файно

Оксана Гарбузенко: закохана у небо пластунка з Кіровограда (ФОТО)

Опубліковано . в Інтерв'ю

Кількість переглядів - 5759

Оксана Гарбузенко - пластунка з Кіровограду, що вже кілька років є борт-провідником у авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».

 

Оксана успішно будує свою «небесну кар’єру» і борт залишати найближчим часом не планує. Натомість, відповідальні робочі будні урізноманітнює творчістю, волонтерською працею в Пласті. За її плечима 16 років активного пластування – досвід, який допомагає Оксані щодня у роботі та самореалізації.

-Оксано, розкажи, будь ласка, про себе. Звідки ти родом? Як проходило твоє дитинство та юність?

-Наразі я живу в Києві, але все своє свідоме життя провела в Кіровограді. Завжди цікавилась мистецтвом. У 2008-2010 роках брала участь у конкурсі юних дизайнерів «Пори року». І зайняла на ньому перше місце з дитячою колекцією. В мене мама художник, тому це все було дуже природно. Мистецтво пронизує все моє життя. Пізніше – заробляла тим, що шила одногрупницям, знайомим…і шию досі. Подорожую теж з машинкою, якщо їду більше, ніж на кілька днів.

-Як ти дізналась про Пласт? Яким чином потрапила до організації?

-Моя мама викладає в університеті. І на одній з пар її студенти вивчали різні методики позашкільного навчання. А Пласт був однією з тих видів педагогічної позашкільної діяльності. Хтось зі студентів зазначив: «А у нас в Кіровограді є Пласт, можете віддати свою дитину туди». І от під впливом педагогічного моменту мене віддали до Пласту. А потім «затягло», як бачиш. Тоді мені було десь років 9-10. Я застала трошки старшого новацтва і перейшла в юнацтво. Куреня на той момент у Кіровограді не було, то ж це були самостійні гуртки.

-Які пластові табори та акції з періоду юнакування запам’ятались тобі найбільше?

-Це, певно, кінні табори у Черкаській області та «Метаморфози». Дуже багато таборів станиця Кіровоград організовувала спільно з Черкасами. З усіх пластових заходів найбільш улюблені мені – фестиваль «Зоряний вітер» і табір «Метаморфози». Для душі, для серця, дуже багато спогадів.

-Після активного пластування протягом 16 років ти відійшла від Пласту. Якою ти бачиш організацію зі сторони?

-Я бачила Пласт таким, яким він є в Україні і таким, яким він є в Німеччині. Пласт дуже багатогранний. Єдине, що поєднує – це ідея. Ідея Пласту - непохитна. Дуже багато організацій, зокрема юнацьких, дитячих дуже часто змінюють свої точки зору, а Пласт має свій стержень, незмінний. Хоча я помічаю таку тенденцію, що раніше було більше пластунів, а зараз – прихильників Пласту. Проте радує, що люди все одно є до Пласту небайдужі. Навіть з прихильниками, але Пласт збільшується.

-Розкажи, будь ласка, про свій досвід життя та пластування в Німеччині.

-В Німеччині я не пластувала активно, але долучилась як друг Пласту. В Мюнхені вже діють сформовані гуртки, курінь. Курінь є мішаним. І якщо у нас Пласт – це те, чим ми живемо, то для них – це повага і данина своїм батькам, своєму минулому, Україні, з якої вони пішли родом.

-В тебе дуже цікава професія. Де ти навчалась перед тим, як стати стюардесою в МАУ (прим. Міжнародні авіалінії України)?

-Саме для того, щоб працювати в авіакомпанії треба було пройти конкурс, і вже сама авіакомпанія МАУ протягом 2 місяців навчала відібрану групу, у яку я потрапила. Ми проходили спочатку теоретичне навчання, а потім - практичне на базі компанії. До цього я вивчала в Кіровоградському педагогічному університеті дві мови: німецьку та англійську. Це моя перша вища освіта. Проте маю й другу. Це образотворче мистецтво та дизайн. В тому ж університеті.

-Як ти поєднуєш в своєму звичайному житті творчі здібності та летунство?

-Літаю я, бо я вже не можу без неба. Небо, як наркотик, воно дуже затягує. Спробувавши раз полетіти, без неба вже нікуди. Це адреналін, постійно щось нове, нові емоції. Щоразу ти знаходишся в приміщенні з дуже різними людьми, їх може бути від 50 до 215, а політ тривати - від години до сімох годин. Звісно, що кожна людина має певний емоційний вплив на тебе. Ці емоції я потім втілюю у власній творчості.

-Наразі в Пласті проводиться кілька заходів, присвячених авіаційній справі. Чи було б тобі цікаво долучитись до їх проведення у якості інструктора?

-Відколи я була в юнацтві, я просто мріяла про Чоту Крилатих. Для мене це було щось таке неймовірне. Я навіть подавала зголошення на табір. І пройшла. Але так склались обставини, що переді мною постав вибір: або Чота, або табір у Німеччині, на який запрошували переможців фестивалю «Зоряний вітер» у деяких номінаціях. І тоді я обрала Німеччину. Але сподіваюсь, що ще зможу долучитись до проведення Чоти вже у якості інструктора.

-Яким є твій робочий графік? Як ти поєднуєш роботу і особисте життя?

-Поки складають графік польотів на наступний місяць, я можу долучитись до його створення. «Замовити» собі вихідні, наприклад, у які можна втілити свої сімейні та особисті плани. В перший час, коли я тільки починала літати, було непросто через кілька нічних рейсів підряд: переконати організм, що спати після них потрібно вдень - важко.

-Які були вимоги до тебе як до майбутньої стюардеси?

-По-перше, це здоров’я. Ми проходимо обов'язкову мед-комісію, а для дівчат це також зріст: від 164 до 175 сантиметрів та вік не молодше 21-го року. Це конкретна вимога МАУ, ріст, вік та інші критерії відбору стюардес залежать від авіакомпанії. Для МАУ це також знання іноземної мови: англійська є обов’язковою також пріоритетом у відборі є ті, хто знає ще одну додаткову мову. У моєму випадку – це німецька.

-Розкажи, будь ласка, про свої плани на найближче майбутнє. Чи продовжуватимеш ти роботу у сфері авіації? Чи маєш наразі можливості кар’єрного зросту?

-Кожен з нас починає як борт-провідник junior. Після проходження конкурсу ти підписуєш контракт на півроку, два місяці з яких триває твоє навчання теоретичне та практичне. По закінченню цих 2-ох місяців літаєш самостійно й отримуєш відгуки від старших бортпровідників, до завершення терміну контракту. Опісля цього терміну борт-інструктори остаточно розглядають твою заявку та вирішують: приймати тебе у штат чи ні.

Щодо кар'єрного зросту, то потім можна стати старшим бортпровідником, штатним або позаштатним інструктором. Інструктори різняться за своїми обов'язками. Маю це в планах.

Врешті, перший і головний обов'язок борт-провідника – це забезпечувати безпеку польоту. Коли ми приходимо на рейс, то одразу проводимо «дополітний» брифінг. Ми розбираємо особливості рейсу, кількість пасажирів і їх категорії (пасажири з обмеженими можливостями пересування, діти без супроводу і т.д). Існує багато категорій, які потребують допомоги або контролю за ними протягом рейсу. Дуже часто трапляється, що в рейсі доводиться надавати першу медичну допомогу. В цьому, до речі, дуже знадобився Пласт і навички з Пласту: перша, друга проби. І джгути, і пов’язки, і як зупинити кровотечу…

-Підсумовуючи, розкажи, будь ласка, чи змінив тебе Пласт, як особистість? Якщо так, то яким чином?

-Пласт дав більше самостійності, зібраності, бо до Пласту я була доволі розсіяною. Після Пласту «згрупувалась» і почала більш серйозно ставитись до речей. З’явилась пунктуальність. Ну бо як так – ти пластун, а прийшов-запізнився? Вимога до себе – завжди приходити вчасно. Коли переїхала до Києва, то дуже хотіла долучитись до Пласту, але зважаючи на непостійний графік, продовжую бути другом, прихильником Пласту, допомагати організації в тому, на що вистачає часу і сил.

Довідка. Оксана Гарбузенко народилась у Кіровограді. Долучилась до Пласту у віці 9 років. В юнацтві здобула ступінь розвідувачки. Активно пластувала до 2008 року.

Закінчила Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка за напрямами «мистецтво і дизайн», «німецька філологія». З переїздом до Києва проходить курс підготовки борт-провідників авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», була зарахована у штат компанії. Наразі живе та працює в столиці.

Інтерв'ю з сайту НСОУ ПЛАСТ

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити