Андрій Лаврусь: Треба брати приклад з країн, що позбулись управлінців старої формації

Опубліковано . в Інтерв'ю

Кількість переглядів - 2123

Останній рік став для України роком доленосних і трагічних водночас подій: Революція гідності, повалення режиму Януковича, позачергові вибори Президента України, війна на сході Україні. До того ж все це відбувається на фоні важкої фінансово-економічної ситуації в державі. Але не зважаючи на це, характерною рисою цього непростого періоду, що безперечно ввійде в підручники історії і не лише українські, є надвичайна громадянська активність, національне піднесення і патріотизм. Ми все більше бачимо нових, активних людей, в тому числі молоді, які прагнуть змінювати життя в країні на краще. З одним із них наша розмова сьогодні.


Довідково: Андрій Лаврусь, 25 років, родом із Олександрівки, депутат районної ради, один з лідерів Кіровоградського Євромайдану, волонтер.

- Андрію, ви – обличчя кіровоградського Євромайдану і один із тих, хто дуже дратував попередню владу та міг постраждати за свої переконання. Не страшно було опинитися за гратами за якийсь надуманий, політично мотивований злочин, за сфабрикованою справою?

- Як казав німецький класик, краще страшний кінець, ніж нескінченний страх. Тому я по-іншому не міг, коли мільйони людей постали проти режиму. Я з 2010 року не боявся і відкрито висловлював свою думку про регіоналів і Януковича. І я завжди їм повторював, що в житті немає нічого вічного. Все минає і вони теж колись підуть геть. Під час Євромайдану регіонали фабрикували проти нас кримінальні справи, нас тримали у відділках міліції, а декого й за гратами. Але ми не залишали один одного в біді, знаходили адвокатів, усією громадою ходили на суди, серед ночі виїздили в інший район, де з надуманих причин затримали координатора нашого Євромайдану Сергія Михальонка. Ми продемонстрували, що ми дружні і єдині, що нас не зламати. І сили темряви, даруйте за образність, відступили. Сьогодні дуже важливо зробити все можливе, щоб ця боротьба не була марною, щоб із влади пішли політичні блазні, маріонетки і «кидали», які окрім як працювати на себе і власну кишеню, нічого не роблять. За останні роки вони так глибоко пустили коріння, що їх так просто не позбудешся. Чи потрібні нам такі управлінці? Ні. Але якщо вони й далі працюють, значить Президента, Прем'єра, міністрів й інших керівників все це влаштовує. Сподіваюся, що прийнятий нещодавно з великими потугами під тиском громадськості закон про очищення влади стане переломним моментом в історії боротьби з корупцією в Україні. Бо люди втомилися від брехливих і корумпованих політиків і чиновників. І якщо прийнятий закон не працюватиме, то людям нічого не залишиться, як запихати корупціонерів і брехунів у сміттєві баки, як це вже роблять сьогодні.

 

РЕВОЛЮЦІЮ ЗРОБИЛИ НЕ ПАРТІЇ І НЕ ЇХ ЛІДЕРИ
- Влада «Партії регіонів» і її вірні поплічники намагалися і намагаються представити Євромайдан не Революцією гідності українців, які постали за свої права, проти диктатури і розкрадання держави, а захопленням влади в інтересах опозиційних на той момент політиків – Яценюка, Кличка, Тягнибока. Що ви на це скажете?

- А що їм залишається казати? Хоча, звісно, я за всіх поручитися не можу. Може, хтось дійсно підло стояв на Майдані заради влади і посад, але більшість стояли за покликом серця, таких людей були мільйони. Тому вони не залишали Майдан і серед ночі, і коли під ногами розривалися світлошумові гранати, коли людей викрадали і везли в посадки й СІЗО. Бо вони виходили за себе, за свою родину, за Україну і її майбутнє. Цю Революцію зробили не партії і не їх лідери, а пересічні українці. Опозиційним на той час політикам просто нічого не залишалося, як іти за народом. Він продемонстрував, що може змести будь-яку владу, і нинішня влада повинна про це пам′ятати.

- Але ж центральну владу змели, а місцева практично скрізь залишилася та ж сама. Особливо це стосується органів місцевого саморядування, сформованих переважно з колишніх регіоналів…

- Олександрівський район один з небагатьох в області, де вдалося відправити у відставку голову райради, за ініціативи якого депутати приймали звернення на підтримку Януковича, і обрати чесного, порядного патріота свого краю. Що без зайвої скромності вважаю і своєю заслугою також. Нашого нового голову знають навіть за межами України. Він гордість району і приклад для наслідування молодому поколінню. Це все залежить від громади.

БІЛЬШІСТЬ ГЕНЕРАЛІВ ДІСТАЛИСЯ НАМ «У СПАДОК» ВІД РЕЖИМУ ЯНУКОВИЧА
- Сьогодні все активне і свідоме населення переключило свою увагу на допомогу армії. Я знаю, що ви також організували волонтерський рух і активно допомагаєте нашим військовим…

- Ми розпочали цю роботу разом з колегами по Євромайдану. Ще коли їхали в зону АТО перші автомобілі, ми допомагали пальним. Ну, а далі все як і під час Революції: систематичний збір і допомога. Головне, постійно тримати зв'язок з хлопцями і знати про їхні потреби. Потім я організував волонтерський рух в Олександрівському районі. Збираємо кошти, продукти. До нашого руху долучаються медики, депутати, практично всі верстви населення. Хоча далеко не завжди можемо доїхати до місця дислокації наших земляків через бойові дії, але все одно шукаємо шляхи передати допомогу з рук у руки.

- Ви багато спілкуєтеся з військовими, що вони розповідають?

- Ну, по-перше, що на сході йде війна з Росією, а не АТО. Спочатку Росія постачала зброю для найманців, а зараз відбулося пряме вторгнення російської техніки та армії на територію України. А дуже часто чую від наших військових про зраду генералів та вищого командного керівництва, більшість якого нам дісталася також «у спадок» від гнилого і наскрізь проросійського режиму Януковича.

- А що змусило вас, людину досить ідеалістичних поглядів, зв’язатися з такою справою як політика?

- Просто сьогодні вже для всіх зрозуміло, що якщо хочеш на щось впливати і щось змінювати глобально, то не можна залишатися поза політикою. Я не з тих людей, які скаржаться на життя і при цьому нічого не роблять. Вперше бажання щось змінювати з’явилося ще в юності. З дитинства займався футболом і бачив, як до спорту районні керівники ставилися як до чогось другорядного. Все власними силами робив тренер Юрій Рябко. І ввесь час при владі були одні і ті ж люди. У мене виникало багато запитань, чому так? Я для себе зрозумів, що для того, щоб щось змінювалося, потрібні зміни у владі, нові обличчя. Відтоді і займаюся політикою.

- Розкажіть про себе, свою родину?

- Я з простої незаможної родини. Батько все життя працював на цукровому заводі водієм. Мама займалася моїм з братом вихованням та домашнім господарством. Коштів, як і в більшості українських родин бракувало. Тому працювати я почав зі шкільного віку. Перші гроші заробив, виростивши на городі цукрові буряки, які потім відвіз і здав на наш місцевий цукроий завод. У студентські роки працював страховим агентом. Перша офіційна робота була саме на цукровому заводі, вантажником цукру.

- На скільки мені відомо, ви навчалися навідмінно в університеті, чому пішли працювати вантажником? Не кожен дорослий чоловік здатний осилити таку важку працю?

- (Посміхається) По закінченню 4-го курсу, я отримав диплом бакалавра і звичайно ж хотів продовжити навчання на спеуваліста. Але в університеті все зробили для того, щоб чесні студенти не пройшли на державні місця, корупція перемогла. Повна вища освіта все одно була потрібна, тому я вступив на контрактну форму. Відповідно треба було платити кошти за навчання, але я не міг обтяжувати батьків. Ну, й пішов працювати вантажником. Тяжка робота, 20 тонн були нормою на одного за зміну. Але колектив був хороший, дружний і з бригадиром, Миколою Солоньком, пощастило. Після цього займався організацією міжнародних перевезень, працював керівником підприємства. Крім того, маю досвід роботи в органах місцевого самоврядування, як депутат районної ради, і в організації виборчої кампанії, як керівник виборчого штабу кандидата в Президенти Петра Порошенка.

- У ЗМІ з'явилася інформація про те, що рада КіровоградськогоЄвромайдану підтримала вашу кандидатуру в народні депутати по виборчому округу № 102. Це так?

- Так. І це для мене велика честь. Бо хоча до ради Майдану входять різні люди, але всіх нас об'єднала спільна справаі бажання змінювати життя та Україну. Як під час Революції так і зараз, рада є колегіальним органом, що приймає рішення лише після загального обговорення. Тому така одностайність і підтримка цих людей для мене дуже важлива. Справа в тім, що після перемоги над режимом, місцеві партійні функціонери дали нам, тобто громадськості, зрозуміти, що ми своє завдання виконали, партії будуть займатися державотворенням по-своєму і без нас. Ми зрозуміли, що для того, щоб змінювати ситуацію, треба самим йти у владу і нести зміни самим, а не чекати і надіятися на партії.

- Українці під час виборів не раз демонстрували парадоксальну логіку: свого часу голосували за незалежну Україну і при цьому за Комуністичну партію у Верховній раді; вже багато років вимагають нових облич у владі, а голосують за одних і тих самих політиків; кажуть, що треба давати дорогу молодим, а обирають досвідчених пройдох, що вже побували в усіх партіях. Нагадує синдром страху перед кардинальними змінами. Таке враження, що ми ввесь час зупиняємося напівдорозі. От що ви скажете тим, хто апелюватиме до вашого молодого віку?

- Гарні слова сказав перший президент Чеської Республіки Вацлав Гавел: «Краще 5 років помилок, ніж 50 років саботажу». Українці повинні робити висновки з досвіду інших країн, в тому числі нині успішною Чехії, яка свого часу відмовилася від управлінців старої формації.

РУКАМИ РОСІЇ КОЛИШНІЙ РЕЖИМ ХОЧЕ ПОВЕРНУТИ СОБІ ВЛАДУ ХОЧА Б У КІЛЬКОХ ОБЛАСТЯХ.


- Дехто з ваших опонентів по округу купує своїх виборців за гречку, хтось за «срібник», хтось солодкими обіцянками. А що для вас вартує довіра людей?

- Так, на окрузі вже з'явилися кандидати, які у той чи інший спосіб встигли себе заплямувати. Один, з них встиг у «молодій команді» Черновецького розікрасти землі киян і їхній бюджет. Інший показав вже себе у великій політиці, але ніхто з пересічних українців не згадає, що він зробив корисного. Ці політики - це вже минуле і вони мають піти з політичної арени назавжди. Для цього люди мають знати про них правду. Я знаю, що ці вибори для декого будуть останніми, тому вже зараз готуються каруселіі піраміди, підкуп гречкою і не тільки. Такі політики не розуміють, що люди змінилися й усвідомили, кого можна привести до влади, якщо продавати свої голоси, і чим це все може закінчитися. Один із прикладів – війна на сході, яка вже забрала більше ніж півсотні наших земляків. Руками Росії колишній режим хоче повернути собі владу хоча б у кількох областях.
Що ж до останнього вашого запитання щодо довіри людей, то для мене це передусім велика честь і відповідальність, а не просто спосіб потрапити у владу, як для декого. Тому голоси можна оцінити в кілька пакетів гречки, а реальну довіру на роки – оцінити неможливо, вона безцінна. Принаймні для мене.

– І не можу не торкнутися теми призначення головою ОДА колишнього регіонала Сергія Кузьменка. Це вилилося в акцію протесту, в результаті якої активісти так і не добилися від депутатів облради голосів за недовіру новому керівнику, натомість вкинули одного з них, Миколу Корецького, до контейнеру зі сміттям.

– Я не прихильник таких методів, але я не хочу й миритися, коли людей провокують на крайнощі. Мене остання сесія обласної ради вразила тим, що вимоги громадськості проігнорували не тільки колишні регіонали, а й представники так званого демократичного табору. Це було дуже показово, як і те, що організатори тітушок, які 26 січня під час мирного Народного віче в Кіровограді били людей, досі не покарані, як і правоохоронці, які фабрикували справи проти активістів Майдану, але от на заяву Миколи Корецького міліція відреагувала миттєво. Тому громадськості, і мені як її представнику, ще є над чим працювати, поки правосуддя і справедливість в нашій країні перестануть бути вибірковими.

Розмовляла Наталя КРАВЧЕНКО

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # Василь Мельничук 13.10.2014, 01:30
Хлопець правильно говорить, але ж чого він не має підтримки жодної з нових політичних сил? Один в полі не воїн. Треба обирати КОМАНДИ нових політиків. Наприклад, команду Громадянської позиції і Демократичного альянсу.
Цитата
 
 
+3 # Ната 04.10.2014, 17:00
Олександрівка щаслива земля, що має таких патріотів. Допоможіть Кіровограду і області вцілому позбутися повзучої контрреволюції. Поведінка обласної ради переконує, що потрібно терміново проводити місцеві вибори
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв