щоб спасти нас.
Цитата
 
 
+15 # Богдан 30.09.2014, 00:31
НАм не потрібні бездумні радикали у владі. В принципі смаглюк не винен крім того що виявився на місці. А нашим тільки дай когось люструвати. Висновок - якщо Ляшко прийде д о влати то почнеться дійсно махновщина.
Цитата
 
 
+6 # Gans 29.09.2014, 22:51
А де самий одіозний ригіанал Серпокрилов-під ставив Смаглюка під роздачу,а сам шакал змився?
Цитата
 
 
+24 # Андрей57 29.09.2014, 17:12
Одним словом безпредел и махновщина. Предлагаю Шляшку дать титул "Самый агрессивный нетрадиционал в Украине".
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв